Polecane posty

dawid1983    1

witam ponownie  mam pytanie chcialbym wymienic olej w skrzyni tylko niewiem jaki  ciagnik ma przejechane 6800 mtg niewiem jaki poprzedni wlasciciel zalewal skrzynie  a do silnika zalewalem fuchsa 10w 30 moze jakis inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

dobry hydrauliczno przekładniowy spokojnie będzie ok aby nie robić na nim zbyt długo 1000mth to wystarczająco długo co do przebiegu to zupełnie serio policz ile ma lat i mth to raczej mało realne ale nie ma co się martwić bo jeśli będzie dbana skrzynia to będzie śmigać silnik to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Do silnika:

- 15W40 - mineralny np. Turdus SHPD lub Mobil Delvac oraz cała masa innych ( 10W30 to półsyntetyk, nie potrzebny aż taki )

Do skrzyni i hydrauliki:

- Typu UTTO lub STOU, jeśli z polskich olei to polecam Orlen STOU 10W40 ( Agrol U to niby też hydrauliczno-przekładniowy ale nie stosuj go, chyba że lubisz mieć problemy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

jak UTTO to do silnika i do skrzyni ten sam
ja dałem orlenoski stou i działa.
Jak zmieniasz to w przypadku czarnego pyłu lepiej wypuścić i przepłukać wszystkie siłowniki i zmianę zrobić dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

UTTO (Uniwersal Tractor Transmission Oil)- olej hydrauliczno-przekładniowy

STOU (Super Tractor Oil Universal)- olej silnikowo-hydrauliczno-przekładniowy

 

Nie wprowadzaj w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1983    1

TYLE TU DEBATY A JA CHCE KONKRETNEJ ODPOWIEDZI KTO MA MF -A NIECH SIE WYPOWIE JAKI KONKRETNY DO SKRZYNI I DO SILNIKA

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

heh jaki se nalejesz, taki będzeisz miał... masz kasę to lej fuchsa, nie masz to ..... wpisz se na allegro utto i bierz najtańszy byle nie agrol albo tymbardziej hipol. A podstawa to nie mieszać z glutem sąsiada. W swoim mam najtańszy z Jasła i lata trzeci rok

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jeździłem na AgroluU 3 lata bez negatywnych skutków (Aresem, gdzie skrzynia jest bardziej zaawansowana). Obecnie mam we wszystkich ciągnikach zalany Orlen Agro UTTO 10w30 i do Ferdka jak w temacie na pewno jest wystarczający. Do silnika polecam z Orlenu Platinum Ultor CG4 i wyższe klasy (CH, CI ) choć to zbędne. WG. instrukcji do silnika jest wystarczający olej wg. klasy API CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

fakt - odwrotnie napisałem.
Dzięki za poprawkę - reszta się zgadza.
Ach - do silnika daję 15w40 ultor choć łatwiejszy rozruch zimą da stou ze względu na małe aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

TYLE TU DEBATY A JA CHCE KONKRETNEJ ODPOWIEDZI KTO MA MF -A NIECH SIE WYPOWIE JAKI KONKRETNY DO SKRZYNI I DO SILNIKA

 

Jakie oleje stosować wyjaśnia instrukcja obsługi ( nie forum ).

Może jeszcze kupić Ci ten olej i wysłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

w instrukcji masz podane oleje których już niema w ofercie - pytanie uważam za zasadne.
W każdym razie Turdus czy Ultor albo inny SHPD do silnika się nada. Skrzynia jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj