Skocz do zawartości
Jacek3p

Bizon 56 sposób na napęd

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Bizon
Jacek3p    0

Witam koledzy , na pewno już nie jeden z was myślał nad tym jak poprawić napęd w naszych bizonach bo skrzynia jak wiadomo masakra przesiadłem się z forszaj 512 gdzie skrzynia była dużo lepsza i co najważniejsze na zwolnicach ale teraz jest bizon i mowa tutaj o nim

Sean    240

I co w związku z tą tragiczną sytuacją proponujesz?     :P

Jacek3p    0

Może przeszczep z innego lub jakiś hydrostat ?:D
Słyszałem że z sieczkarni ponoc pasuje jak z tym jest dokładnie ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Sean    240

Ja proponuję mieć czucie w nogach na sprzęgle, poprawnie działający przyspieszacz i ta skrzynia która jest zamontowana posłuży dłuuuuugie lata.   

Jacek3p    0

Nie chce bo nie ma części w pobliżu miałem forszaj i wiem jak to wygląda awaria za awaria i cała Polska zjezdzona co roku bizon kupiłem że względu na części pod ręką i się zdziwiłem bo na 80 ha tylko wałek napędu targanca ukręcilo jeszcze z mojej winy tępa kosa i przegub wybity a skrzynie robiłem przed sezonem no podczas przygotowań takie tam drobnostki przejeżdżałem nimi i poszedł mi mechanizm różnicowy i widziałem jak to wszystko tam wygląda porażka , ale tak jak mówisz delikatnie zawsze zawsze nim żeby nie szarpać i wytrzymała ale jednak strach był na górkach :D

kitowiak    320

Jeszcze musisz sie troche pod uczyć na bizonie :) bizon trzeba czuć a nie ku deptać. wystarczy ze przy nawrocie na pelnej pościsz sprzęgło i zerwie ci wieniec... trzeba go wypraktykowac i nic więcej :)

Uziu92    1357

w classie nie ma takich problemów. a co do bizona to delikatnie

Jacek3p    0

To się stało po kupnie i nikt nie szarpał nie wiem jak poprzedni właściciele ale kombajn bardzo zadbany a cały sezon kosiłem bez awarii i dużo górek i czasem wsteczny i nawrót pod górę i zawsze delikatnie to robię że wolę sprzęgło przypalić niż szarpać ale i tak się boję że coś się stanie na tych górkach a że dobrze się sprawował i mi się nim dobrze pracowało to nie chce zmieniać tylko być pewnym co do napędu że nic się nie stanie i tyle biegi wchodzą bez zgrzytu 1i wsteczny można jednym paluszkiem 2 tak samo 3 czasem zgrzytanie i wiem że jest dobra skrzynia ale nie lubi górek i co zrobić żeby kombajn pozostał a żeby stachu nie było a i na chamulce dobre nie narzekam chamowal wszędzie to już o to mi nie chodzi akurat tylko o pół osie i mechanizm:)

pawelec1997    4

Jak ktoś ma proste pola jak stół to i skrzynia chodzi długimi latami,ja mam straszne góry to skrzynia średnio siada raz na 5 góra 7 lat,a najgorzej jak pęknie pół oś to wtedy jeszcze niema hamulców to normalnie gacie pełne.Mogłeś kupić rekorda i byś miał święty spokój.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się