Skocz do zawartości
bigjohn

JD5090R 2013r - skrzynka bezpieczników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bigjohn    0

Witam wszystkich,

W tym traktorze spaliła się skrzynka bezpieczników pod maską. Poszukuję zdjęć skrzynki, podłączenia kabli, kolorów kabli, wszystkich kabli wychodzących z tejk skrzynki. Cała wiązka wychodząca z tej skrzynka jest nadpalona i nie widać kolorów kabli.

A gdzie pytać jak nie na forum innych użytkowników?

Drugie pytanie, orientujecie się jak wygląda sprawa z gwarancją i / lub rękojmią? Ciągnik całkiem młody, kupiony u autoryzowanego dealera.

Serwis ciągnie w swoją stronę a mnie wydaje się że to powinno być z tytułu gwarancji / lub rękojmi za wady ukryte.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

Tomasz

JD5090R, 2013R

Camry    12

Z tą skrzynką to chyba standard ,mnie upalił się kabel który szedł od pompki paliwa ,serwis przyjechał naprawił stwierdził że to chyba wada fabryczna kabel za mocno ściśnięty zpłaszczony u kolegi to samo było ,mało tego wąż od klimy pod maską bliżej szyby się przetarł i czynnik uciekł,a kumpel mnie ostrzegał sprawdź przewód bo u mnie się przetarł bo źle jest umiejscowiony

Edytowano przez Camry

Wiadomość z agroFakt.pl

marko-kolo    463

Tez mialem problem ...odlamaly sie kable od przekaznika pompki paliwa
Niestety to standart bo ta skrzynka strasznie drga bo jest w zlym miejscu

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

koroll    10

jak już po gwarancji to napisz prośbę do JD Polska może jest jakaś akcja serwisowa. postrasz że prawie spaliła się stodoła i radca prawny sugerował założenie sprawy w sądzie dla jD ale chcesz rozwiązać polubownie partycypujac w części kosztów może coś pomogą

bigjohn    0

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Widzę że nie jestem sam!

Jeżeli ktoś z forumowiczów posiada JD5090R i mógłby zrobić zdjęcia o które prosiłem lub mieszka w okolicy Sieradza to będzie super.

Proszę o odpowiedź

Tomasz

Edytowano przez bigjohn

Markok    0

W 5100R musi być wszystko takie same, to porobię jutro zdjęcia. A można dokładnie prosić w którym miejscu ten kabel od pompki paliwa często gęsto się poddaje ?

marko-kolo    463

Pod przekaznikami i bezpiecznikami w puszce przedzial silnika

Zeby to dalo obraz to musisz to wybebeszyc i dopiero robic zdjecia .

Markok    0

Wiadomo, porobić foty samych bezpieczników każdy "gupi" potrafi :P

Ale żeby to rozebrać to już inna liga, to wygląda tak jakby było wciśnięte w tą metalową ramkę za sobą, targam targam do siebie, ani drgnie.. Pomysł ?

U mnie te wiązki jak i klima wyglądają w porządku, może to przez małe 2.700mh przebiegu, chociaż coś mi się ostatnio właśnie ta pompka pierniczy, są jacyś domorośli specjaliści od tych traktorów ?

marko-kolo    463

Masz na dole przekaznik a na gorze bezpiecznik od pompki
Przekrecasz kluczyk przekaznik wlacza prad na papke przez bezpiecznik i papka chodzi
Jak nie chodzi to po odpaleniu ciagnik pochodzi i zgasnie

Co tu ma do roboty specjalista ?
Sprawdzasz bezpiecznik i czy dochodzi napiecie na piny
Jak nie to przekaznik poszedl albo kable odlamane ale zeby to zobaczyc trzeba wybebeszyc i posprawdzac

Markok    0

Pompka chodzi, ale miała taki zły dzień dawno temu przed żniwami że traktor stał chyba z miesiąc albo więcej, rano przechodząc koło niego słyszę że coś brzęczy, patrzę a tam pompka ciśnie i wyciska paliwo przez filtry, szklanka zdążyła wylecieć co najmniej, odłączenie i podłączenie akumulatora nic nie zmieniało, włączenie go to naprawiło, ropa wytarta i nie cieknie. Ale prawa takie coś się zdarzyć raczej nie miało.. Ale to nie koniec, przez żniwa i pożniwne uprawianie nic się nie działo, jednak nie dawno w drodze na pole z rozsiewaczem odcięło mu całkiem paliwo i stanął, zapalał ale po sekundach gasł, trzeba było ściągnąć na plac i rozładowany od włączania akumulator naładować i działa, ale pełnego gazu już nie rozwija w trakcie jazdy, do 2.000 max i wyskakuje błąd, który przez telefon rozszyfrowali mi jako "problem z ciśnieniem na szynie", więc tak potrzebuję speca, przez zimę traktora nie potrzebuję więc nie spieszno mi dzwonić po serwis..

Edytowano przez Markok

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrek007
      witam mam MF 8110 i przestał mi dziłac podnośnik, blokada mostów ,WOM ale działa mi przedni naped a pól biegi te A B C D moge jedynie znieniać po wyciśnieciu sprzegła przewody i kostki spryskałem WD40 i bezpiecznik ok i nie wiem cio mogło sie stać pomocy dziekuje za odp
    • Przez lemysz1
      Witam. Mam problem, poniewaz od pewnego czasu przestały działać mi halogeny na dachu oraz nie działa obrotomierz(mth liczy normalnie). Bezpieczniki są ok (przynajmniej te które znalazłem, żarówki też ok. Jak włącze światła to normalnie wszystko sie podświetla na tabeli przełączników tam gdzie włącza sie halogeny, ale jak włącze to nie działają. Cóz może być przyczyna? Może ma jeszcze gdzieś schowane bezpieczniki? Pozdrawiam
    • Przez Marcin007
      witam
      posiadam deutz fahr agrotron 135 mk3. Mój problem polega na tym że w wycieraczce tylnej cały czas jest prąd i gdybym jej nie rozłączył cały czas by chodziła. Wtyki, kostki bezpieczniki sprawdzone. Moim drugim problemem są przednie reflektory a mianowicie nie działają , po wyjęciu przełącznika stwierdziłem że nie dochodzi do niego prąd . Może spotkał się ktoś z was z takim problemem lub wie o co chodzi ? Czego to może być wina ?

Pozdrawiam
    • Przez rabit500
      Witam zwracam się do użytkowników bizonów. A mianowicie czy może mi ktoś podpowiedzieć w którym miejscu znajduje się przekaznik zalanczajacy sygnał dzwiekowy. Gdy jest zanik cisnienia albo coś się zatka. Bo albo ktoś go gdzies przeniósł albo ja poprostu nie umiem go znalesc. Jesli temat był już poruszany to przepraszam i prosze o wskazówkę gdzie tego szukać bo wyszukiwarka na telefonie nie powala skutecznością.
    • Przez noid
      Witam.
      Założyłem nowe radio i powstał problem z nagrzewnicą reflektorami roboczymi i wycieraczkami. Po włożeniu kluczyka do stacyjki wentylatory dmuchawy nie działają. Wycieraczki również nie działają jak i reflektory robocze.
      Ciągnik to Zetor 7245. Znalazłem jakiś schemat elektryki na necie lecz nie mogę go zrozumieć jeden po czechosłowacku( kolorowy) a inne czarnobiałe których i tak nie rozumiem.
      Zaczynając od pierwszego przekaźnika(o ile tak to się zwie) patrząc od góry z lewej, kable idą w następujący sposób.
      *Czerwony->czerwony, szary, 2x żółty
      *Czarny->2x szary, 2x czerwony+1 czerwony, 1 żółty
      *Czerwony-> 2x czerwony, 2x szary, żółty
      *Biały-> 2x szary, czerwony i niebieski.
      Bezpieczniki te brakujące to w tym miejscu coś jest nie tak ponieważ zaczyna palić albo bezpiecznik albo kable instalacji.
      Co oznaczają poszczególne kable i gdzie je powpinać? 
      Kolory kabli które tam są to
      Różowo-czerwony
      Czerwony
      Żółty
      Szary
      Biały
      Czarny
      Niebieski
      Co dalej to nie wiem. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.