Wojtek026

Kosiarka bijakowa jaka i co z kontrolą arimr

Polecane posty

Wojtek026    76

Zastanawiam się nad kupnem kosiarki bijakowej, po primo jaka była by dobra do ciągnika 80km czy z bijakami czy z bijakami V oraz z wałem z tyłu czy z kółkami, a używał bym jej do koszenia gorszych łąk na dopłaty, gorszych w sensie poryte przez dziki podmokłe czy nawet zalane przez wodę, pytanie moje najbardziej tyczy się tego jak na to patrzy arimr czy czepiają się  czy nie ma z tym problemu bo niby to co skoszone ma być zebrane, ale i po bijakach to przecież po 2 tyg już nawet nie widać czym to koszone, czy 2,5m czy mniejsza do czego ten przesów hydrauliczny się przydaje, czy spod takiej kosiarki można dostać kamieniem po kabinie, oraz czy jak bym się zdecydował na taką 2m to czy i 3512 dał by rady z taką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    706

Zameczysz ferdka w takiej kosiarce. Jedynką polową będzie miał co robić. Tym bardziej że raz w roku koszona trawa będzie nie mała. Sąsiad ma bijakową 1,6m i Deutz 80km ma co robić. A nie kosi trawy wyrośniętej na metr. Już lepiej kup kosiarkę sadowniczą. Choć też 3512 będzie miał co w niej robić.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Kosiarka na Y chodzi dużo lrzej ale za to na bijakach strawi wieksze zarośla krzaki itp. Jeśli bedziesz miał wybór bierz ta z jak największą ilością bijakow. Bo ładniej pracuje i jak trafi na przeszkodę to ciągnik nie dostaje tak po tyłku. Co do przesowu bocznego to przydatna sprawa w szczególności przy rowach brzegach tam gdzie jest ciasno itp. Ja korzystam z mulczerow na wale z tył bo kosze przedwwszystkim przy drogach i przygotowanie działek pod inwestycję. Więc co do kół się nie wypowiem bo nie miałem styczności. W moim przypadku mam spięte mulczera 2.2 tylkno bocznego na mlotkach 1.2kg z ciagnikiem 120km i drugi 2.8 tylnego z przesowem na mlotkach 0.8kg z 150 konnym. I jak się trafi na przykładowo na pniaka albo zaginiony drut z ogrodzenia to potrafi przydusic ciągnik. Ale to w większości na nieuzytkach nie koszonych od dobrych kilku lat. Jeśli wybieralbys mulczera tylno bocznego to szukaj na przegubach szerokokatnych dużo lepsze do pracy i mniej awaryjne. co do szerokości jakiej masz szukać to weź pod uwagę w jakim stanie masz ciągnik bo praca z mulczerem do najlzejszych nie należy. I powiem Ci że niema lepszego hamulca na kosiarke jak stojąca woda zatrzymuje kosiarke i ciągnik lepiej niż betonowe słupki więc na podmokłe tereny musisz mieć zapas mocy.
Co do agencji to w moich okolicach kosiłem kilku osobom pod doplaty i do nikogo nie mieli zastrzeżeń. Bo tak jak mówisz po 2 tyg jak przerośnie nową trawą to wygląda jak by było zbierane siano. Co do kamieni jest to mozliwe ale jak masz wszystkie lancuchy/blachy z przodu mulczera mało prawdopodobne. Większe szanse masz na to że jak wciagniesz jakiegoś druga przewód czy inne cudo to wtedy może polecieć szyba ale i tak masz mniejsze prawdopodobieństwo stracenia szyby niż przy standardowej rotacyjnej.

Edytowano przez rabit500
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

1.6 m z 4512 kosze i 3/4 polowa i 1600 obrotów i ładnie mieli bijakowka na mlotkach z przesuwem bocznym
1.8 spokojnie by pociągnął
1ha robię średnio 2 godziny i dużo też robię po usługach
miałem sam kontrol i nie mieli zastrzeżeń co do wykoszonego raz w sierpniu gdyż mam dopłaty na ptaszki
oczywiście z wałem żeby lepiej gniótl to co zmieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

to do df agrofarma 85 2,5m będzie za duża? zapotrzebowanie mocy podają chyba odpowiednie ale jak to się ma w praktyce?

jakie firmy polecacie żeby to i cenowo było w miarę np talex bomet kelfri?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

to do df agrofarma 85 2,5m będzie za duża? zapotrzebowanie mocy podają chyba odpowiednie ale jak to się ma w praktyce?

jakie firmy polecacie żeby to i cenowo było w miarę np talex bomet kelfri?

 

Ja posiadam Kelfri 2,5 m na noże Y i mój Jasiek 5085 M normalnie śmiga po łąkach . dopiero wykosiłem jakieś 20 ha i narazie jestem zadowolony . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dobra to  w czym ten Y lepszy od T bo gdyby był taki zły to by takich nie robili, łąki co mam to wszystko było koszone rotacyjną więc nie będzie problemu najwyżej poryte przez dziki po całości ale te karpy darni to chyba taka kosiarka też by wyrównała niezależnie jakie młotki posiada, mam też trochę krzaków ale czy to warto się bawić w wyprawianie na tym placów po 20-30 arów na dopłaty jak to nigdy nie było wystawiane to co jako ugór chyba tylko mogę to podać? zresztą taki bomet czy kelfri na młotkach na takich krzakach i bagdach trzcinowych to pewnie isę rozleci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

Noże Y służą do koszenia łąk i cienkich pendów z krzaków . 

Z nożami Y traktor ma lżej co za tym idzie mniejsze spalanie .

do 80 km bierz 2,5 m na Y itraktor będzie śmigał .

 

Noże T  młotki one są do ugorów krzaków i do wyrównywania ziemi .

ale do 80 km to tylko 1,8 m  zestaw na młotkach zeby był sens pracy .

 

Też sie zastanawiałem nad młotkami czy nożami ale że  mam łąki i kosze tylko raz w roku to noże Y mi wystarczają . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

aha a czy w kosiarce co ma Y gdyby była taka potrzeba będę mógł dokupić młotki i zamienić na młotki? oraz do Y to z tyłu wał gładki lepszy czy koła, a co z Y i łąki gruntowe wiadomo kamienie kretowiska? i z jaką prędkością pracuje się taką kosiarką z Y bo może faktycznie lepiej 2,5m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moris7598    12

aha a czy w kosiarce co ma Y gdyby była taka potrzeba będę mógł dokupić młotki i zamienić na młotki? oraz do Y to z tyłu wał gładki lepszy czy koła, a co z Y i łąki gruntowe wiadomo kamienie kretowiska? i z jaką prędkością pracuje się taką kosiarką z Y bo może faktycznie lepiej 2,5m 

Mi w kerfi powiedzieli ze  nie można zakładać młodków jak są  noże . na młotkach kosiarka ma ciężej wiec pewnie by nie wytrzymała.

Ja mam wał gładki i jest spoko. z jaką prendkością to zalezy od trawy jak wjechałem w trzcine to tylko 4 km/h a tak to 7 albo 8 zalezy od łąki . 

kretowiska rozbije ale jak trafi na kamien to może nóż odpaść albo się wyszczerbi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

Dobrze to będzie chodź? Taki zestaw nhbt5050 95km z talexm 2,8 na nożach Y koszone łąki jakieś 15 ha kosz e co roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie 

Dobrze to będzie chodź? Taki zestaw nh t5050 95km z talexm 2,8 na nożach Y koszone łąki jakieś 15 ha kosz e co roku.

Czy lepiej 2,5m wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
Dnia 22.02.2022 o 10:42, kazalatomasz napisał:

Panowie 

Dobrze to będzie chodź? Taki zestaw nh t5050 95km z talexm 2,8 na nożach Y koszone łąki jakieś 15 ha kosz e co roku.

Czy lepiej 2,5m wybrać?

Z talexem 2,8m na nożach Y powinen spokojnie iść. Ja osobiście mam samasza grino 220 pracuje z case farmall 95a i fajnie idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj