Piotrrr

Siewnik poznaniak 1984 nie wysiewa

Polecane posty

Piotrrr    0

Mam problem z siewnikiem poznaniak. Nie wysiewa odpowiedniej ilości ziarna. W zeszłym roku zmnieniłem skrzynie na nową ale nie pomogło. Może ktoś miał podobny problem z tym siewnikiem. Rolki tez sprawdzałem nie mają luzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

a denka w jakim stanie sa?? i czy nie brakuje koleczkow na kolkach wysiewajacych??


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Jak to rozumieć ? może pierwsze próbę krecona zrobić :) bo jak tabela podaje trzeba sobie dodać +/-20 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam problem z siewnikiem poznaniak. Nie wysiewa odpowiedniej ilości ziarna. W zeszłym roku zmnieniłem skrzynie na nową ale nie pomogło. Może ktoś miał podobny problem z tym siewnikiem. Rolki tez sprawdzałem nie mają luzów.

Nie opowiadaj bzdur, albo sugerujesz się tabelą, którą rozbić o kant d*py, albo nie umiesz zrobić próby jak należy.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie, od tego trzeba było zacząć a nie pierdzielić że siewnik nie wysiewa, ale ok, nikt nie jest alfą i omegą.

Masz korbę? jeśli nie to kręcisz kołem. Zakładasz rynienki, ustawiasz wstępnie zależy ile chcesz wysiać na ha, jeżeli np 200 kg a na normalnym wysiewie na C6 nie wyleci Ci 2 kg. to przestawiasz tryby na zgęszczony i zaczynasz od A1,     dla siewnika 2,7m  19 obr. koła lub 8 obr. korby. oczywiście wsypujesz ziarno do skrzyni i najpierw kręcisz kilka razy by zaczął normalnie wysiewać, opróżniasz rynienki i dopiero zaczynasz robić próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

HeHe fakt tabelę od poznaniaka to można wyrzucić  bo sugerowanie się nia tylko przyniesie kłopot i straty ,

ale Sean powiem tobie że figle też potrafi płatac ,od 20lat mam swojego i zawsze próby wychodziły dobrze ,tak jak gdzies pisałem max 10% błędu ,lecz w tym roku ,moje zdziwienie :blink: pszenżyto wyszło idealnie ,a pszenica po trzech próbach wychodzila 315kg na ha ,w końcu wsypałem worek do siewnika i w pole wysiałem go obmierzyłem kraczka i zasialem resztę nie przestawiając skrzyni ,wyszło 225 na ha i co Ty na to?Skrzunia trybowa a pszenica  Arkadia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem, mi wysiewa praktycznie idealnie, no nie rozumiem za bardzo jak Ci wychodziło 315 po 3 próbach? a powiedz na jakim ustawieniu to wychodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A5 zwiekszone zasiałem,  a próbę robiłem na A6 i A 5, różnica miedzy nimi w wadze to 5deko po zważeniu, a wiadomo że między biegami jest ok+/- 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

225kg to mi wychodzi na A2 na zgęszczonym, denka na 1 ząbku zaprawiane nasiona, a nie robiłeś czasem próby nie zaprawianej najpierw? a wysiew zaprawiane, bo wtedy takie cyrki są jak najbardziej możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A tu mi daleś do myślenia,z tym zaprawionym ,ale akurat wszystkie próby robiłem na zaprawionym ,więc  raczej to nie ma to znaczenia

a z którego roku masz siewnik ?mój 87 na docisku plastikowe rurki ,wiem że róznią się iliścią  zębów na przełożeniu z łańcucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nawet różnego rodzaju zaprawy stawiają inny opór, wilgotność, zaprawianie na sucho w siewniku jak niektórzy to praktykują zmniejszy wysiew jak zaprawa osiądzie na spód z czasem. Mój bodajże z 84 roku, ale nigdy się nie zdarzyło żeby  wysiał inaczej niż próba wyszła. Na A5, A6, to owsa by mi wysiał 220 kg 

Ok, a jak na pszenżyto miałeś ustawiony i na ile kg?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

normalny C6 190kg

no wpływ ma sporo rzeczy ale 100kg różnicy,nawet zwatpiłem ze waga żle waży ale niestety nie ,denka i zastawki ustawione prawidłowo i takie cuda ,teraz zapisałem pisakiem w skrzyni jake ustawienie i to bedzie chyba odnośnik do kolejnych siewów pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to pszenżyto , to byłoby może i podobnie jak u mnie, ale ta pszenica na A5 A6 nie daje mi spokoju.

 Ja mam też taki odnośnik pisakiem w skrzyni, ale nawet na niego nie patrzę, bo odmiana z grubszym lub cieńszym ziarnem i wszystko bierze w łeb.     

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe te odnośniki to nie takie złe ,gdyby nie to to ,pewnie jeszcze bym kołem kręcił, albo bym zle zasiał

 nie wiem co nie tak,było z ta próba ,na ha wysiałem dobrze bo zbiorze w workach bylo powarzone ,pewnie za rok znowu bede kombinował co nie tak z tym siewnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 A  korbą próbowałeś, bo kołem to tak różnie z tą prędkością. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

nie próbowałem,ale  3 rzazy kreciłem i wynik prawie ten sam ,a krecenie od lat mam opanowane ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie no  ja w żadnym wypadku nie podważam poprawności wykonania próby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

Nie mogę nigdzie znaleść tego tematu mam poznaniaka który słabo przysypuje ziarna na pewno przyczyną są wytarte redlice co zrobić aby szły głębiej - podostrzyć, docisnąć je -ale jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj