PawelRds

Mała działalność. Czy wymagana jest rejestracja w urzędzie ?

Polecane posty

PawelRds    0

Witam serdecznie,

mam do was pytanie. Ponieważ zacząłem w domu swoją małą produkcję warzyw i chciałem swoje wyroby sprzedawać okolicznej restauracji to czy wymaga taka działalność rejestracji w urzędzie ? Czy mogę mieć problemy w związku z tym, jeśli będę robił to bez odpowiednich pozwoleń ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeżeli masz pole, opłacasz krus w pełnym zakresie jako rolnik masz możliwość nawet przetwarzania swoich produktów od bodajże stycznia 2017 roku bez konieczności otwierania działalności.
Z punktu widzenia US jesteś rolnikiem ryczałtowym, i to restauracja ma obowiązek wystawienia Tobie faktury RR.

Edit No chyba, że ta mała produkcja domowa to konopie :-D

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelRds    0

A co w przypadku kiedy nie opłacam krusu ? Jeśli nawet nie mam żadnego pola. Moja uprawa zajmuje zaledwie 4m2 więc to najwyżej można nazwać małym ogródkiem niż jakimkolwiek polem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

Tak, wszystkie uprawy jakie masz zgłaszasz do sanepidu i dostajesz pozwolenie na handlowanie np: po targach czy na stołówki (chodzi o większą liczbę ludzi) . natomiast uprawy takie jak ziemniaki dodatkowo trzeba zgłosić do PIORiN i przyjadą, zabiorą ci próbki ziemniaka jak wybadają w laboratorium że zdrowy dadzą pozwolenie na handlowanie i numerek, jak chory utylizacja. Nie ma łatwo. Sam ze względu na handlowanie po targach mam te pozwolenia oraz zarejestrowałem się w us i wystawiam fv ze względu żeby mieć spokój w przypadku jak ktoś się zatruje i powie że ma ode mnie towar to bez badań leżę i kwiczę..,,

Edytowano przez lukasagro111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez turysta246
      Witam!
      Czy osoba posiadająca gospodarstwo rolne powyżej 1 ha może się zarejestrować w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna?
      Czy musi podpisać umowę dzierżawy i dopiero wtedy może się zarejestrować?
    • Przez pawelgawel
      Nie jestem rolnikiem. Z jakimi dodatkowymi kosztami musze sie liczyc przy zakupie 4ha ugoru/laki niskiej klasy (V-VI) od osoby prywatnej? Czy fakt, ze teren jest notorycznie zalewany robi roznice w ponizej wyszczegolnionych kwestiach?
       
      Notariusz - za jakie dokladnie czynnosci place? - zna ktos chocby przyblizone stawki?
      Ksiega wieczysta - czy to dodatkowa oplata?
      odpisy - jakie dokladnie? Niestety bede musial robic odpisy dot. tego gruntu na wlasna reke (wiem, ze zazwyczaj robi to wlasciciel)
      Podatek - rozjasni ktos te kwestie?
      Jakies dodatkowe oplaty, o ktorych nie wiem?
       
      Wiele pytan... bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos majacy pojecie troche mi rozjasnil sytuacje.
       
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj