Zaloguj się, aby obserwować  
k3

Zetor Forterra czy Zetor Proxima

Polecane posty

DPro1993    0

ja z 140cm robiłem to bez problemu pod górę szła.

 

@paktofonikas1987 nie pisałem że jest gorsza forterra tylko że gabaryty Proximy wystarczą na ten areał i mniej spali :P

A po co mi skrzynia co ma np. 16x16 albo 40x40? :) Jak mi wystarcza 12x12 mogę nią cisnąć prawie 40km/h i najniżej coś ok. 1km/h albo i mniej. Więcej przełożeń mi nie potrzeba bo po co? :)


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu jakos dziwnie posty piszesz. Używaj opcji "Fast replay" to będą bardziej czytelne.

Chodzi Ci o 9641. Jeśli potrzeba Ci głównego ciągnika to Forterra a jak pomocniczy to lepiej Proxa.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz226    0

Zależy jakie ziemie. Widze że ok. Białegostoku więc jakiś specjalnie ciężkich ziem nie powinieneś mieć to do Forterry możesz próbować 4x35

Tak Ziemia na ogół średnia.A Proxima i 4 skiby - 35 to dobry zestaw będzie dała radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z 140cm robiłem to bez problemu pod górę szła.

 

@paktofonikas1987 nie pisałem że jest gorsza forterra tylko że gabaryty Proximy wystarczą na ten areał i mniej spali :P

A po co mi skrzynia co ma np. 16x16 albo 40x40? :) Jak mi wystarcza 12x12 mogę nią cisnąć prawie 40km/h i najniżej coś ok. 1km/h albo i mniej. Więcej przełożeń mi nie potrzeba bo po co? :)

 

Gabaryty? Od kiedy to gabaryty decydują o tym czy ciągnik wystarczy na dany areał? <lol>

Jak będzie bardziej obciążona to też mniej spali niż mocnijeszy silnik mniej obciążony?

Na stronie Zetora 8441 ma skrzynie 10/2 to skąd masz 12/12 w swoim?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

Widzę że o Proxie mało wiesz 10/2 jest zwykła skrzynia bez rewersu a ja mam z rewersem czyli 12x12 :P

Gabaryty chodziło mi o masę i długość.

Więcej niż 9l na 100% mi nie spali a w tym pługu max. ok. 7-8l


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co brałeś rewers? Zachciało się lepszej skrzyni? To dlaczego mówisz że ilość biegów nie jest taka istotna?

Powiedz mi od kiedy długość i masa decyduje o przydatności ciągnika? Ja myślałem że bardziej moc. Jeśli ciągnik jest wystarczająco cięzki i długi to znaczy że sobie poradzi na danym areale?

Od kiedy masa jest gabarytem?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DPro1993    0

Proxa na te ziemie wystarczy a za tą różnicę między forterą a Proxą sobie klimę dokupisz i jeszcze coś :)

o długości cwaniaczku zapomniałeś bo napisałem że to masa i długośc, a to są wymiary nie potrzebnie dodałem masę wielki problem :P

a do niego go po to brałem że mam tura jak widać na awatarze i pisałem już o nim i nie mogę wybrać przekładni 10x2 z rewersem logiczne

A to jaki ciągnik będzie miał lepszy uciąg 3.5t. czy 4.5t.? :) Pewnie że ten cięższy więc co nie decyduje?


Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem cwaniaczkiem a masa nie jest wymiarem. Skoro cięższy jest lepszy to obstawiam że Forterra jest cięższa więc czemu doradzasz Proxe?

Ile masz mth nastukane ?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Jako ciągnik podstawowy w gospodarstwie 30 ha wybrałbym Forterrę,podnośnik EHR,skrzynia biegów ze wzmacniaczem momentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Bo niedawno sie zalogowałem ha :P

 

To nie znaczy że możesz cytować poprzednie posty. Po za tym piszesz bardzo chaotyczne posty. Zaraz je poprawie i mam nadzieje że więcej się to nie powtórzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181
Jako ciągnik podstawowy w gospodarstwie 30 ha wybrałbym Forterrę,podnośnik EHR,skrzynia biegów ze wzmacniaczem momentu.

Taa? :P No popatrzno, ja mam przeszło 50ha i może jeszcze coś dojdzie i mam Proxime plus 9541 z tych pierwszych jako ciągnik główny (do pomocy C-360, MF255 ale ostatno sie 'obijają') i daje rade bezproblemu, mam u siebie zawsze na czas zrobione i jeszcze usługi i jest wszystko ok :) A to że mam troche słabszy podnośnik i bez EHR to dla mnie żadnej różnicy nierobi, a półbiegi też mam :)


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1
Forterra bardziej masywna ale nie tak bardzo ok. 300kg.

Proxima mało awaryjna jest i mniej pali :P

twierdzisz że forterra jest bardziej awaryjna od proximy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

napisze krótko ja mam i proxime i forterre forterra 5 rok leci ani razu serwisu proxa 2 lata 4 rawarie i serwis więc jaki wniosek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Wniosek z tego prosty nie kupuj ZETORA jak ma ci się w ciągu pół roku popsuć. Jakie miał awarie? (poważne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

ale muka zrobiłem błąd w słowie krótko wstyd a awarie hamulce i przedni most ale nie zgadzam sie z tobą zetor forterra to świetny sprzęt dobrze zrobiony jest umnie kilka takich i nie widze by sie psuły zazdroszczą nam ci z zachodnimi 15letnimi użuwankami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

To tylko żarcik taki co do zetora. Ale nie porównuj 20-letniego zachodniego złomu który miał już swoje lata świetności i teraz zamiast być przetopiony na nowszy model on musi zapier..... :P . Tam już jest wszystko zużyte. Sam bym kupił zetora ale jak będe miał więcej kasy i wysiądzie mi ten sprzęt co mam to kupie coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

teraz kolege rozumiem ja też wzdycham za jd czy df a najbardziej za valtra ale nowymi, taka ludzka natura trudno dogodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj