Skocz do zawartości
dzony9203

Wymiana olei Belarus 920 na 250 mth

Polecane posty

dzony9203    1

Witam wszystkich.

Sprawa niby banalna. Ciągnik ma 250 mth więc praktycznie nowy ale już po gwarancji.

Zastanawiam się czy oprócz wymiany olei jest coś jeszcze jeszcze do zrobienia np regulacja zaworów. Podpowiedzcie czy warto to zrobić na własną rękę czy jeszcze skorzystać z serwisu? 

Wiadomo że do wymiany olej silnikowy ale hydrauliczny i przekładniowy też?

Pozdrawiam.

Uziu92    1853

warto wymienic, bo po tym okresie to pewnie jeszcze sporo opiłków, kolejna kwestia to zawory warto ustawić a na pewno sprawdzić dokręcenie głowicy. Po za tym to masz w instrukcji co trzeba zrobicp o tym przebiegu, pewnie tez olej w moscie i przystawce do wymiany, filtry i inne takie duperele .

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

sadek9    31

Jak chcesz to odezwij się na PW to dam ci kontakt do gościa który serwisuje belarusy on ci wszystko powie co i jak tak żeby było dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

dzony9203    1

Przepraszam za brak odzewu.

Skorzystałem z usługi serwisu, były takie rzeczy których bym sam nie zrobił jak np regulacja zaworów czy pompy bo dawałem do regeneracji i inne rzeczy.

Uziu92    1853

250 mtg i juz pompa poleciała ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

seweryn20    784

E tam... to raczej ruska precyzja zawiniła. Nic nowego.  Oni chyba w nowych ciągnikach nie za bardzo ustawione pompy zakładają bo przynajmniej ruskie jeśli chodzi o trwałość jest bardziej niż super.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

LTZ55a    63

Buhahaha xD... wina paliwa.

Gdyby tak było, to byśmy wszyscy końmi orali.

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52.

- Części silnika MTZ 552.

Uziu92    1853

@LTZ55a masz coś na CR ? tam wystarczy trochę wody, za mało "tłuste" paliwo, troche paprochów czy innego syfu w paliwie, to tego ruska jakośc pompy i cześć.

LTZ55a    63

Skąd mam wiedzieć, że kolega ma CR. 

Sprzedam: 

- Katalog części MTZ 50/52.

- Części silnika MTZ 552.

Uziu92    1853

belarus juz jakis czas wkłada CR do swoich traktorów zeby normy emisji spalin spełnic, tylko ciekawe czy to ich wyrób czy wkładają podzespoły typowych firm produkujących ukłądy wtryskowe.

Uziu92    1853

pewnie troche trafiłem :D zapewne produkty boscha wysyłane do fabryki belarusa są sortu "wschodniego" :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez arion650
      Witam.Mam pytanie odnośnie wymiany radia oryginalnego w Pronarze 1025 ponieważ nie wiem jak je wyjąć i nie wiem czy nie trzeba zdejmować do tego podsufitki.Prosze o szybką odpowiedz jeżeli ktoś to robił.

PS.Z góry dziękuje,pozdrawiam
    • Przez Berpaw
      Witam. Musze wymienić tarcze sprzęgłową i chciałbym się dowiedzieć czym różni się nowy typ sprzęgła od starego. Czy tarcze są takie same bo nie jestem pewny czy to stary czy nowy typ. Prosze o odpowiedź i z góry dziękuje.
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez gucik131
      Witam.
      Zakupiłem ostatnio Rekorda, leciwy (1984r) ma dużo wymienionych części, między innymi nowe wytrząsacze, ale od  z056 i tu moje pytanie  czy kupić nowe od rekorda i wymienić, czy zostawić. Rekord obecnie nie ma sieczkarni, ale muszę ją założyć i wydaje mi się że będzie problem bo ma dużo krócej koniec wytrząsaczy 
    • Przez Tomon007
      Witam. Wymieniam olej hydrauliczny w same laser 100 jednak nie ten korek odkrecilem co trzeba mysle ze na fioletowo to z tylnego mostu a czerwony to wlew do niego. Wysylam zdjecia i zaznaczylem w kułka z zapytaniem od czego te korki sa. Zaznaczylem roznymi kolorany zeby bylo wiadomo jak opisac .ten gorny to pewnie od hydrauliki i w chodzi do niego utto 10w30 tak ? A ten dolny to nie jestem pewny i fajnie by bylo jakbyscie napisali jaki odej tam zalac i ile  Z gory dziekuje za pomoc 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.