Zaloguj się, aby obserwować  
k3

Zetor Forterra czy Zetor Proxima

Polecane posty

k3    0

traktor ma ciągać zagonówki 4 40-45cm, pewnie wezmę do niego tura, mam na razie 20ha i będę powiększał, może ktoś wie jakie są różnice w spalaniu między nimi, napaliłem się trochę na 9641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Powiem po swojemu ;D Ja na 20 ha wziąłbym proxime chyba ze gwałtownie masz zamiar rozwinac gospodarstwo to bierz forrtere. Pozatym taka jes prawda że jak chłop sobei coś upatrz i umyśli to nikt mu tego z głowy nie wybije 8)  :D


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k3    0

8441 kosztuje 107tys, a 9641 127tys. gwałtownie gospodarstwa może zwiększał nie będę, ale tak po 2-3 ha co roku mam na oku i mozliwość, kurde chciałbym fortere, ale może jednak proxima była by lepsza (mam c-360 i c360 3p) była by do wszystkiego a tak forterą już trochę głupio np kosiarkę podczepiać (1,85m), po za tym za różnicę ceny będę miał ładowacz czołowy który by się w gospodarstwie przydał do bel, obornika a i ostatnio budowania trochę, z drugiej strony 8441 moc ma ni w pięć ni w dziesięć, do lepszego pługa czy agregatu za słaba (jest spory procent cięższej ziemii) i myślę że 9641 w tych warunkach więcej palić nie powinna bo lżej będzie miała (może wie ktoś coś na ten temat z doświadczenia), a jeszcze a propo tur-a jak myślicie lepiej brać traclifta 100, czy 200-kę? (jaki do 8441, a jaki do 9641), zastanawiam się jeszcze czy zamiast tur-a nie wziąść by tuz-a (mam chwytak do bel a do obornika mam taki ładowacz samoróbkę na c-360 wydajność nie gorsza niż tur-em na ten ciągnik tylko trochę szyja boli po paru godzinach ale za to kirownicą kręcić lekko ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

jak dużo ładujesz to zastanów sie nad małą samobieżną Weideman czy coś podobnego. Za cenę nowego czołowego to już będzie dobra używka.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no to masz faktycznie problem...wszystko zależy jakie prace mają te zetorki wykonywać.jeżeli tylko ciężkie orka i uprawa to raczej ciągnik cięższy-forterra, jeżeli wszytkie prace-takie gdzie nie będzie wykorzystana cała moc a potrzebana jest zwrotność i kompaktowość to proxima.myśle że forterra do ładowacza jest już trochę za duża o proxima da rade przy takim pługu ale wybór należy do Ciebie  ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Ja bym brał Proximę.To jednak jest 20 ha, a nawet gdyby trzeba było powiększac gospodarstwo to i tak wystarczy.

A za różnicę w cenie zawsze można kupic właśnie np. Tura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw21    0

Ja też mam taki sam dylemat, ale jak patrze na tył proximy i mojego C360 to źle mi się robi :) i wybiore forterre a co do turów to do proximy najlepiej się nadaje 100 a do forterry 220 producenci zalecają większe ale w praktyce te są lepsze bo krótsze i tył nie podskakuje. jeden mocny traktor to podstawa zetor ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Tak znajomy ma 220 i robic tym nie potrafi, a 9641 kosztuje tylko 127?, to uwzględniając wyposarzenie to porównac można proxime plus które też prawie tyle kosztuje, jak by było mnie stac bym wybrał forterre bo cieżejsza i dla tego lepsza do tura, pozatym szybsza skrzynia mocniejszy podnośnik, a spalanie pewnie podobne, ale aż boje się pytac bo to drażliwy temat i jak pytam znajomych ile palą nowe zetory to się troche denerwują i od razu dodają że i tak nie jest to dużo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem proxima wystarczy na taki areal. No ale decyzja nelezy do Ciebie. Chyba ze korzystasz z jakich funduszy unijnych to moze warto dolozyc te pare zlociszy i miec mocniejszy ciagnik zwlaszcza ze masz perspektywy na powiekszenie gospodarstwa. Pozdrawiam. Aha i jak kupisz to czekamy na fotki;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw21    0

A czemu znajomy nie potrafi nim robić? A co do obu tych traktorów to najważniejsz aby był nowy, ja przeszedłem na vat i chyba najprędzej będę brał z młodgo rolnika 1,7% na rok a co do prowu to zobaczymy. POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Doczekac się tego prowu nie można a podobno jeśli w prowie wniosek będzie źle wypełniony to będzie odrzucony i nie będzie poprawek.

Znajomy nie umie robic bo ciągle tył mu podnosi a w łące topi się przód z samą belą siana ( ciągle czeka na obciążniki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw21    0

oj zetorki to pala szczegolnie jak ich moc nie jest wykorzystana warto postarac sie mniejszy traktor do lzejszych prac kumpel ma emcezeta iproxsime8441 imowi zezetorek sporo wie cej pali itu dylemat moze cnh80td wybrac malo pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Na areał który posiadasz to spokojnie wystarczy Proxima. Nie wiem co zrobisz z C 360 i C 360 3p po zakupie Zetora, ale jeśli zostawisz wszystkie to nie będą miały co robić <_<. Sam mam Ursusa 4514 i robie nim na 42ha. Do tego jest jeszcze C 4011 co wykonuje drobne prace (oprysk, nawożenie) oraz C 360 z TUR-em, który poracuje tylko w chlewni- wypycha obornik ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
oj zetorki to pala szczegolnie jak ich moc nie jest wykorzystana warto postarac sie mniejszy traktor do lzejszych prac kumpel ma emcezeta iproxsime8441 imowi zezetorek sporo wie cej pali itu dylemat moze cnh80td wybrac malo pali

 

Dużo więcej pali tzn ile 1 l/ na godz, moze z 1,5 l, przy zużyciu około 6 - 8 l/ godz zegarową to nie jest aż tak duża różnica, no ale troche jest, rozmawiam z posiadaczami proxim, 7340 i pronarów i wszyscy podają podobne wartości czyli około 6 - 8 l, z tym że zetor w lekkich pracach niechętnie zejdzie poniżej 6 a pronar poniżej 5, ma ktoś też takie doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw21    0

Miałem przyjemność orać proximą 8441 pług 4*35 i na 1,5 hektara pole po kukurydzy spalił 30l co mile mnie zaskoczyło myśle że to niezły wynik - orka głęboka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a jakiej klasy byla to ziemia bo 30 litrow na 1,5 ha to jak dla mnie duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
a jakiej klasy byla to ziemia bo 30 litrow na 1,5 ha to jak dla mnie duzo

No własnie i ile czasu orałes te 1,5 ha, bo mam nadzieje że ze 3 godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw21    0

Pole gliniaste, między 3-4 klasą, ok. 3 godziny orałem, traktor wypożyczyłem więc może u sprawniejszego kierowcy spaliłby mniej ale miał co robić traktor, drapał jak piesek. Uważam, że przód jest za lekki przy stosunkowo dużych przednich oponach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor9641    0

Ja sam właśnie kupiłem zetora 9641 i nie żałuje też mam 25 ha no ale mam już na oku ok 50 ha do dzierżawy wiec lepiej wziąć większy i żeby potem nie żałować. kupiłem do niego tura 260. nie jest wcale za duży. elegancko się z nim sprawuje. nie żałuje tego i w przyszłości planuje kolejne zakupy:) bierz forterre nie pożałujesz . ja za swojego zapłaciłek niecałe 160 tys złoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No własnie i ile czasu orałes te 1,5 ha, bo mam nadzieje że ze 3 godz

 

Na jakich obrotach orałeś ponad 2 tyś? Przód drapał a miał obciążniki jakieś z przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek4x4    30

Kumpel ma forterre 9641 i prase welger rp 200. ja robi sianokiszonke to tak smoli jak stary belarus.brakuje 10 km.jak brać to od razu 100km. uniwersalna moc a niewiele droższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6
Kumpel ma forterre 9641 i prase welger rp 200. ja robi sianokiszonke to tak smoli jak stary belarus.brakuje 10 km.jak brać to od razu 100km. uniwersalna moc a niewiele droższy.

 

 

Chyba coś przesadzasz z tym smoleniem u nas ludzie Welgery RP200 ciągają C 360 i nie narzekają. A może coś ten twój znajomy ma problem z tym zetorem. Bo ja uważam ze Welger RP 200 nie jest dużym obciążeniem na ciągnik

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a jakie ma zapotrzebowanie mocy ten welger a moze piotrek4x4 pomylił model ????

 

 

Odbiegasz od tematu


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj