Skocz do zawartości
Jacek3p

Bizon 56 sposób na napęd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
Jacek3p    0

Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim

Sean    911

I co w związku z tą tragiczną sytuacją proponujesz?     :P

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Jacek3p    0

Może przeszczep z innego lub jakiś hydrostat ?:D
Słyszałem że z sieczkarni ponoc pasuje jak z tym jest dokładnie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Sean    911

Ja proponuję mieć czucie w nogach na sprzęgle, poprawnie działający przyspieszacz i ta skrzynia która jest zamontowana posłuży dłuuuuugie lata.   

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Jacek3p    0

Nie chce bo nie ma części w pobliżu miałem forszaj i wiem jak to wygląda awaria za awaria i cała Polska zjezdzona co roku bizon kupiłem że względu na części pod ręką i się zdziwiłem bo na 80 ha tylko wałek napędu targanca ukręcilo jeszcze z mojej winy tępa kosa i przegub wybity a skrzynie robiłem przed sezonem no podczas przygotowań takie tam drobnostki przejeżdżałem nimi i poszedł mi mechanizm różnicowy i widziałem jak to wszystko tam wygląda porażka , ale tak jak mówisz delikatnie zawsze zawsze nim żeby nie szarpać i wytrzymała ale jednak strach był na górkach :D

kitowiak    380

Jeszcze musisz sie troche pod uczyć na bizonie :) bizon trzeba czuć a nie ku deptać. wystarczy ze przy nawrocie na pelnej pościsz sprzęgło i zerwie ci wieniec... trzeba go wypraktykowac i nic więcej :)

Uziu92    1849

w classie nie ma takich problemów. a co do bizona to delikatnie

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Jacek3p    0

To się stało po kupnie i nikt nie szarpał nie wiem jak poprzedni właściciele ale kombajn bardzo zadbany a cały sezon kosiłem bez awarii i dużo górek i czasem wsteczny i nawrót pod górę i zawsze delikatnie to robię że wolę sprzęgło przypalić niż szarpać ale i tak się boję że coś się stanie na tych górkach a że dobrze się sprawował i mi się nim dobrze pracowało to nie chce zmieniać tylko być pewnym co do napędu że nic się nie stanie i tyle biegi wchodzą bez zgrzytu 1i wsteczny można jednym paluszkiem 2 tak samo 3 czasem zgrzytanie i wiem że jest dobra skrzynia ale nie lubi górek i co zrobić żeby kombajn pozostał a żeby stachu nie było a i na chamulce dobre nie narzekam chamowal wszędzie to już o to mi nie chodzi akurat tylko o pół osie i mechanizm:)

pawelec1997    7

Jak ktoś ma proste pola jak stół to i skrzynia chodzi długimi latami,ja mam straszne góry to skrzynia średnio siada raz na 5 góra 7 lat,a najgorzej jak pęknie pół oś to wtedy jeszcze niema hamulców to normalnie gacie pełne.Mogłeś kupić rekorda i byś miał święty spokój.

mani51    122
Ja się właśnie pod koniec żniw dowiedziałem że szwagier ma nożny hamulec pod ręczny podpięty i jak ukręci półoś to zero hamowania. Dobrze że mi na prostym strzeliła przy nawracaniu bo jak pomyślę po jakich górach jeździłem to aż mnie ciary przechodzą. Głupia Vistula miała zwolnice w kołach i hamulce przy nich.

Witam  posiadam przerobionego bizona56 na hydrostat 

działa bardzo dobrze teraz jest to całkiem inna maszyna hamulce w tym przypadku praktycznie nie są potrzebne tylko ręczny

od strony technicznej to potrzebujemy;

pompa +silnik (komplet)

zbiornik oleju 

chłodnicę oleju

filtr oleju (ssawny)

kilku przewodów hydraulicznych

no i na pomoście element do sterowania

wystarczy poskładać do kupy  dać napęd na pompe i heja w pole.

a tak na poważnie to kupa roboty  ja dołożyłem rozdzielacz na elektrozaworach (4sekcje) i  Joystic  do sterowania z uwagi na to że mam tylko dwie ręce jedną kieruję a druga do obsługi reszty tzn.jazda+hydraulika 

jeżeli chodzi o koszty to wszystko zależy od ceny zakupu pompy i silnika jazdy 

Jeżeli jest ktoś zainteresowany co i jak to proszę zadawać pytania lub jakiś kontakt tel.bo żeby to opisać to trzeba trochę czasu.

Pozdrawiam.

gustaww    9

A może hamulce na tylną oś założyć dodatkowo i obciążyć tył? Zawsze coś.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sajmon8526
      Witam. Kupiłem kombajn bizon jesienią zeszłego roku, odrazu mówię że to moje pierwsze stycznosci i w tym roku pierwsze koszenie i już mam ogromny problem z kołem bębna o które ociera jedna strona widełek. Kombajn miałbyc  jak zegarek bez wkładu finansowego a tu taki babol. Dlaczego to ramię jest w takiej pozycji??? Poniżej wrzucam zdjęcia z bębna i odrzutnika który też jest wciśniety w przenośnik. Proszę o podpowiedzi bo tak zapewne nie może być.

• Przez Darek914
      Witam mieliście co takiego w bizonie.Jak kosisz pod wzniesienie obroty stoją na silniku 2000- 2100tak jak po wino a jak jedziesz ze wzniesienia to warjują na 2800.Tak samo robi sie jak wjedziesz w zboże to jest ok a jak wyjeżdzasz to znowu wskakują do maxa prawie.co to morze być pompa,czy cos innego?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie do użytkowników Z056,czy u was szybko nagrzewa się górny pas jezdny.Bo w moim chwile pochodzi i już jest ciepły,czy może to być wina łożysk w przystawce pasowej?
    • Przez ursusikc330m
      Ile czasu zajmuje wymontowanie kosza sitowego i czy trzeba odkręcać tylną oś i obudowę wytrząsaczy?
    • Przez drajwer12
      Cześć mam pytanie co do naciągu pasa przy młocarni kombajnu Bizon zo56 . Czy może mi kto.s powiedzieć jak naciągnąć pas czy to się robi tymi sprężynami które są obok koła młocarni czy czym bo jest też ta korbka do kabiny . Proszę podać mi jak to można zrobić ! Jeżeli ktoś coś na ten temat wie !

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.