Wojtek026

Agregat uprawowo siewny bez hydropaku

Polecane posty

Wojtek026    76

   Czy jest na rynku agregat uprawowo siewny z wałem packer lub croskill który można by kupić bez hydropaku i używaćjak zwykły agregat uprawowo siewny, tak przeglądam co jest do kupienia i zwykła 3 metrówka wałek przedni i z tyłu podwójny strunowy tak żeby masa opierała się na wałkach trochę kosztuje i tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić uprawowo siewny zrezygnować z hydropaku bo mój ciągnik nie dzwignie siewnika z takim agregat i robić takim agregatem z porządnym wałem, ziemie mam lekkie i mam pytanie do Was czy taki packer lepiej zagęści ziemię pod siew niż podwójny wałek strunowy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7958

jak masz lekkie ziemie to zwykły agregat z walkiem strunowym wystarczy do uprawy przed siewem. Co do pakera to poczytaj na forum, jest multum opini, jedym sie pcha na lekkiej ziemi, innym zakleja. Ja sie nie wypowiem czy to prawda bo nie mam takowego wału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

zwykły to może i zwykły poijedyńczy wałek wystarczy, ziemia jest luźna po przejeździe ciągnika w tych miejscach siewnik sieje głębiej, ale w sumie jak piszecie że zwykły agregat wystarczy to może brona ząb 20 to samo by zwrobiła, tak pytam bo to hit osotatniego lata wszyscy rzucili się na tą bronę na zębie 20 że zrobi to samo co agregat a czy zrobi tak samo jak sądzicie?> ja się zastanawiam nad tym agregatem bo łączony cały wał 3m szeroki to i pole wyrówna a taka brona to każdą bruzdę skopiuje chodzi mi o to żeby trochę ziemi zagęścić a czy brona zagęśći?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Zagęszcza to wał, po bronie nie będziesz miał zagęszczonej ziemi. Jeśli ma być sam agregat 3m to z przodu wał strunowy z 2 rzędy zębów i z tyłu wał rurowy. Tak bym Ci polecał. packer jest zależy od warunków wiem bo mam i taki i taki.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

no ale co lepiej zagęszcza np pojedynczy jednoelementowy rurowy czy podzielony na sekcje podwójny strunowy? oraz czy ten przedni wał strunowy ma jakąś funkcję w zageszczaniu gleby, czy tylko do kruszenia brył służy? co lepiej zagęści lekką ziemię piaszczystą packer czy rurowy, jakiś do rurowego przekonany nie jestem packer lepiej mi się podoba, ale nie mam porównania także czy podwójny wał strunowy w agregacie gdzie cała masa jedzie tylko na tych wałkach lepiej zrobi niż agregacik z wałem pojedyńczym rurowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

Zageszczasz naciskiem czyli wagą. Typ wału ma znaczenie w przypadku tego jak chcesz zagęścić i co na wierzchu ma zostać. Trzeba go dobrze dopasować do posiadanych gruntów. My mamy ciąganego marsa na wale rurowym i dwa przejazdy na 3a 3b pieknie załatwiają sprawę. A gdybym mógł jeszcze coś do rownania z przodu dac to już w ogóle bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Wojtek wały w które zamierzasz zainwestowac ,niestety rozczarują Ciebie ,paker tak ale o dużej średnicy i na równe powierzchnie ,(myślę o idealnej orce) ,inaczej bedzie pchał ziemię i stawał w miejscu ,do tego jego waga ,która niepotrzebnie obciąża podnośnik ,ja proponuje gęsty rurowy po uprawie dobrze doprawi glebę ,co do podzielenia go, to na 3 m nie ma znaczenia redlice uprawiają a  rurowy dociska(oczywiście skręcony w tzw. strune ) i nie jest tak wrażliwy jak paker na nierówności

Jaki masz ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Podepnę się pod temat

Jakie agregat byście polecili na czwartą klasę ale mada czyli często jest bryła że brony (16)skaczą próbowałem z kultywatorami ale często zęby się łamią to może agregaty z wałkami będa lepsze albo jeszcze coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Wiele zalezy od warunkow na polu ,klasy ziemi, mocy ciagnika a wlasciwie predkosci .I nie ma idealnej maszyny ktora spelni nasze oczekiwania w kazdych warunkach i na kazdym polu .Wal rurowy- ja mam 7 naspawanych skreconych rur i zeby fajnie zagescil potrzebuje sporej predkosci .Na lekkich ziemiach lepiej zrobia walki strunowe .Ale jak jest sucho a agregat ma z przodu wal to po przejezdzie z piachu zrobi cos co wyglada jak maka i tez kicha .Packer to jak mokro lepi sie jak sucho to lubi stanac i pcha kopiec ziemi .Ale jak warunki ok to robi naprawde piekna robote .Ciezka sprawa tak sensownie cos doradzic bo ...np. ta jesien po tych deszczach gdzie czas nagli i trzeba cos robic w polu to wszystkie te agregaty poszly u mnie i sasiadow w odstawke .Ciezka brona ,dwa przejazdy i pieknie uprawione ,nic sie nie lepi nie ma bryl i szybko schnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Karol jeśli masz ciężką ziemię do uprawy a ciągnik min 80KM to zamiast inwestowac w wały ,bym kupil dobra brone aktywna  ,u siebie tez to przerabiam ,mam kawałki pola ze piach górkami, a na dolkach walczę z grupami bo gleba tak zwięzła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Idealnych rozwiązań nie ma wyjścia są dwa albo wybierasz najmniejsze zło albo kupujesz każdy z nich. Jak wspomniałem mam wał packera jak jest sucho potrafi spychać przed sobą ziemię i staje jak sucho zakleisz go i też du... muszą być odpowiednie warunki. Rurowy jak masz czym polecisz na suchym szybciej i zrobi robotę. Jak jest ciężka ziemia właśnie brona aktywna, piękna sprawa zrobi robotę ale żeby dobrze zrobić parę kucy potrzeba żeby w miarę ładnie szło ja zapinam Reni 120.54.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

A jak myslicie sama talerzówka dałaby radę uprawić po pługu? Głównie chodzi mi o uprawę wiosna pod kukurydzę

 

 

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jak wspomniałem mam wał packera jak jest sucho potrafi spychać przed sobą ziemię i staje jak sucho zakleisz go i też du... muszą być odpowiednie warunki. 

 Coś kręcisz, to chyba masz pakera bez zębów że Ci staje i bez skrobaków, że się zapycha, bo ja jakoś nie zauważyłem objawów opisanych przez Ciebie, przedni wał strunowy potrafił stanąć czy się zalepić, ale nie paker, tyle że  paker to nie do lekkiego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Sean to sie ciesz ,wszystko zależy od gleby i jej wilgotności ,na piachu faktycznie sie pcha szczególnie te o małej średnicy ,a skrobaki wiadomo robią swoje lecz nimo to na tłustych oblepię sie gdzie tylko skrobak nie dojdzie ,także taki wał to fajna sprawa ale do niego trzeba mieć odpowiednie gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

co ten przedni wał płaskownikowy daje tak naprawdę bo w opcji można to zastąpić niwelatorem czyli coś nie wszędzie się to sprawdza czy na piaskach przedni wał nie będzie się zapychał, oraz wałki strunowe tylne jak mam teraz pojedyńczy przy starym grudziądzkim agregacie to czy zakup podwójnego dużo robotę by polepszył, może dokupić podówjny strunowy i byłby już fajny agregat, czy pchać się w nowy czy warto

np.  taki http://www.agro-tom.eu/agregat-uprawowy-km/ masa jedzie na wałkach

ale za tą cene byłby hydraulicznie rozkładany bomet ale bez przednich wałków

lub coś takiego bez hydropaku http://www.agro-tom.eu/agregat-uprawowo-siewny-ups/

bomnet byłby 3,2m a te pozostałe 3m http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html

Edytowano przez Wojtek026

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

jak pisze @sean nie wiem jakie macie wały packera ze tak narzekacie ja mam agregat kongskilde uprawowosiewny i sieje na różnych glebach i nic się nie dzieje ani nie pcha na słabszej ani się nie oblepia na ciężkiej bo od tego sa skrobaki a robotę robi super dobrze zageszxza ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Drogi kolego @gosciu506 - widać po twojej wypowiedzi, że nie wiele wiesz jak może gleba oblepiać wały. Mam miejscami takie dobrodziejstwo że skrobak z koła w pługu muszę odkręcać, jak zrobisz 2 kroki to masz 2x cięższe buty:) Różne są opinie, bo różne są warunki i oczywiście sprzęt. Na ciężkie, ekstremalnie ciężkie gleby nie ma maszyn, tu trzeba mieć praktykę, trochę szczęścia no i różny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

@Karol455 talerzowka też ładnie doprawisz tylko też prędkości trochę trzeba. Ja po orce jeden przejazd pod kukurydzę i pięknie uprawione i wyrównane pole, ale ziemię mam lekka i talerzowke kompaktowa 3m i też waży 1300kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drogi kolego @gosciu506 - widać po twojej wypowiedzi, że nie wiele wiesz jak może gleba oblepiać wały. Mam miejscami takie dobrodziejstwo że skrobak z koła w pługu muszę odkręcać, jak zrobisz 2 kroki to masz 2x cięższe buty:) Różne są opinie, bo różne są warunki i oczywiście sprzęt. Na ciężkie, ekstremalnie ciężkie gleby nie ma maszyn, tu trzeba mieć praktykę, trochę szczęścia no i różny sprzęt.

To się wszystko zgadza, tylko tak jak napisałeś praktyka i różny sprzęt, no kto normalny sieje gdzieś w  błocie z jakimiś wałami które mają tendencje do oblepiania, jest za mokro w ciężkiej ziemi trzeba kombinować inaczej, innym agregatem, zawsze mokro nie jest. Widziałem nie raz takich kretynów, i jeszcze filmy z tego wstawiają w neta, kopie się dosłownie w bagnie ale sieje, przejechać nie idzie bo jeziora, a ten nawozy tam sieje, na kretynów nie ma rady i maszyn.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Sean  nie tak ostrosmile.png  Warunki glebowe i pogodowe ne zawsze są do przeskoczenia,a że co niektórym się pali to co poradzisz. Ja akurat mam to szczęście ze nie mam lotnych piachów, ale sąsiad wioskę obok tak i uwierz, po orce jadąc  samym wałem kruszącym potrafi pchać przed sobą  pchać, a co dopiero jakiś agregat z wałem. Kto ma w miarę jednolite gleby ten ma łatwy wybór, reszta wybiera mniejsze zło. Radził bym najpierw pożyczyć jakiś agregat by mieć rozeznanie, później coś dobierać dla siebie.

 

A jak myslicie sama talerzówka dałaby radę uprawić po pługu? Głównie chodzi mi o uprawę wiosna pod kukurydzę

 

 

 Jak zaorzesz na zimę to wiosną uprawiaj płytko, do tego nie potrzeba bron talerzowych, bo mróz ładnie rozsadzi nawet największe bryły.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sean  nie tak ostrosmile.png  Warunki glebowe i pogodowe ne zawsze są do przeskoczenia,a że co niektórym się pali to co poradzisz. Ja akurat mam to szczęście ze nie mam lotnych piachów, ale sąsiad wioskę obok tak i uwierz, po orce jadąc  samym wałem kruszącym potrafi pchać przed sobą  pchać, a co dopiero jakiś agregat z wałem. Kto ma w miarę jednolite gleby ten ma łatwy wybór, reszta wybiera mniejsze zło. Radził bym najpierw pożyczyć jakiś agregat by mieć rozeznanie, później coś dobierać dla siebie.

 

 Jak zaorzesz na zimę to wiosną uprawiaj płytko, do tego nie potrzeba bron talerzowych, bo mróz ładnie rozsadzi nawet największe bryły.

Nie ostro, tylko nie rozumiem co niektórych bo  myślą że agregatem z jakimiś wałami to i w piachu i w błocie i ch*j wie jeszcze gdzie, jest błoto to się nie jedzie żadnym wałem, ba niczym się nie jedzie w bagno, piach, brona albo jakaś włóka leka najpierw i się nic pchać nie będzie, jak ktoś myśli że tylko orka i agregat za jednym przejazdem wszystko załatwi, no to może się czasem lekko rozczarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

sorry koledzy ale ja założyłem ten temat z pytaniem co na piach a Wy tutaj tylko glina i zalepi, no to na piachu co włuką po oranym i też by wyrównało i lekko zagęściło? decydować już się miałem na bronę hydrauliczną na zębie 20 ale sam już nie wiem, agregat to agregat zawsze te wałki fajną robotę zrobią, ale ozime zboża przed siewem po oranym włuka na piachu by to wyrównała dobrze? a co np. z talerzówką bo nie mam wałka po talerzowaniu tak powłuczyć też chyba spoko nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To sie najpierw zastanów do czego służy talerzówka, później szukaj agregatów z włóką z kultywatorem i wałem, jak masz resztki pożniwne dobrze przyorane to zamiast kultywatora możesz pokusić się o jakąś z bron, np spręzystą.

 

Taki powinien byc ok. / fota z neta/

 

49070240_104659_800x600.jpg

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj