Polecane posty

michalsoft    22

Witam potrzebuje pomocy, rady opinii, doświadczeń oraz orientacyjnych cen z następującymi ciągnikami:

 

1. MF 7615 lub 7715 wersja  efficent ze skrzynią Dyna-6,

2. Valtra T144 Activ 

3. Jd R6145 lub M6155

4 Nh  t7.190 PC

 

Ciągniki te wyposażone mają być w miękka oś i kabinę, przedni tuz , komplet oświetlenia, obciążników  i oddzielny zbiornik na olej hydrauliczny. 

 

Który ciągnik polecilibyście na ciężkie ziemie , pracował by z pługiem khun z vario, agregatem Amazone AD303 ,m głęboszem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi19    0

Na pewno wybrał bym Valtre jest mocna i w miarę oszczędna później Maseya lub JD choć z tym że JD dużo więcej pali od MFale za to MF będzie więcej tarmolił mając tyle samo koni a NH odpu sobie.ść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

JD pali więcej tylko w transporcie i lekkich pracach.

W ciężkiej robcie ma spalanie porównywalne z innymi.

Chyba że przez ostatnie kilka lat poprawili to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalsoft    22

w moim przypadku spalanie nie jest decydujące , każdy ciągnik w różnych warunkach inaczej spali. Mi chodzi o uciąg, komfort pracy i niezawodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi19    0

Pomyśl jeszcze o case mam maxxum  170  już 8 lat prosty i na razie bez awaryjny tylko ze pracuje z wysokich obrotów ale teraz są z niskimi lepiej przy ruszaniu w pracy lub przy tarmoleniu ciężarów nie palisz sprzęgła i są oszczędniejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    324

Kolego z czystym sumieniem polecam JD mamy na farmie w anglii 6R140 i naprawde maszyna nie do zajechania chodza w transporcie dziennie nawet robimy po 400 km z ciezkim ladunkiem w terenie gorzystym .Nie bierz seri M bo to padaczka w porownaniu do R .Zdazaja sie jakies drobne blachostki jak w kazdym ale odwdzieczy Ci sie w ciezkiej robocie trwaloscia oraz niezawodnoscia .To jest maszyna czolg chlopaki jezdza gaz do oporu i ciagniki przeciazane na maxa i nie da sie ich zajezdzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiwaldi19    0

Tak o nowego . i ma taką zaletę case jak i valtra że siedzi się wysoko i wszystko widać . Jeżeli chodzi o JD to u mnie dużo ludzi kupiło a teraz dokupują po drugim ciągniku ale już nie JD czemu nie pytałem. 

u nas kupują  MF-Clas-Zetor-Valtra i Ursus. Ale Ursus ten z Lublina nie z Warszawy. W lublinie Ursus jest całkowicie nowy silnik Perkinsa a skrzynia i napędy Carraro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam zamiar zakupić ciągnik na ok. 70 ha. ceny wszystkich z wymienionych są mi znane, chciałbym dowiedzieć się który z nich bedzie najmniej awaryjny. Ma to być główny traktor w gospodarstwie jak na razie jest nim jd5090r i potrzebuje mocnego zastępcy. Najbardziej interesują mnie: John deere 6150m, Valtra t144, New holland T7 165s i Massey ferguson 7615 

Połaczone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johniy861    78

jak już masz jednego jd to czy warto wchodzić w inne marki? mieszanie olejow raczej nie sprzyja układom hydraulicznym lub przekładniom. A z drugiej strony te nowe valtry też całkiem ciekawe są..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

nie ma ciągników bezawaryjnych jak będziesz dbał tak będziesz miał najlepiej weź sobie na testy je i dam przetestujesz a tu i tak każdy będzie chwalił swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

koledzy co bedzie lepsze case puma 150 czy new holland t 7.190 obydwa na skrzyni auto case  trochę droższy w tym samym wyposażeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
    • Przez endrju
      Witam. Niestety nie znalazłem podobnego tematu pod który mógłbym się podpiąć więc zakładam nowy. Mam otóż taki problem z John deerem 6610 z 1998 roku. Silnik po odpaleniu pracuje równo zarówno na niskich jak i wysokich obrotach, z komina nie wydobywa się żaden niepokojący dym. Natomiast, gdy ciągnik schodzi z wysokich obrotów (np. z około 2tys )  i puszczam gaz to gaśnie po czym można go odpalić  bez problemów i znów pracuje bez zarzutów . Filtry wymienione, zero brudu w filtrze, paliwo z baku spuszczone również nie budzi zastrzeżeń. Gdzie szukać przyczyny ?  Poniżej filmik

      2019-06-10_09_21_56.mp4
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj