Zaloguj się, aby obserwować  
martin190

Ursus C-330m- Spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
martin190    0

Jakie powinno być spalanie w ursus c-330m. Ostatnio orałem i mi palił gdzieś 4 litry/godz. Czy to nie za dużo? Fakt, ze likwidowałem trawę i mam trochę zaperzone pole. Jeździłem na czwartym biegu obroty silnika jakieś 2400 obr/min. Poradcie coś mi. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobny temat jest tam mowa o spalaniu.Nie dziwię się że dużo spaliła chociaż 4l na/godz to przy takich obr nie jest może dużo 2400obr/min :blink:uważaj żeby ci silnika nie rozerwało ;).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

massey ma racje

uważaj zeby korbowód nie chodził jak w boxerze

hehehehe

najzdrowsze obroty dla c 330 to 1600- 1800

przy 1800 ma max moment obrotowy

a co do spalania jak dosyć kitowaleś to się nie dziw

i tak nie spalił aż tak za dużo

;)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Wcale dużo nie spaliła jeszcze przy takich obrotach, mój ursus360 3p spali jakieś 5-6litrów na h w obrotach 2000max


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A jeśli moja spali 28 litrow na dzien orki ( jakies 10 h) i zrobie w tym czasie 2 ha to duzo??

pola to niezłe gorki ( foto w galerii)

Jaka wasza opinia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Moim zdaniem orka c-330M na 4 biegu to troche zadużo ;) i jeszcze jak masz buta w podłodze to sie nie zdziw jak ci sie silnik rozleci ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
Moim zdaniem orka c-330M na 4 biegu to troche zadużo ;) i jeszcze jak masz buta w podłodze to sie nie zdziw jak ci sie silnik rozleci ;)
Moja C 328 chla ~ 17 litrów na hektar przy głebokiej zimowej orce , pług 2 - skibowy , obroty 1600-1800 , czas orki hektara ~ 4 godziny , ziemia 3 -4 klasa , ił i glina , trochę dużo no ale mam pompę ostro podkręconą , silnik ma po remoncie 460 mth , z 3 biegu raczej nie korzystam z wyjątkiem 1 - ego pola ....... tam nawet farmer 105 km z pługiem 4 skibowym zdychał .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

moja c330M na ostatnio na glinie tez spaliła ok 4l... ale obroty 2000 - 2200 i na 3 cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem orka c-330M na 4 biegu to troche zadużo :) i jeszcze jak masz buta w podłodze to sie nie zdziw jak ci sie silnik rozleci :P

Jeżeli chodzi o orkę to C330 (zwykła) będzie lepsza od C330M ponieważ jest troszkę wolniejsza i na 4 biegu ciągnik ma większa moc miałem okazje orać swoją C330M i C330 dwójkami pługami i chyba zwykła będzie lepsza bo jest wolniejsza na 4 biegu jeżeli w C330M orałem 3 biegiem było zdecydowanie za wolno C330 bez wątpienia brakuje biegu pomiędzy 4 a 5 natomiast do prac w czasie np:sianokosów wole C330M jeżeli ciągnik ma wykonywać tylko lekkie prace opryskiwacz zgrabiarka to C330M a ciężkie w przypadku kiedy np: jest to jedyny ciągnik w gospodarstwie C330.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwp    0

Ja tez krece 2400 i jeszcze wal nie wyskoczył chodz przez 10lat nie robił na wiekszych obotach niz 1200 na poczotku miarowo zwiekaszałem obroty az doszlo do 2400

 

a co do spalania to powiem ze sporo wiecej chla niz kiedys a na bieg 3 nigdy nie schodze

Edytowano przez Damianwp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543
5 godzin temu, ursusc335m napisał:

witam czy ktoś może mniej więcej wie ile c 330 spali podczas jazdy na ok. 1 km prostej drogi?

Najmniej to nic nie pali jak ją pchasz albo ciągniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Tak wlazłem w temat bo byłem ciekaw ile pali, a tu same bzdurne odpowiedzi poza jedną. 

Choć 2,5l na 20 km to wydaje mi się trochę za mało. Bo godzinę musiałeś jechać ten odcine. Motogodzina napewno poleciała. To 2,5l/Mth? Kurde w tym roku kilka razy lalem zbiornik do pełna, robiłem zdjęcie stanu licznika i... na tym się kończyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radio19966    16
7 godzin temu, kitowiak napisał:

kieliszek ? który mniej c 330 czy t25 ?

t25 mniej spali a c330 spali napewno powyżej 3L/MTG miałem c330 i nie pamiętam ile już paliła ale teraz szukam T25 gdyż małego konika w gospodarstwie brakuje a T25 oszczędniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dokładnie :D a dokładniej to tyle ile mu ciśniesz to tyle łyknie B|

Można pyrkać asfaltem 1400/min lub deptać fest :D i po przejechaniu takiej samej odległości jest różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, mam problem w swojej c330m, od jakiegoś czasu ciągnik zaczął wariować w kwestii instalacji,  iskrzył na akumulatorze, palił przerywacz kierunkowskazów itd, wie ktoś jak prawidłowo powinny być podpięte kablę w stacyjce ? mam wrażenie że wszystko jest wymieszane ze sobą i tu jest problem.






    • Przez Fabian3
      Zamierzam malować c330 i mam pytanie ile farby pójdzie na maske,błotniki a ile na całe podwozie? Na masce i błotnikach zamierzam położyć podkład i gdzieś około 2/3 warst farby żółtej. Z góry dzięki.
    • Przez abuk14
      Mam kilka pytań dotyczących ładowacza czołowego do Ursusa C-330 M.
      1. Na co zwracac uwagę przy zakupie ( byc może będzie używany)
      2. Jeśli nowy to jakiej marki wybrac??
      3.Czy naprawdę tak ciężko się kreci kierownicą prz zwożeniu bel słomy ( o obornik nawet nie pytam)??
    • Przez DanielKocima
      Witam dostałem od dziadka Ursusa c 330 3p problem polega na tym że nie posiadamy do niego żadnych papierów ani dokumentów a chciałbym go zarejestrować żeby móc legalnie jeździć po drogach, jak się do tego zabrać na zabytek nie wchodzi w grę ponieważ jest inny silnik z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Karol12
      To co w temacie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj