dzony9203

Wymiana olei Belarus 920 na 250 mth

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dzony9203    2

Witam wszystkich.

Sprawa niby banalna. Ciągnik ma 250 mth więc praktycznie nowy ale już po gwarancji.

Zastanawiam się czy oprócz wymiany olei jest coś jeszcze jeszcze do zrobienia np regulacja zaworów. Podpowiedzcie czy warto to zrobić na własną rękę czy jeszcze skorzystać z serwisu? 

Wiadomo że do wymiany olej silnikowy ale hydrauliczny i przekładniowy też?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

warto wymienic, bo po tym okresie to pewnie jeszcze sporo opiłków, kolejna kwestia to zawory warto ustawić a na pewno sprawdzić dokręcenie głowicy. Po za tym to masz w instrukcji co trzeba zrobicp o tym przebiegu, pewnie tez olej w moscie i przystawce do wymiany, filtry i inne takie duperele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

Jak chcesz to odezwij się na PW to dam ci kontakt do gościa który serwisuje belarusy on ci wszystko powie co i jak tak żeby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

Przepraszam za brak odzewu.

Skorzystałem z usługi serwisu, były takie rzeczy których bym sam nie zrobił jak np regulacja zaworów czy pompy bo dawałem do regeneracji i inne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

E tam... to raczej ruska precyzja zawiniła. Nic nowego.  Oni chyba w nowych ciągnikach nie za bardzo ustawione pompy zakładają bo przynajmniej ruskie jeśli chodzi o trwałość jest bardziej niż super.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Buhahaha xD... wina paliwa.

Gdyby tak było, to byśmy wszyscy końmi orali.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

@LTZ55a masz coś na CR ? tam wystarczy trochę wody, za mało "tłuste" paliwo, troche paprochów czy innego syfu w paliwie, to tego ruska jakośc pompy i cześć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Skąd mam wiedzieć, że kolega ma CR. 


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

belarus juz jakis czas wkłada CR do swoich traktorów zeby normy emisji spalin spełnic, tylko ciekawe czy to ich wyrób czy wkładają podzespoły typowych firm produkujących ukłądy wtryskowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7941

pewnie troche trafiłem :D zapewne produkty boscha wysyłane do fabryki belarusa są sortu "wschodniego" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez rolkam72
      Witam.Otoż uszczelka pod druga glowica puszczala olej w ciezkiej robocie na zewnatrz wiec wymienilem na nowa i tu maly problem.
      Otóż glowica zostala dokrecona delikatnie krzywo wiem ze luz na szpilkach to milimetry ale jest delikatnie krzywo i nie moge uszczelnic jej przy kanale wydechowym ( poprostu tam gdzie jest odchyl nie dochodzi uszczelka za nic w swiecie) jest to doslownie pol milimetra ale troche dmucha.I tu pytanie sprobowac zalozyc nowa uszczelke pod kolektor czy sie nie bawic kupic nowa pod glowice i zrobic jak nalezy?
    • Przez Wojtas974
      Witam, wymieniałem ostatnio pompę wtryskowa.. założyłem po regeneracji i mam dziwne wrażenie że traktor nie osiąga pełnych obrotów. Strasznie wolno wchodzi na wyższe obroty. Jaka może być przyczyną? może to być to że pompa musisz się dopasować i rozchulac sama?
    • Przez Kuba92CASE
      Witam,
      szukam informacji  lub wskazówek na temat wymiany oleju w skrzyni biegów. Jak w teamcie wymiana oleju tyczy się Case Farmall U 115 z 2015 roku.
      Głównie szukam informacjii typu :
      1. Jakich błędów unikac aby skrzynia i rewers działy bez problemów
      2. Czy można manulalnie zerować licznik?
      Jeśli ktoś jest w posiadaniu ciągnika z tej serii i chciałby podzielić sie doświadczeniam, to z góry dziękuje za wszelką pomoc.
      Pozdrawiam 
      Jakub PP
       
    • Przez Daoran23
      Siema może głupie pytanie ale jak wymienić olej w pompie bertolini opryskiwacz biardzki ciągany 1200l przygladam się i nie widze żadnej śruby czy to jest tak głupio zrobione ze muszę wymontować pompę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj