Taurus83

Nowy ciągnik na 45 ha łąk do 150 tys. brutto

Polecane posty

Taurus83    889

prowadze gospodarstwo (hodowla bydła mięsnego) i chciałbym kupić nowy ciągnik z przednim tuz i wom, moc ok 80 KM. oto kilka danych odnośnie mojego rancza:

ok 45 ha łąk i 4-5 ornego

posiadam zetor 12045, białoruśka 52 i deutz intrac z turem

prasa jd 550

kosiarka czołowa 2,2 m i druga 2-2,5 m (do kupienia)

teren górzysty

 

zetor i białoruś poszłyby na wylot gdy kupie nowego

 

ów ciągnik służyłby do koszenia trawy na dwie kosiarki, pracy z prasą, orka, siew i inne.

 

najlepiej jak ciągnik nie miałby zbyt dużo elektroniki, chociaż nie wiem czy to w dzisiejszych czasach możliwe?

 

cena do 150 000 brutto

ciągnik byłby na "Modernizacje..." z PROW także albo nówka albo prawie nówka ;)

 

 

proszę o propozycje i wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A moga byc nowki typu zetor , pronar , ??

Te 45 ha łak to duzo napewno starczy Ci 1 ciągnik ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matthew    0

Nie wiem jakie są ceny tych ciągników ale zaproponuje JD 5080 R lub JD 5020.


MOJE CIĄGNIKI:

John Deere 6430 Premium> MF 3095> MTZ 82--współpracują razem na ok. 65ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jak mało elektroniki to polecam Farmtrac'a 685 DT powinieneś się zmieścić w 150 000 zł. moc 82km :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

A co byś powiedział o pronarze p5??? akurat jego cena to ok 150tyś brutto, a wyposażenie i to co oferuje jest naprawde dobre... nie to co pronary I generacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak chcesz mało elektroniki to są wersje target lamborghini lub ecoline deutz fahr w tych ciągnikach z elektroniki masz tylko moduł do sterowania turbosprężarką i elektrycznie włączany wom nawet zegary są analogowe, za 150 tyś spokojnie kupisz 100ke agrofarma r3 explorer 3 i jak sie potargujesz wyjdzie z przednim tuzem za tyle (chyba??? ) ale 85tka to na pewno z tuzem przednim wyjdzie he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram "Ferdka07" do 150tyś SDF w wersji mechanicznej najlepszy pewnie byłby Agro farm jest zgrabny + bardzo dobra widoczność a do takich prac będzie dobry skoro masz 150tyś do wydanie to lepiej kup zachodni markowy sprzęt chociaż Pronar w tych pieniądzach oferuje lepsze wyposażenie wybór należy do ciebie :P.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matthew    0

No to jak JD odpada to może jakiegoś np. NH TD80D z tego co wiem to one są tańsze od JD i mają mało elektroniki sam nawet chcę takiego zakupić do tura.


MOJE CIĄGNIKI:

John Deere 6430 Premium> MF 3095> MTZ 82--współpracują razem na ok. 65ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
No to jak JD odpada to może jakiegoś np. NH TD80D z tego co wiem to one są tańsze od JD i mają mało elektroniki sam nawet chcę takiego zakupić do tura.

taaa i 2 kosiarki o szerokości ponad 2 m każda :):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

za tą kasę to NH TD5030. prosty i mechaniczny.

 

cena ok 115 tys brutto + ok 20 tys przedni WOM i TUZ więc w 150 tys na pewno się zmieścisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

do pronara podobno teraz w Chinach podzespoły są produkowane także nie bardzo...

 

będe miał do tego deutza z turem co w galerii

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Deutz-Intrac-...mage107789.html

 

 

wniosek będzie składany dopiero w 2010 (o ile nie zabraknie kasy-tak jak teraz na renty) do tego czasu chciałbym zobaczyć kilka ciągników na żywo

 

chciałbym zachodni, mam starego deutza i jest git, ale ciężko będzie z budżetem. nie musi mieć zbędnych dodatków. klima wystarczy :P

 

ten farmtrac wygląda nawet spoko. musze zrobić mały wywiad środowiskowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

tak o zefira. coś na forum czytałem.

 

dzwoniłem do dealera Deutza

 

DF AGRO FARM 410 DT 80 km przedni tuz, wom, obciążniki na przód, mechaniczny rewers, klima: 144 000 brutto

dosyć dużo ale ciągniczek elegancki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

proponuje równiez case jx (chyba jx) 80 tylko nie znam dokładnej ceny...

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia

 

 

 

edit: proponuje case bo :wydaje mi sie,że ma mało eletroniki, cena raczej nie wygórowana i w tym momencie nie wzioł bym zetora ani ursusa z pewnych powodów, pronarów i innych marek z "niższej" półki bo słyszałem różne opinie) osobiście jak bym brał teraz ciągnik o takiej mocy to case bo i serwis mam blisko... ale to zrobił bym ja ... a co Ty zrobisz to tylko i wyłacznie Twój wybor...

Edytowano przez marcin99023

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skiet135    5

Ja też proponuje coś ze stajni SDF :P

 

Ostrzeżenie za posty bez uzasadnienia

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zachodni i mało elektroniki: New Holland seria T5000. Wyposażenie: elektrohydrauliczna skrzynia biegów, elektrohydrauliczny rewers i tyle elektroniki, tylko klima w opcji :P .


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Może jakiś ursus 6024 lub 7524 ich ceny powinny się wyrobić w 150 tys brutto,elektroniki chyba tez nie za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Nie chce obrazic tych co mają perkinsy w ciągnikach ale moim zdaniem to one są g$%&^ warte. :P


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj