Taurus83

Nowy ciągnik na 45 ha łąk do 150 tys. brutto

Polecane posty

Dawid777    0

Oczywiście gdybym nie miał uzasadnienia nie mówił bym tego. A mianowicie u nas na wsi mają ciągniki 5314, 4514, 3512, MF 3060 3095. Żaden ursus nie doczekał 5tys mtg i trzeba było robic remont :P a z MF jest inna sprawa najpierw koleś jeździł agregatem z uni 3m + poznaniak. Mf 3095 radził sobie dobrze po roku zaczoł kopcic to odkrecili przedni wał, w drugim roku tylni a teraz jeżdżą zestawem osobno :) wiec dlatego nie mam przekonania do perkinsa. Może te nowe, ale te w latach 85-98 to porażka :) sąsiad ma 3060 i tylko problem z nim, a to remoncik a to skrzynia a to pompa paliwa więc chyba mnie rozumiecie dla porównania ja mam 7tys mtg w 7211 i nie dotknięty od nowości a kolega ma 5340 5tys mtg w turze na wielkim gospodarstwie i też nic, a co tego zetorka wyduszą to już nie można na to patrzec :) może do kosiarki by się nadał ja bym wzioł Zetorka lu DF. :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Nie chce obrazic tych co mają perkinsy w ciągnikach ale moim zdaniem to one są g$%&^ warte. :)

Ale mnie r****** :P:):) . To co może w zetorach są lepsze bo ja słyszałem że lubią sobie wypić (ropy).

 

Wulgaryzmy!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

kolego Marcinie co do zetorka z seri forterra model 11441 to w ciężkich pracach nie pali więcej niż konkurencja a jak spali więcej niż tej mocy konkurencja to i lepiej pójdzie z maszyną, a co do perkinsa to dziwne że drugiemu koledze takie awarie są słyszane i to widzi bo silniki z typów Perkins są naprawde trwałe; oszczędzają ON; z dobrą charakterystyką od bardzo wielu lat i raczej pomimo że mam zetorka to na bank silnik Perkinsa jest lepszy od zetorowskiego oczywiście porównywalna moc, pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Żaden perkins nie wytrzyma tego co zetor niech się wypowie ktoś kto posiada i to i to. A że zetor lubi sobie wypic to taki bajer że hej chyba to wymyślili Ci co sprzedają ursusa. Mi 7211 w pługu 3x45 pali 5l na mtg dużo? A ursus 5314 pali 7l na mtg. :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

@krzysiu mi nie chodziło o nowe zetory tylko te starsze, u mnie to karzdy mówi że starszy zetor spali więcej a nawet sporo. Co do perkinsa to ja w swoim tylko olej wynieniam co 250mth i ma już 3005mth i nic w nim nie robiłem (dosłownie nic)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

U nas jest na wsi też proxa 8441 to moge powiedziec że mi się nie widzi bo hamulce sie spaliły nie wiadomo dlaczego. A jaki masz traktor @marcin87?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Oczywiście gdybym nie miał uzasadnienia nie mówił bym tego. A mianowicie u nas na wsi mają ciągniki 5314, 4514, 3512, MF 3060 3095. Żaden ursus nie doczekał 5tys mtg i trzeba było robic remont :) a z MF jest inna sprawa najpierw koleś jeździł agregatem z uni 3m + poznaniak. Mf 3095 radził sobie dobrze po roku zaczoł kopcic to odkrecili przedni wał, w drugim roku tylni a teraz jeżdżą zestawem osobno :P wiec dlatego nie mam przekonania do perkinsa.

Zaraz moderatorzy zrobią z nami porządek, także lepiej się gdzieś przenieść. Wiesz ile mth miał ten 3095? 15 000 czy więcej, do tego co jest na liczniku możesz sobie dodać 10 000. Chciałbym zobaczyć Zetora z przebiegiem ok 15-20k, Perkins tyle wytrzymuje do remontu, Zetor jest wtedy po drugim remoncie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Pomocniczy czy główny? Jak 5314 gaśnie na 1 w agregacie 3m to moim zdaniem coś jest nie tak z tymi ciągnikami bo z roku na rok jest coraz słabszy :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
A tak swoją drogą to czy te 80km do 2 kosiarek na raz (2x2m) to nie za mało???

 

 

nie, teraz kosze 1x2,2m(czołowa) i 1x1,65 ciągniczkiem 65 km i daje rade. a górek sporo

 

mam zetora 12045 i pali....sporo. na prawde.

 

proponuje powrót dyskusji do tematu :P

 

dzisiaj widziałem w Tygodniku Rolniczym reklame SAME i Lambo trza będzie podzwonić

 

ma ktoś tego farmracka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
Pomocniczy czy główny? Jak 5314 gaśnie na 1 w agregacie 3m to moim zdaniem coś jest nie tak z tymi ciągnikami bo z roku na rok jest coraz słabszy :P

Od dwóch lat pomocniczy (nie robi prac związanych z uprawą pola)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Żaden perkins nie wytrzyma tego co zetor niech się wypowie ktoś kto posiada i to i to. A że zetor lubi sobie wypic to taki bajer że hej chyba to wymyślili Ci co sprzedają ursusa. Mi 7211 w pługu 3x45 pali 5l na mtg dużo? A ursus 5314 pali 7l na mtg. :P

 

masz silnik perkinsa w jakiejś maszynie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Miałem 2812 i do oprysków tak ale do pola się jednym słowem nie nadaje. A ten 3095 miał 8tys mtg i był remontowany jak go przyprowadzili z Niemiec, mają go jakieś 9lat i znowu muszą zrobic remont :P nakręcają jakieś 800mtg rocznie.

Deutz bardzo ciekawa propozycja :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

czyli na swoim przykładzie nie możesz porównać perkinsa z zetorem bo co ru porównywać ciągnik 40 konny z silnikiem na bazie perkinsa (bo to oryginalny nie jest) z ponad 60 konnym zetorem i mówić który lepszy, ale konec tej rozmowy bo nie o tym temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atlonik    0

a co powiesz na NH TD5040 ... SILNIK 88KM,wcale niema elektroniki przedni tuz wgranicach 6tyś no i Wom około 7tyś ... i spokojnie w tych 150tyś sie zmieścisz ...


New Holland TD95D_______________________URSUS 360_______________________URSUS 330M_______________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nic nie powiem bo praktycznie nie miałem styczności z "nowoczesnymi" traktorami. widze posiadasz jakiegoś NH. opisz krótko. cena, wady, zalet ,awarie, jak długo masz, jak się sprawuje z twoimi maszynami itp

 

wiadomo że zawsze chce się kupić jak najlepszy ciągnik za jak najmniejsze pieniądze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Wierz mi że moge bo mój sąsiad (przez płot) ma 5314 i nie ma szans z zetorem chociaż ma 3tys mtg tak się sypie i słaby że ja dziękuje. A wracając do tematu ja bym wzioł serie T jeśli już NH. :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Ja bym wziął cos z CNH :)

Tanie :) , zwinne :P , i nowoczesne :)

Jesli juz chcesz kupic ciagnik to taki ktory ci kilka latek pochodzi czyli konkretny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

Jeśli w teren górzysty to raczej odradzałbym zetora, nie mam takiego ale w tym roku robiłem badania do pracy mgr i jeździłem po gospodarstwach, wszędzie gdzie trafiły się zetory to ogólnie posiadacze narzekali na ich stabilność, łatwo wywrócić, a mimo że od gór dzieli mnie cała Polska to nie trudno w okolicy o pagórki wystarczające do położenia ciągnika, raczej potrzebujesz czegoś co da się na wstępie rozstawić na osiach w celu zwiększenia stabilności,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Najszerszy to JD tylko jeśli nie masz ziemniaków :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

ja bym wziął TD5040 masz 89KM więc nawet zapas a jak jest zbędny to TD5030 prosty w obsłudze spokojnie się w kasie zmieścisz a do tego nie będzie problemów z częściami Case JX to tosamo co TD5000 ale więcej problemów z dilerami podobno są z nimi problemy z czsem realizacji w razie awarii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1
Może jakiś ursus 6024 lub 7524 ich ceny powinny się wyrobić w 150 tys brutto,elektroniki chyba tez nie za wiele.

ursusa 6024 nie ma w produkcji i nigdzie indziej , bo nie dostał homologacji czy coś tam, nie wiem jak jest z 7524 ale go pewnie też nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mi się jedno w wypowiedziach niektorych podoba: to że każdy mówi i poleca dany ciągnik i odrazu dodaje informacje że z częściami nie ma problemu :P . Pytam się co jest z tymi nowymi ciągnikami że odrazu posiadacze ich wspominają o częściach?- widocznie dobrze wiedzą że są łatwo dostępne bo są satłymi bywalcami u dilera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a po co mi więcej? mam bydło mięsne(12 matek, 20 roczniakow i docelowo 18 cielaków ma być) także nie potrzebuje więcej. nawet licząc po 2 tony z hektara to będe miał 9 ton.5-6 miesięcy trzymam w środku także spokojnie starczy...

karmie sianem, sinokiszoną i śrut( zyto, pszenica, jęczmień, owies)

 

w tamtym roku mieliśmy 60 ha ornego i do tej pory nie możemy się pozbierać, ale władza się zmieniła i zostało 4,5 ha. posiałem żyto i nie będe nawet sypał nawozu bo...nie ma kasy.

 

ale na ciągnik się znajdzie :P

 

 

dwie parafie dalej jest dosyć poważny bauer i ma NH tylko nie wiem jakiej seri ale moc coś ok 120 km(kupił z 5 lat temu) a później drugiego mniejszego kupił johnego bo nie do końca był zadowolony z tego NH. musze go odwiedzić bo nie widziałem go od poprzednich Bednar

 

w Poradniku Rolniczym który poczytuje też pare razy było o wadliwych NH ale NH też pare razy był traktorem roku... i bądź tu mądry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj