skrok18

Pług kverneland

Polecane posty

Dawid777    0

Pewnie że warto jeśli jest w dobrym stanie bo taka deska do kverdzia kosztuje coś koło 700zł :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Czlowieku nie zastanawiaj sie u mnie w okolicy taki pluzek to 5,5-6,5 tysiaca chodzi i w gorszym stanie jak ten.

Jak bedzie kupowal to zaczepcie go do ciagnika i zabacz czy korpusy sie ruszaja na boki, czy nie sa rozbite mocno. A tak widze ze jeszcze czesci robocze sa w calkiem porzadnym stanie.

Wiec polecam Ci w tej cenie nie znajdziesz lepszego pluga.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

No też tak myśle że warto tylko troche daleko tychy około Katowic .Jak myślicie ile za transport mogą wziąć?? dodam że mieszkam w okolicach Suwałk :P:) I trochę daleko :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A nie lepiej zobaczyc za jakmis obracalnym plugiem? :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Narazie się nie wyrobię z kasą bo za takiego obracanego kverlanda to chcą ok mniej więcej 10000zł a ten na kwadratowej ramie i widzę że chyba 16" ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z transportem to wedlug mnie nie bedzie problemu :P

Tak jak mowi @ofsik bedzie najlepiej

A nie lepiej poszukac sobie cos co jest blizej jakiejs oferty?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Jeśli kogoś interesuje Kverneland na kołku i odkładnie 16 cali to ja mam. Jest w mojej galerii.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Z szerokoscia nie ma problemu w nim odkrecasz kazdy segment ramy i o jedno miejsce w lewo przesuwasz i masz 16 calowy. Przynajmniej tak w mojej okolicy wszyscy robia.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

To jest tak jak w matematyce odwrotnie proporcjonalnie :P:) Czym bliżej tym drożej ,a czym dalej tym taniej to myślę ,że lepiej jechac dalej dać ok500za benzynę a w moim wypadku gaz ,benzyna to wolę jechać niż na miejscu przepłacać .Ostatnio znajomy kupił obracany pług Duro 4 skibowy 16" za 6000zł stan bdb za bydgoszcz jeżdził :) :)

 

@niudizajn Ale ty masz 4 skibowego na sprzedanie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13
To jest tak jak w matematyce odwrotnie proporcjonalnie :P:) Czym bliżej tym drożej ,a czym dalej tym taniej to myślę ,że lepiej jechac dalej dać ok500za benzynę a w moim wypadku gaz ,benzyna to wolę jechać niż na miejscu przepłacać .Ostatnio znajomy kupił obracany pług Duro 4 skibowy 16" za 6000zł stan bdb za bydgoszcz jeżdził :):)

 

@niudizajn Ale ty masz 4 skibowego na sprzedanie tak??

 

Tak , mój jest 4 skibowy tylko , że na okrągłej ramie. Orze się nim elegancko tylko mi ciągnik trochę wietrzy i chce kupić 4 ale półzawieszaną.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Duro bym nie radził potem elementy robocze sam będziesz klepał albo bulił kwotę X za dorabianie.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

W tym materiale sie nie gną tylko pękają :P Jaki masz ciągnik do tego pługa? I ile jest mniej więcej km od ciebie?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Ja mam zetora 6945 książkowo ma 72 km coś w tych granicach . To jest odpowiednik zetora 7045. Na miejsce mam dokładnie 580 kilometry, trochę jechać trzeba :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No to jednak trochę jest, dokładnie policz czy nie lepiej poszukać czegoś bliżej. Jak jest dobry to jeszcze ale jak to będzie lipa to wtedy pomyślisz a daliśmy ileś tam na paliwo :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

To tak znalazłem identyczny pług w podlaskim nie daleko jakieś 100km ale za 7500zł . To jeśli za przejechanie 1200km we dwie strony za gaz dam ok250zł to raczej mi się opłaca jechać do Katowic. :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ale stan tych plugow jest podobny?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

zwrek ja mam taki pług 4skibowy i bardzo go chwale ale wogóle niewidze potrzeby i sensu wymiany sprężyn na resory.Noi ta cena to z 2tys zaduza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

to nie jest pług Kvernelanda tylko Frauge budowa praktycznie ta sama tylko różniły sie tym że pługi Frauge mają sprężyny a Kvernelandy resory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

dokładnie tak jak kolega pisze wyżej to była współpraca tzn. pług kwernelanda a zabezpieczenia Fraugde ale to może i lepsza wersja jak orginał z resorem bo przy sprężynie to śrube dokręcasz i masz sztywniejsze zabezpieczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zvrek    1

Dzięki za Pomoc ;) Wujek wolał by zabezpieczenia resorowe(dla niego robię rozeznanie w pługach) jakoś nie widzą mu sie zabezpieczenia resorowe... No ale cóż może uda mi się go przekonać na ten pług i jeśli nie będzie zadowolony z tych zabezpieczeń to mu powiem że istnieje możliwość ich wymiany na resory. Pług będzie współpracował z zetorem 16145.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj