Zefir

Kverneland DL

Polecane posty

Zefir    75

Witam wie ktoś może ile kosztuje kverneland dl 3 metrowy ? chodzi o sam siewnik bez żadnego agregatu  ? Mam jechać w środę do dealera i chce się dowiedzieć czy będzie się można targować i od razu może jak ktoś ma minusy to byłbym wdzięczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witaj. A nie zastanawiałeś się nad siewnikiem firmy PNEUSEJ? 3 lata temu miałem kupić też z kvernelanda 6metrów składany hydraulicznie pod nazwą DV, ale nie kupiłem bo przestali produkować. Dowiedziałem się że siewniki PNEUSEJ czyli Farmet to kopia siewnika kverneland tyle że sporo tańszy. Mają aparaty wysiewające od kvernelanda oryginalne. U mnie posiane nim około 800ha jak na razie i jest ok. Maszyna jak nowa po takim areale. Jak masz jakieś pytania to proszę chętnie odpowiem. 


Dodam że jedyny minus to własnej konstrukcji mają silniczki do ścieżek ( u mnie 6sztuk i dwa poleciały jeden na gwarancji) a w kvernelandzie są niezawodne elektromagnesy. Ja mam swój na redlicach talerzowych i rolkach dociskowych + komputer drillmat 3. Wiem że od kvernelanda nowego to prawie 30tys zapłaciłem taniej i różnicy naprawdę brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

a jak z wysiewem dokładny ? bo miałem z pewnej firmy siewnik na testach norma ustawiona 101 kg pszenicy a wysiał 140 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeśli chodzi o wysiew to mankamentem jest to że w 6metrowym są 2 aparaty wysiewające i jak jest skala ustawiona dla jednej strony np. na 6 to z drugiej musi być już np. 6.5, także próbę trzeba robić jednak kilka razy żeby równo wyszło. I tak zawsze jedna strona wysiewa 5kg więcej lub mniej, ale to w zasadzie w pszenicy żadna różnica. Jak kupić masz zamiar 3m to będzie jeden aparat i po problemie będzie. Jeszcze jedna rzecz co zauważyłem to licznik ha lekko oszukuje i zawsze muszę próbę o 5% zwiększać bo o 5% mniej wskazuje licznik ha, ale już wszystko opanowane i jestem zadowolony. Długo namawiali mnie na agregaty uprawowo siewne typu vaderstad ale 3m bo szukałem siewnika do john deera 155km i szerszego nie pociągnie, także uważam że wybór słuszny i wolę siać siewnikiem 6m za pół ceny niż agregatem uprawowo siewnym. Dodam ci że poprzednio od 98 roku siał u mnie kverneland accord z broną wirnikową 3m, ale mam agregat uprawowy i po uprawie szybciej po prostu siew idzie szerokim siewnikiem. Także aparaty wysiewające na 100% są te same niezawodne bo znam firmę kverneland, Myślałem że jak kupię czeski siewnik to będzie gorzej wykonany i w zasadzie nie oglądałem PNEUSEJA przed zakupem w ogóle, ale to jest naprawdę to samo. Siewnik solidny, ciężki farba bez zastrzeżeń (stoi na podwórku na razie od nowego) nic nie blaknie, redlice talerzowe mocne bez śladów zużycia, PNEUSEJ to to samo co FARMET. Tam te siewniki różnią się nazwą i kolorem. Za niebieski trzeba zapłacić 10tys więcej z tego co się dowiadywałem. W Farmecie są pod nazwą MONSUM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Aparaty do tych siewników robi jedna firma w Słowacji i pcha na cały świat. To że oszukuje to norma w  nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Nie widzę problemu w tych aparatach żeby siać dobrze. Jak chcemy siać 200ka/ha to po prostu 200+5% czyli próba ma wyjść 210 i siejemy i będzie ok. Przy siewie pszenicy nawet jak się machniemy o parę kg to nie robi różnicy. W rzepaku liczę tak samo i różnica to jakieś gramy. To chyba jedne z najtrwalszych aparatów. Jest sporo starych siewników które ktoś nabył z byłych PGRów (znane stare accordy) które zasiały już dziesiątki tys. ha i sieją dalej. Tutaj kolega ma rację co do zakupu i czy kupi Accorda czy Pneuseya to kupi to samo tyle że w Accordzie dopłacimy za markę. Jak kolego Zefir chcesz to mogę ci podrzucić fotki mojego siewnika bo komuś już dawałem bo chciał kupić. Wygląda naprawdę solidnie. Waga pustego 2800kg z rolkami poj. skrzyni 2000l. Sypię dwa big bagi bo w moim 6930 przód podnosi przy 1500kg mimo że z przodu mam obciążnik 1200kg.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

5 % to u mnie w poznaniaku jest  lepsza dokładność :) bo jak ustawiliśmy 110-120 kg to wysiewał dokładnie tyle może róznica 1 kg sprawdziłem to na polu które ma idealnie 10 ha  , Siałem wtedy od drogi do drogi aby nie robić poprzeczniaków aby zobaczyć ile wysieje i dokładnie wysiewał tyle co ustawione , ale teraz przy 50 ha jest już cięzko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Może źle napisałem z tą dokładnością. Po prostu licznik ha pokazuje mi że za mało wysiałem i wtedy się nie zgadza. Np mam kawałek 24 ha a jak zasieję to mi na liczniku wybije około 23ha. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Ale to naprawdę nie przeszkadza. Jeden sezon, parę zasianych kawałków i można do wszystkiego dojść co i jak. W każdym siewniku są jakieś plusy i minusy. Uważam że jak masz 50ha to warto kupić np. Pneuseya bo z tego co ci zostanie możesz np. kupić jakiś wał na przedni tuz przed siewnikiem czy coś innego. Np. za różnicę w cenie pewnie kupisz zestaw rolek dociskowych, ale to już twoja decyzja. Ja za jakieś 2 sezony planuję siać swoim siewnikiem ciągnikiem 200km a z przodu dać wał firmy guttler na przedni tuz. Takim zestawem można by posiać np. bobik w skibę za jednym przejazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

A możesz się oriętować ile kosztuje taki 3 m ? bez żadnego agregatu tylko sam siewnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Nie wiem bo przed zakupem interesowały mnie tylko 6metrowe. Zadzwoń do Pana Jabłońskiego z firmy AgroMalbork. Wejdź na ich stronę tam masz nr. Ja u nich kupowałem bo to główny diler który ma najlepsze ceny na Polskę (sprawdzałem). Nawet tam nie byłem. Gość przyjedzie do ciebie omówić sprzęt. Na Pneuseju sporo zaoszczędzisz na dodatkowym wyposażeniu. Jeśli masz gleby mieszane od piasku po glinę polecam rolki dociskowe i oczywiście talerze zamiast stopek, Mimo rolek i tak radzę pole zawałować bo jednak wschody lepsze (sprawdzałem), znaczniki i znacznik przedwschodowy, podest do załadunku nasion też chyba w opcji, komputer ja mam Drillmat 3 chyba że są już nowsze, ale ten jest ok. Wszystkie dane są, Znaczniki nie rozkładają się z automatu tylko dźwignią z ciągnika, ale to zaleta jak dla mnie, znacznik przedwschodowy automatycznie się opuszcza jak robisz ścieżkę, czujnik nasion w zbiorniku to chyba standard. Jeszcze jak siejesz strączkowe na wiosnę to polecam wziąć podwójne sprężyny na talerzach bo ładnie trzymają i można głęboko siać jak na maksa skręcisz. Jeszcze w opcji są szersze koła chyba jak w standardzie i to też na plus, ładniej się prowadzi i nie zapada. Ja to tak w zasadzie brałem z pełny wyposażeniem i różnica do kvernelanda wyszła około 30tys. To dużo a po obu siewnikach wschody te same. Jedyna różnica to te ścieżki zamykane na silniczki i różnica w szerokości rolek może być. W Pneuseju mogłyby być szersze bo na piaskach wpadają za mocno. To tyle. Obejrzyj sobie na you tube są te siewniki.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj