Skocz do zawartości
dzony9203

Wymiana olei Belarus 920 na 250 mth

Polecane posty

dzony9203    1

Witam wszystkich.

Sprawa niby banalna. Ciągnik ma 250 mth więc praktycznie nowy ale już po gwarancji.

Zastanawiam się czy oprócz wymiany olei jest coś jeszcze jeszcze do zrobienia np regulacja zaworów. Podpowiedzcie czy warto to zrobić na własną rękę czy jeszcze skorzystać z serwisu? 

Wiadomo że do wymiany olej silnikowy ale hydrauliczny i przekładniowy też?

Pozdrawiam.

Uziu92    2060

warto wymienic, bo po tym okresie to pewnie jeszcze sporo opiłków, kolejna kwestia to zawory warto ustawić a na pewno sprawdzić dokręcenie głowicy. Po za tym to masz w instrukcji co trzeba zrobicp o tym przebiegu, pewnie tez olej w moscie i przystawce do wymiany, filtry i inne takie duperele .

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

sadek9    39

Jak chcesz to odezwij się na PW to dam ci kontakt do gościa który serwisuje belarusy on ci wszystko powie co i jak tak żeby było dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

LTZ55a    81

Tak, napewno mu sensownie wszystko wytłumaczy. http://www.pronar.pl/pdf/instrukcje/BELARUS%20820_920_952_1025_PL.pdf Od strony 80-tej instrukcji obsługi.

Warto to poczytać oprócz wymiany filtrów i olejów.

Prawie do końca września zorganizowana jest zbiórka pieniędzy dla użytkownika AF na odbudowę MTZ 82 po pożarze.

Zapraszam do współpracy zrzutka.pl/pv4rrz

dzony9203    1

Przepraszam za brak odzewu.

Skorzystałem z usługi serwisu, były takie rzeczy których bym sam nie zrobił jak np regulacja zaworów czy pompy bo dawałem do regeneracji i inne rzeczy.

Uziu92    2060

250 mtg i juz pompa poleciała ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

dzony9203    1

Szczerze to robiłem ją przy 200 mtg, oczywiście wg zakładu to wina paliwa i podobne bajki.

seweryn20    796
(edytowany)

E tam... to raczej ruska precyzja zawiniła. Nic nowego.  Oni chyba w nowych ciągnikach nie za bardzo ustawione pompy zakładają bo przynajmniej ruskie jeśli chodzi o trwałość jest bardziej niż super.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

LTZ55a    81

Buhahaha xD... wina paliwa.

Gdyby tak było, to byśmy wszyscy końmi orali.

Prawie do końca września zorganizowana jest zbiórka pieniędzy dla użytkownika AF na odbudowę MTZ 82 po pożarze.

Uziu92    2060

@LTZ55a masz coś na CR ? tam wystarczy trochę wody, za mało "tłuste" paliwo, troche paprochów czy innego syfu w paliwie, to tego ruska jakośc pompy i cześć.

LTZ55a    81

Skąd mam wiedzieć, że kolega ma CR. 

Uziu92    2060

belarus juz jakis czas wkłada CR do swoich traktorów zeby normy emisji spalin spełnic, tylko ciekawe czy to ich wyrób czy wkładają podzespoły typowych firm produkujących ukłądy wtryskowe.

MF675ursus    166

Wkładają Boscha. Tak że z tą ruską jakością pompy trochę nie trafiłeś 

Uziu92    2060

pewnie troche trafiłem :D zapewne produkty boscha wysyłane do fabryki belarusa są sortu "wschodniego" :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bubel500
      Witam, wymieniłem dziś w Zetorze 6718 filtr oleju typu "bąk" na filtry PP z podstawą od 7211 taka jak na zdjęciu: 
      Problem w tym, że po pracowałem na tym filtrze jakieś 2-3 godziny, i podczas jazdy, zobaczyłem że spada ciśnienie oleju, zatrzymałem się, i okazało się że wywaliło olej przez odmę, i tu moje pytanie, czy można normalnie zmienić filtr typu bąk na pp bez żadnych problemów, czy trzeba jakieś przeróbki dokonać? Ja obstawiam że filtr pp dostałem nie od tego pojazdu, i się zablokował, dlatego wywaliło, Ciśnienie po wymianie bąka na pp na zimnym na obrotach 5 atm, na wolnych 4, na gorącym ( 80 stopni ) wysokie obroty 4, niskie 2 atm. 
      Pozdrawiam!
      Dodam tylko że  przez 2 godziny było, okej, a większość oleju wygoniło podczas jazdy, na odcinku 100 metrów

• Przez gr_rat
      Jak wyciągnąć wałek gumowy podający siatke w variant 280 , czy trzeba odkręcić boczna ścianę ? 

• Przez tomaszt135
      Witam,
      Jestem na etapie wymiany tarczy sprzęgłowej w renówce 8514. W związku z wytarciem przez starą tarczę rowków na docisku i kole wieńca, odkręciłem tarczę na docisku bez problemów, ale z tarczą koła wieńca mam problem. Czy jest może jakiś sposób na odkręcenie tych śrub? Próbowałem tradycyjnie, ale klucze się wyginają. Może śruby odkręcają się w lewą stron? Może znacie jakiś sposób na zdjęcie tego koła?Będę wdzięczny za pomoc, bo nie chciałbym coś popsuć robiąc coś na siłę.
    • Przez marecki250
      Witam zabieram się do wymiany oleju w skrzyni biegów w volvo s830  Wie ktoś jaki najlepiej zalać jaki powinien być i gdzie jest poziom oleju pozdrawiam i czekam na odpowiedz 
    • Przez witch
      Witam mam mf 6290 i powie mi ktoś co ile mth trzeba wymienić olej w silniku?  Mój pracuje na okrągło i robie dużo nim mth 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.