anx

jaką bronę talerzowa zawieszaną 3m polecacie, raczej zagramaniczna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
anx    2

stoję przed zakupem brony talerzowej 3m  , głównie do uprawy pożniwnej ze spora ilośćia resztek - słoma pozostaje na polu ( maszyna która nie ma problemów z przepływem masy ).

 

maszyna raczej zachodnia, budżet to około 50 tys netto

 

ciągnik z jaki miałaby pracować to jd 6230P, koników ma trochę więcej jak standard jakieś 110, 600KG na przodzie ( zależy mi na tym żeby ciągnik mocno z nią nie fikał :) )

 

dodam że moje zainteresowanie było zwrócone na  agrisemema disc o mulch silver 3m ale teraz rozważam również inne opcje takie jak amazone catros+ 3003 , horsch jocker ct , vaderstat carrier 300 , kverneland Qualidisc Farmer, Bednar ....

 

w przyszłości chciałbym dokupić  na nią siewnik do poplonów APV 200 lirów 

 

jaki wybór proponowalibyście? proszę o wasze opinie z praktyki z podobnym sprzętem

 

pozdrawiam

Edytowano przez anx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Czemu maszyna zachodnia ? w tamtym roku zakupiłem staltech 3.5 m  wał packera talerze 610 ofas (włoskiej firmy ) i itp zapłaciłem za nią 18 netto z siewnikiem do poplonów było by 20 netto ale nie żałuje zakupu , Robi ona elegancką robotę po  ustawieniu na głębszy przejazd można siać po 1 przejeździe . Brona stoi pod chmurko i nie widać rdzy puki co. waga wynosi jej wynosi 1800 kg więc konkret . Ja na twoim miejscu bym się zastanowił nad tą firmą . Bo dawać 50 k za brone talerzową to według mnie bład bo za parę lat będziesz musiał zmienić talerze a jak są one nie standardowe to będziesz płacił za jeden nawet 450 zł a talerzy koło 30 to troche to będzie cie kosztować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

z własnego doświadczenia wiem że co tanie to drogie - miałem pólzawieszanego staltecha uh40 i po 2 sezonach ( nie całych) poszła do zyda a w to miejsce wskoczyl bednar swifterdisc. Aa i jeszcze coś - cena staltecha wtedy to okolo 30 tys netto a bednara 100 tys netto i napewno wolałbym jeszcze raz kupic czecha niz polaka :-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Ale co tam się z nią działo, że ją sprzedałeś i zdecydowałeś się zapłacić 3 i 1/3 raza więcej niż na początku?

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

a jesli chodzi o sprzet zachodni, co polecicie a czego zakup byscie odradzili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@Kos_pl oraz @grzybu1 - staltech już przy prędkości 9-10 kmh podskakiwał Góra- dół, lewo- prawo, przód- tył ( ciągnik 150 koni) i zostawiał straszne dziury w ziemi przez wał rurowy a orka po tej talerzówce to było piekło na ziemi( ciągnik cały czas przeskakiwał jedną stroną po tych dziurach z talerzówki. Zgłaszałem reklamacje to przyjechali pozakładać kółka kopiujące oraz inne wały tylne ale za dużo to nie pomogło. Ostatecznie zapadła decyzja o sprzedaży. Na dodatek wujek ma 3 metry staltecha i jemu również podskakuje tyle że trochę mniej ( ramiona od ciągnika trzymają cała maszynę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Może talerze 610-620 mm by poprawiły jego stabilność. Albo jeszcze założenie obciążników. Bo tak płacić 3,33 razy tyle za agregat talerzowy, to tak trochę desperacja. Ale wiele zależy od stanu posiadania.

3 m Rubin z wałem tandem to raczej pod traktor 120 KM o dużym rozstawie osi i masie własnej. Do 6230P bardziej by pasował 2.5 m Rubin.

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

tyle ze Rubin 2,5m to troche lipa wolalbym cos w 3m

Edytowano przez anx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Lecz dlaczego lipa? Za traktorem wykona robotę, więc ja bym problemu nie widział. Problemem może być jego cena. Ta na pewno będzie z poziomu top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15

Jak ciągnik nie za mały to bierz agrisema tylko, że GOLD, lub Lemken Rubin. Nei polecam nic na "gumowych" mocowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Z tańszych i niekrajowych producentów jest jeszcze Farmet.

 

Spójrz na model Diskomat N, talerze 620 mm, szerokość od 3 m, zabezpieczenie sprężynowe. Masz spory wybór wałów, w tym na tandemie. Ale producent zaleca maszyny o jeszcze większych mocach niż te, o których ja napisałem - 140-165 KM dla wersji o szerokości 3m.

 

john wspomniał jeszcze o Bednarze - masz model Atlas AN o szerokości 3m, talerze 620 mm o grubości 6mm, sprężynowe zabezpieczenie, duży dobór wałów, ale jeżeli waży on od 2600 kg w górę, to "połamiesz" traktor. A 600 kg na przodzie to cały guzik.

 

Ale nie bałbym się też zabezpieczeń na grubych elastomerach. Kiepskie sprężyny też można dostać - za miękkie (wtedy będziesz miał taką uprawę o której wspomniał johniy861), a wtedy elastomer będzie lepszy.

 

Twój wybór, ale ja bym radził nie brać sprzętu na pokaz. Tylko dobierz go w odpowiedni sposób do traktora.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

Mam staltecha 3m .105km deutz ma co robić przód fruwa w powietrzu bo wał pacera dobrze dociąża nawet z suchą gliną sobie radzi łąkę też dobrze z kotłuje na kamieniach to tylko iskry idą dziwo że jeszcze żaden nie pękł .Fajna maszyna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

@Kos_pl oraz @grzybu1 - staltech już przy prędkości 9-10 kmh podskakiwał Góra- dół, lewo- prawo, przód- tył ( ciągnik 150 koni) i zostawiał straszne dziury w ziemi przez wał rurowy a orka po tej talerzówce to było piekło na ziemi( ciągnik cały czas przeskakiwał jedną stroną po tych dziurach z talerzówki. Zgłaszałem reklamacje to przyjechali pozakładać kółka kopiujące oraz inne wały tylne ale za dużo to nie pomogło. Ostatecznie zapadła decyzja o sprzedaży. Na dodatek wujek ma 3 metry staltecha i jemu również podskakuje tyle że trochę mniej ( ramiona od ciągnika trzymają cała maszynę).

U mnie podskakuje jedynie przy małej głębokości roboczej a tak słyszałem że ten efekt występuje przy talerzach 510 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Podobno podskakiwanie występuje przy bronie od 4m(hydraulicznie składana 2x2m). Posiadam Staltecha U30(3m) i nie zauważyłem tego i problemów z orka a pole jednak równe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

@Zefir dalej już się nie interesowałem tylko jak najszybciej pozbyłem się grata.
Może te nowe modele są trochę bardziej dopracowane aczkolwiek ja się na dość długi czas wyleczyłem z polskiego sprzętu w myśl zasady,, co tanie to drogie bo trzeba 2 razy kupic ,, :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

co sądzicie o tej maszynce na zdjęciu? dzisiaj byłem się przymierzyć
waga tej brony z wałem 1630kg i jasiek bardzo dobrze sobie radził z podnoszeniem i jazdą, hmm tylko pytanie jaką robi robote w polu

post-1384-0-54816800-1507720815_thumb.jpeg

Edytowano przez anx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

amazone to jedna z lepszych firm zachodnich , posiada swoich doświadczonych konstruktorów, napewno dużo testują swoje maszyny także powinna robić porządna robotę . Może porozglądaj się jeszcze za innymi markami ( oczywiście chodzi o cenę) choć w 3 metrach to chyba dużego wyboru nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj