Skocz do zawartości
Dido12045

Zblokowana przednia oś

Polecane posty

Dido12045    4

Witam! założyłem dziś sprzęgło kłowe zamiast tarczek, jadąc na próbe na rozłączonym napędzie na 4 szosowej zblokowało mi przedni most tak ze prawie wybiłem zęby o kierownice! żeby wrócic do domu musiałem odpiąć wał. Póżniej ponownie go podpiąłem i było ok?! tzn naped działał załączał się i rozłączał prawidłowo..rozebrałem ponownie sprzęgło by sprawdzić czy coś tam nie zmieliło, żadnych uszkodzen i co ważne działa prawidłowo?? czy to wina sprzęgła kłowego, dlaczego tak nagle zblokowało przy prędkości, czy ktoś z Was miał taka nieprzyjemną akcje?

ciągnik zetor 12045:)

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    253

MIałem to samo. Okazło się że pękaly zęby na kole talerzowym i wału atakującym  w moście i blokowaly napęd. Ż le wyregulowane było.

Ściągnij  całą pochwę od mostu i będziesz dużo wiedział.

Dido12045    4

zaglądałem do mostu nie widac śladòw ''zmielenia''. Wydaje mi sie ze naped zalaczył sie sam(mam elektrozawor do załączania) i na kłowym przy duzej predkosci nie wskoczył dobrze w zeby i moze dlatego zblokowało...Finalnie kupilem nowe tarczki i tak zlozylem narazie wszystko ok?!!

Dido12045    4

tak, przod na podnosniku i obracalismy kołami, wszystkie zęby są, wszystko tam pracuje cicho i lekko bez zgrzytow i zachamowań i brak jakichkolwiek oznak? zgłupialem z tą sytuacja??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawid4141
      Siemka
      Wiecie może czy mogę gdzieś dostać taki przód w dobrym stanie i małej cenie 
      http://prntscr.com/4nhobo
      Z góry dzięki za odpowiedz
      Pozdrawiam
    • Przez Voitek
      Witam,
      mam problem z przednimi zwolnicami w moim zetorku, mianowice cieknie olej. Nie leci on tam gdzie wchodzą przeguby, ponieważ tulejka i simeringi były wymienione, bo wtedy tam ciekł. Olej teraz wycieka cały czas, nawet na postoju. Wycieka górą po jakimś tak jakby "korkiem" od wewnętrznej strony felgi. Zaczęło ciec po wymianie oleju w zwolnicach. Proszę o pomoc.

linki do fotek (strzałka wskazuje miejsc wycieku)

http://img402.imageshack.us/img402/6246/dsc000141h.jpg
      http://img141.imageshack.us/img141/1230/dsc000151z.jpg
    • Przez janek884
      Witam,
      Chciałbym się Was poradzić w sprawie wycieku z przedniej zwolnicy. W miejscu gdzie zaznaczyłem na zdjęciu strzałką wycieka olej i jest luz w miejscu w którym wałek wchodzi do koła.  Luz jest wyczuwalny ręką i wynosi ok 2mm. Niedawno został wymieniony uszczelniacz w tym miejscu, jednak luz powoduje to że olej wciąż cieknie (po kilku mth od naprawy).
      Wyciek jest od strony koła, a od strony mostu przedniego jest szczelnie.
      Ma ktoś pomysł jak usunąć luz 2mm w miejscu strzałki na zdjęciu? Dodam że w drugim kole jest bez luzu.

• Przez Zetorek11245
      Witam wszystkich, niedawno kupiłem zetora 11245 wszystko działa tak jak powinno. Ale ostatnio zauważyłem że podczas cofania przód nie ciągnie a do przodu działa wszystko normalnie. Ktoś z was spotkał się z taką sytuacją? Czym to może być spowodowane? 
      Piszę na tym forum dlatego że nigdzie nie znalazłem takiego tematu. Jeśli coś napisałem nie w tym wątku/dziale z góry przepraszam. 
      Dzięki za rady/odpowiedzi  
    • Przez skok
      Witam
      Mam do wymiany łożyska w zwrotnicy koła w zetorze 12145 wystarczy je tylko przebić na nowe czy trzeba coś ustawiać ?????

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.