farmer_89

jaki ladowacz do proximy 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
farmer_89    20

Witam, rozgladam sie za ladowaczem czolowym do zetora proximy 90 pomozecie jaki wybrac? patrze te tansze typy solid badz metal technic czy sa one dobre? bedzie uzywany na 20 ha i 30 sztuk bydla i czy wszystkie maja rame pod spdem montowane do tylu ciagnika bo slyszalem ze niektore maja mocowanie tylko do tylu i co zauwazylem to maja dżojstik do sterowanie na błotniku a niektóre przy kierownicy które rozwiązanie jest wygodniejesze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja ze swojej strony moge ci polecieć inter-techa, na którego sam postawiłem. Widziałem ten ładowacz po trzech latach niezłej harówki, i brak jakich kolwiek oznak zużycia może poza ubytkami lakieru ale to obicia odrapania spowodowane przez nieuwagę operatora. Metal technik też wygląda fajnie, i raczej też go chwalą. Jeśli chodzi o odciągi do tylnego mostu to jest to duży plus, i ładowacz bez nich skreslił bym na starcie, może ograniczają prześwit ale coś za coś. Dżoja umieść tak by było wygodnie raczej gdzieś koło siedzenia, przy kierownicy to raczej mało wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

te tansze od prywaciarzy to chyba sa prawie takie same jakościowo takie jak solid czy metal technic i cena jest taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

ppp1208 Widzialem już kilka ciągników, w których pękły obudowy skrzyni przez ich brak i nie tyczy się to tylko mtz czy Ursusa bo ostatnio to się stało w casie także dla mnie to jest podstawa.
@farmer_89Ja nim jak narazie dużo nie zrobiłem przewaliłem jakieś 800 bel, trochę zboża, ziemi, obornika czy przewożę kiszonke do stodoły. Także jeszcze się nie narobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a co powiecie na metal fach czy warto doplacic te kilka tys zl?

skoczek1994 a przy jakim ciągniku go masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@farmer_89 Metal-fach raczej nie cieszy się dobrą opinią, ale twierdzę to tylko na podstawie tego co widzę tu na AF. Moj ladowacz jest na Mtz-cie, jest w mojej galeri.
@DanielFarmer Dokladnie tak cignik z ramą nie musi mieć odciagów, natomiast bez to podstawa, o amortyzacji niech kolega przy zakupie też nie zapomni, bo warta swojej ceny.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Jak stać cię to kup sobie stolla fz20 lub cl850/950 cena około 23000 netto ze sterowaniem zwykłym joyem waga takiego ladowacza to 400kg na środku nie ma rozporki parametry ma bardzo dobre sam mam i polecam.
Stoll też nie ma odciagow do tyłu mocowany jest tylko z przodu ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

jestem z okolic Łomży gdzie sporo jest ladowaczy metal-technik bo produkują je wlasnie za Łomża.sam tez bym wybrał wlasnie takiego bo za bardzo nikt na nie nie narzeka a cena tez fajna. matal-facha tez odradzam. ciezki i nie zgrabny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Polecam Inter Techa, posiadam od 2013 roku i nic się z nim nie działo nigdzie się nie poci nie leje nic nie pęka. Pracuje na Ursusie 914.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Metal-Technik i Inter-Tech to zbliżone konstrukcje, oglądałem je na placu stały jeden obok drugiego oba wyglądają solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer_89    20

a na czym polega ta amortyzacje? i czy to jest za doplata?


skoczek1994 a nie chciales ladowacza pod kolor ciągnika bo widze ze masz czarny czy robia tylko w jednym kolorze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

https://m.youtube.com/watch?v=DX8oU3GL06I

Od 40 sekundy ma zakręcony zawór, i jest bez amortyzacji. Tak trzeba dopłacić, zależnie od producenta od jakichś 700zł -1000/1200 zł. Ja popełniłem ten błąd za namową sprzedawcy że tniej będzie dokupić samemu, i tak się przybieram już blisko pół roku, a tak było by od razu, i spokój ale to kwestia paru tygodni i dołoży się amortyzację. Co do koloru, to jakoś grafitowy najbardziej mi się podobał, oglądałem na placu w 4 kolorach i wybrałem taki. A kolor mozesz wybrać bez dodatkowych opłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Zależy co chcesz nim robić, ja widzę że łyżko-krokodyl to mega uniwersalny osprzęt, który najwięcej używam. Wybieram nim kiszonkę z qq i można nim nawet ładnie wybrać po nabraniu wprawy. Wożę sianokiszonke, ładowałem zboże, rozgarniałem ziemię, obornik. Zastępuje z powodzeniem łyżkę, i krokodyl. I gdybym wybierał drugi raz wybrał bym tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nabierzesz czemu nie tylko narobisz dużo bałaganu a rozwalona kiszonka latem to nieporozumienie...
Mam lyzkokrokodyla i polecam bardzo uniwersalny osprzęt chociaż do obornika polecam kupić widełki bo łyżka lubi się oklejac a z głębokiej sciolki trochę ciężej się wybiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj