Skocz do zawartości
dzony9203

Wymiana olei Belarus 920 na 250 mth

Polecane posty

dzony9203    1

Witam wszystkich.

Sprawa niby banalna. Ciągnik ma 250 mth więc praktycznie nowy ale już po gwarancji.

Zastanawiam się czy oprócz wymiany olei jest coś jeszcze jeszcze do zrobienia np regulacja zaworów. Podpowiedzcie czy warto to zrobić na własną rękę czy jeszcze skorzystać z serwisu? 

Wiadomo że do wymiany olej silnikowy ale hydrauliczny i przekładniowy też?

Pozdrawiam.

Uziu92    1411

warto wymienic, bo po tym okresie to pewnie jeszcze sporo opiłków, kolejna kwestia to zawory warto ustawić a na pewno sprawdzić dokręcenie głowicy. Po za tym to masz w instrukcji co trzeba zrobicp o tym przebiegu, pewnie tez olej w moscie i przystawce do wymiany, filtry i inne takie duperele .

sadek9    27

Jak chcesz to odezwij się na PW to dam ci kontakt do gościa który serwisuje belarusy on ci wszystko powie co i jak tak żeby było dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

dzony9203    1

Przepraszam za brak odzewu.

Skorzystałem z usługi serwisu, były takie rzeczy których bym sam nie zrobił jak np regulacja zaworów czy pompy bo dawałem do regeneracji i inne rzeczy.

dzony9203    1

Szczerze to robiłem ją przy 200 mtg, oczywiście wg zakładu to wina paliwa i podobne bajki.

seweryn20    583
Napisano (edytowany)

E tam... to raczej ruska precyzja zawiniła. Nic nowego.  Oni chyba w nowych ciągnikach nie za bardzo ustawione pompy zakładają bo przynajmniej ruskie jeśli chodzi o trwałość jest bardziej niż super.

Edytowano przez seweryn20

LTZ55a    25

Buhahaha xD... wina paliwa.

Gdyby tak było, to byśmy wszyscy końmi orali.

Uziu92    1411

@LTZ55a masz coś na CR ? tam wystarczy trochę wody, za mało "tłuste" paliwo, troche paprochów czy innego syfu w paliwie, to tego ruska jakośc pompy i cześć.

Uziu92    1411

belarus juz jakis czas wkłada CR do swoich traktorów zeby normy emisji spalin spełnic, tylko ciekawe czy to ich wyrób czy wkładają podzespoły typowych firm produkujących ukłądy wtryskowe.

MF675ursus    75

Wkładają Boscha. Tak że z tą ruską jakością pompy trochę nie trafiłeś 

Uziu92    1411

pewnie troche trafiłem :D zapewne produkty boscha wysyłane do fabryki belarusa są sortu "wschodniego" :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel03
      witam.
      mam problem z moim lamborghini z 93 roku. posiadam go od niedawna i nie moge znalezc zadnego korka do wlewu oleju hydraulicznego i tak samo do spuszczenia azeby go wymienic. nie trzyma mi cisnienia. kiedy jest zimny mam 4 bary (co i tak wedlug mnie jest malo bo powinno byc 6) a jak sie rozgrzeje do spada nawet do 2 i trzeba go trzymac na obrotach zeby dalo sie normalnie skrecac i obracac plug czy podnosic... mam pewne przypuszczenie ze ten korek znajduje sie nad walkiem. jest tam jakis korek ale nie mam pojęcia czy to jest to. z gory dziekuje za podpowiedzi.
    • Przez pawel807
      Hej.

Mam do was pytanie. Będę olej wymieniał w silniku i chciał bym parę rzeczy w nim wymyć wyczyścić.
      Wpierw chciał bym smoka pompy wymyć, bo nie był myty parę lat, ale nie wiem jak go wyjąć i w czym go wymyć.
      On znajduje się na samym dole miski olejowej i jest przykręcony na bodajże 2 śrubki tak ? Wyciąga się go normalnie ?
      Druga sprawa filtr oleju(wirówka) jak to wymyć ? Mógł by ktoś mi to wytłumaczyć ? Bo chciał bym to zrobić, ale niczego nie uszkodzić. :rolleyes:
    • Przez kuba12345
      Witam... Czytam forum i zauważyłem że każdy co jakiś czas wymienia olej w pompie paliwowej ja od kąd pamiętam to chyba nigdy nie był wymieniany gdzie trzeba odkręcić żeby go spuścić gdzie jest wlew do oleju i jak sprawdzić czy jest już wystarczająco a no i oczywiście jaki olej najlepiej prosił bym o jakieś foto.
    • Przez zbyszek64
      Siemka! Mam problem, a mianowicie czy pompa wtryskowa w kombajnie fahr m900 jest smarowana olejem, i w którym miejscu znajduje się spust oleju? pzdr.
    • Przez karol1221
      Gdzie można dostać przyspieszacz do deutza bo ten w moim coś nie jest za bardzo zdrowy