Taurus83

Nowy ciągnik na 45 ha łąk do 150 tys. brutto

Polecane posty

Ursusc385    1565

Tak ten Farmtrac ma 82 km, a o cene to najlepiej napisz do fabryki Farmtrac'a na ten e-mail ms1@farmtrac.com.pl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Kolego, Ty chcesz do ciagnika o mocy 82 koni wsadzac TUZ i WOM z przodu, mam pytanie do czego CI to konkretnie jest potrzebne?

moim zdaniem minimum to jest okolo 100-120 koni aby wsadzac takie bajery

do 80 konnego ciagnika nie zapmniesz 2 kosiarek bo bedzie zdychal

Mam zetora forterre 11411 z przednim TUZ-em i WOM-em i ciagam 2,65 z przodu i z tylu 3m i naprawde ma co robic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Wg mnie jeżeli kosiarka nie jest wyposażona w kondycjoner to 82 konny ciągniczek da sobie rade z dwiema kosiarkami dyskowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mój znajomy 2 kosiarki (niestety szerokości nie znam) ciąga JD 7730 więc wydaje mi się że 80km to za mało a jeszcze do tego teren pagórkowaty


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

2 kosiarki mogą mieć równie dobrze łączną szerokość 4m jak i 7 oraz mogą być z kondycjonerem lub bez, bo chyba jest różnica w zapotrzebowaniu na moc kosiarki 4 metrowej dyskowej bez żadnych "dodatków" a 7 m z różnego rodzaju dodatkami jak wyżej wspomniany kondycjoner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale to jest pokaz a nie rzeczywistosc, zauwaz ze na kazdym z pokazow firma stara sie pokazac z jak najlepszej strony aby pokazac sile marki, lepiej moim zdaniem kup NH TD albo z serii 5000 i kup porzadna kosiareczke z 3,0m roboczego


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

jak to nie da rady???!!!

mam deutza 65 km i z przodu ma kosiarke 2, 2m a z tyłu 1,65 i są to kosiarki bębnowe. do tego traktor ma 25 lat, to jak nowy mocniejszy ciągnik nie ma dać rady z kosiarką szerszą o 35 cm?

 

ciągnik chce kupić dopiero w 2010 tylko chce do tego czasu obejżeć kilka sprzętów, jakieś targi itd

 

po to mi tuz i wom z przodu żeby se kosic na dwie kosiarki a później zakładam do przodu grabiarke, z tyłu prase i heja do pola i nie musze nikogo prosić co by mi ktoś pomógł czy martwić się czy traktorzysta trzeźwy przyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Moje typy to Df 85 Case JX80/95 i NH seri T moim zdaniem to najlepsze co możesz zrobic, ale sam sobie obejrzysz i zdecydujesz :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze filantrop - jeśli chodzi o Farmtraca 685 DT to bardzo dobry wybór specyfikacje techniczną mogę Ci przesłać na emaila, bo Farmtrac na swojej stronie internetowej ma troszkę pomieszane dane techniczne ( małe błędy), cena katalogowa 685 DT 82,3 KM to 128.000,00 PLN brutto, na początek moge zaproponować Ci 3% upustu.

Mogę Ci polecić ciągnik z rodziny Farmtraca 690 DT, który ma 88 KM- cena katalogowa 135.000,00 Brutto- oczywiście odlicz sobie 3%.

 

Dodam, że FT ma 24 miesiące gwarancji i TYLKO 4 przeglądy w ciągu gwarancji co oczywiście ci generuje mniejsze koszty utrzymania ( przegląd około 1000,00 zł- czyli 4.000,00 zł w ciągu gwarancji, natomiast inne marki mają 5 przeglądów po około 2.000,00 zł co daje nam 10.000,00 i już jesteś w plecy 6 paczek :P ).

 

Kupisz FT u mnie i przywożę Ci FT na miejsce tam gdzie sobie życzysz.

 

Jak chcesz dane to daj znać na Agro.

 

POZDRO 600. Dorota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

A ja słyszałem że w innych ciągnikach jest co 500mtg czy to prawda?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Farmtrac ma przegląd po 50 mtg, 300mth, 600mtg, 900-1000mtg.

 

Pierwszy przegląd zawsze musi być po 50 mtg w każdym ciągniku chodzi o producenta.

Natomiast póżniej to po około 300 mtg ( Fendt ma II przegląd po 500 mtg).

 

ahhh no i jeszcze podam Ci cenę TUZu i WOMu

685 DT - 13.500,00 , posiada w standardzie komplet obciążników przednich (172 kg), komplet obciążników tylnych 206 kg, dolne ramiona TuZ z hakiem, zaczep transportowy przesuwny - te dodatkowe opcje są płatne przy innych modelach i koszt wynosi 3.820 zł za wszystko.

 

690 DT- 13.500,00 brutto, posiada w standardzie komplet obciążników przednich (172 kg), komplet obciążników tylnych 206 kg, dolne ramiona TuZ z hakiem, zaczep transportowy przesuwny, ogumienie niskoprofilowe przód 320/70R24, tył 480/70R30 - tak jak wyżej opcje te w innych modelach są za dopłata i wynosi to 5.720,00 pln.

 

pozdro 600.

 

Nie pisz posta pod postem!! Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Dodam, że FT ma 24 miesiące gwarancji i TYLKO 4 przeglądy w ciągu gwarancji co oczywiście ci generuje mniejsze koszty utrzymania ( przegląd około 1000,00 zł- czyli 4.000,00 zł w ciągu gwarancji, natomiast inne marki mają 5 przeglądów po około 2.000,00 zł co daje nam 10.000,00 i już jesteś w plecy 6 paczek :P ).

 

Troszkę zagmatwane to jest, jak to wyliczyłaś? Nie ważne ile kto zrobi mtg to na gwarancji robi tylko 4 przeglądy?

Jeśli w ciągu gwarancji FT zrobię 1600 mtg to muszę zrobić min 5 przeglądów, po 50, 350, 650, 950, 1250, 1550 co razy 1 tys daje 5 tys.

Jeśli w ciągu gwarancji ciągnika który ma co 500 mtg przegląd zrobię 1600 mtg to muszę zrobić min 4 przeglądy, po 100, 600, 1100, oraz 1600 co razy 2 tys daje 8 tys.

Jednakże ceny są zupełnie inne bo jeśli wymienisz olej w całym ciągniku to raczej 1 tys zł to same materiały bez robocizny i dojazdu.

Kolejna sprawa to pierwszy przegląd nie zawsze musi być po 50 mtg, są marki gdzie robi się na 100 mtg i potem systematycznie co 500 mtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To miło wiedzieć, że masz tak ogromną wiedzę na temat przeglądów- z przyjemnością dowiem się czegoś więcej od mądrzejszej osoby w tym temacie.

To jakie ciągniki mają przeglądy po 100 mtg, a kolejne po 500 mtg?? Czekam na szybką odpowiedź.

 

Troche zamotane z tym serwisem- bo mtg to godziny przejechane i jak ktoś jeżdzi duuużo to go łapią mtg, wówczas musi przejść przegląd w autoryzowanym serwisie bo mu gwarancja klęknie, a potem to możesz robić co chcesz ze swoim ciągnikiem.

 

Pozdro 600 dorota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale chyba po to kupuje się ciągnik aby nim pracować jak najwięcej a nie po to żeby stał bo trzeba będzie przegląd zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Dorota -np John Deere, Fendt i pewnie jeszcze troszkę by znalazł :P

 

Ile w FT kosztuje przegląd gdzie wymieniane są wszystkie filtry i oleje i przy ilu mtg to następuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Hmm-z tego co pamiętam JD ma pierwszy przegląd po 100 mth-ale następny nie po 500 a po 250 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie po to kupujesz sprzęt żeby nim pracować!!!!

 

Już wam to tłumaczę:

1. 24 miesiące gwarancji - nieważne czy masz przejechane 70 mtg czy 900 mtg

2. gwarancja trwa do 1000 mtg a póżniej możesz wykonywać przeglądy gdzie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Jaro dawno to było i już nie pamiętam, może i tak jest, wiadomo tylko że 100 pierwszy i systematycznie 500 a drugi może jakiś jest w między czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No i jeszcze olej hydrauliczny w JD wymienia się pierwszy raz dopiero po 1500 mth-a trzeba przyznać że to właśnie ten olej (z racji ilości) jest najdroższy-a tak poza tematem-do Farmtracka nikt mnie nie przekona-mam o 300 metrów odległy taki egzemplarz że przeglądy w nim co 2 tygodnie robią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fendt I przegląd po 50 mtg!!!!!!! a nie po 100 mtg, kolejne to 300,600, 900, 1200.

MF: 50,300,600,900,1200.

 

FT 685 DT

50 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Olej w przednim moście

3. Filtr oleju hydraulicznego powrotu

4. Olej w przekładniach zewnętrznych

5. Olej silnika

300 mtg

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego powrotu

3. Olej silnika

600 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego powrotu

3. Filtr oleju hydraulicznego ssący

4. Filtr paliwa pompka

5. Filtr paliwa separator

6. Filtr powietrza

7. Filtr powietrza

8. Olej silnika

9. Olej w przedniej osi napędowej

900-1000 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego powrotu

3. Olej silnika

4. Olej tylni most

FT 80, FT 80 4WD, FT 675, FT 675 DT

50 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

3. Olej silnika

4. Olej przednia oś

5. Olej przekładnia zewnętrzna

300 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

3. Olej silnika

600 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

4. Filtr paliwa pompka

5. Filtr paliwa separator

6. Filtr powietrza

7. Filtr powietrza

8. Olej silnika

9. Olej przedniej osi napędowej

900-1000 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

3. Olej silnika

4. Olej tylniego mostu

FT 70, FT 70 4WD, FT 665, FT 665 DT

50 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

3. Olej przednia oś

4. Olej silnika

300 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

3. Olej silnika

600 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

3. Filtr paliwa

4. Filtr powietrza

5. Filtr powietrza

6. Olej silnika

7. Olej przedniej osi napędowej

900-1000 mth

1. Filtr oleju silnika

2. Filtr oleju hydraulicznego

3. Olej silnika

4. Olej tylniego mostu

 

Ceny uwarunkowane są od tego jaki masz upust na części u producenta i jaką nakładasz sobie marżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Miałem napisać że tylko JD ale pomyślałem że Fendt ma równie długie okresy między przeglądami a jednak lipa :P

A na pokazach ostatnio jakaś pierdoła mówiła że co 500 mtg.

 

No ale w JD nie ma wątpliwości, zresztą sam robie co 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj