Skocz do zawartości
News
RotarT25A

Podłączenie Zespolonego przełącznika z samochodu T25A

Polecane posty

RotarT25A    0

Witam panów , mam problem , po podłączeniu przełącznika zespolonego z samochodu , wchodzą w skład tego , kierunkowskazy , światła krótkie długie .Podpiąłem i grzeje mi przełącznik , lub kable , zastosował bym przekaźnik , tylko nie wiem jak się do tego zabrać , jakies rady ? . W tych sprawach jestem ciemny :P

post-205976-0-83118400-1506969659_thumb.jpg

RotarT25A    0

Kolego , mam założone oryginalne bezpieczniki, zawinięte miedzianymi drucikami z kabla najzwyklejszego , jeżeli jest jakieś zwarcie , pali go , może zastosować bezpieczniki z typowego ursusa , podpiąć oddzielnie ? , oryginalne zostawić i dołożyć

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszekbrzuze    203

Daj spokój, po co przerabiasz elektrykę nie mając pojęcia, przełącznik masz z jakiegoś Daewoo lub podobnego a tam kable jak włosy na piczy i przekaźniki są na każdym odbiorniku. Zawołaj kogoś kumatego kto ci to ogarnie w kilka minut, a nie kolejny raz zaśmiecasz forum. Bez urazy, pozdrawiam.

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

paffa    1

Witam,

Możesz  podłączyć taki przełącznik, tylko będą Ci potrzebne 3 przekaźniki takie 30-40 Amper.

Pozycje, światła mijania i światła drogowe muszą mieć swoje oddzielne przekaźniki. W innym przypadku przełącznik się wytopi.

I tak: zaciski 85 i 86 to cewka przekaźnika, która będzie załączać obwód tzn. pod obojętnie który zacisk 85 lub 86 podłączasz masę, załóżmy że podłączysz masę pod 85 to pod 86 podłączasz plus po włączniku świateł(np. pozycje) taki układ będzie to sterowanie plusem. Możesz też zrobić sterowanie masą czyli stały plus na np. 85 a na 86 przez przełącznik podajesz masę. To jest bez różnicy. Nie zależnie od wariantu, który wybierzesz podłączając plus pamiętaj, żeby był zabezpieczony bezpiecznikiem!

Dalej

Pod zacisk 30 dajesz plus od bezpiecznika, a pod 87 i 87a kable, które będą szły jako zasilanie do lamp.

Np. pod 87 pozycje przód a 87a pozycje tył, albo 87 jedno światło mijania lub drogowe a pod 87a drugie.

Jeśli w instalacji nie ma oddzielnych przewodów np. na mijania na lewą i prawą stronę to podłącz pod jeden zacisk, pod drugi możesz dać np. kontrolkę sygnalizującą włączone światła. 

Przekaźniki musisz kupić takie jak na zdjęciu (mam nadzieję, że się dodało), chodzi mi o oznaczenie na schemacie, bo są różne!

post-62167-0-13705000-1508694193_thumb.png

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek128
      Witam!!!

Mam pytanie dotyczące układu kierowniczego we władzimircu. mam luzy na 3/4 obrotu kierownicy :huh:. Jak sie jedzie po szosie to mozna sie poprostu zabic. W zaden sposób nie mozna nad nim zapanowac. Planuje przepobic układ kierowniczy tylko nie wiem dokładnie jak. Myslałem zeby wsadzic kolumnę od "szescdziesiątki". teraz moje pytania:

1. czy ktoś taką kolumne ma??
      2. jakie trzeba przeróbki zrobic??
      3. czy ta kierownica od 360 jest bilzej kierowcy??
      4, czy są odczuwalne różnice po założeniu takiej kolumny??

Prosze o odpowiedz
      Mile widziany kontakt z osobą która posiada taką kolumne w swoim władku

PS. Przepraszam za to ze napisałem tak byle jak ale sie spiesze

Pozdrawiam
    • Przez odyniec
      Jestem ciekawy czy do T25 dało by się założyć jakieś najmniejsze turbo a jak tak to czy by wytrzymał silnik. Mi sie zdaje że trzeba by było wymienić wał tłoki itd na jakieś mocniejsze jak wy myslicie o tym
    • Przez hubert25a2
      Witam otóż mam taki problem z odpalanie włączaniem swiateł kiedyś było wszystko dobrze ale do pewnego dnia gdy chciałem podgrzać swiece żarowe i wtedy jakby prąd uciekł i wogóle swiatła stacyjka itp niedziałają i teraz musze go na krótko odpalać a i czasami z rozrusznika wydobywa sie taki stuk pomózcie czysciłem klemy i nwm co moze byc kiedyś tez tak miałem ale nwm co zrobiłem i zaczeło działać a teraz juz nic ;/
    • Przez hubert25a2
      Witam otóż    teraz nastały takie pory ze trzeba w polu jeździć w nocy mam problem mianowicie z ładowaniem gdy odpale ciągnik na stacyjke    amperomierz zachowuje sie dobrze pokazuje wskaźnik na + a po chwili jest na 0  i gdy włączę światła   napięcie sięga -20 tak jakbym  włączał swiatła  bez odpalania i  gdy np  wjadę w dziure albo cos  z włączonymi światłami wskazówka lata czasami na + i -    i nwm co robić    i jeszcze jedno gdy na odpalonym silniku włączę  swiatła bez   włączania masy to światła   zaczynają pikać kiedy  dodam gazu zaczynają co raz  szybciej pikać a gdy stoji na   normalych stałych obrotach to swiatła działaja normalnie moze to być związane z   ładowaniem prosze o szybką odpowiedz kabel + który idzie do amperomierza został wymieniony  na nowy ,wymieniono puszke bezpieczników itp 
    • Przez UrsusWadek
      Witam otóż pewnego dnia   odkręciłem filtry paliwowe i szysciłem je nowe ale troche syfu dostały więc je złożyłem  i po odpaleniu pochodził chwile a potem kaput zgasł winą była uszczelka filtrów paliwa a teraz  nie moge odpalić a odpowietrzyć trudno  rozkręcałem sitko odstojnika paliwa  wyczysciłem i nic pomóżcie  czytałem rózne posty a niema mojego problemu

przyczyna była uszczelka filtrów bo paliwo ciekło i zgasł

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.