Skocz do zawartości
krisrol22

Kleine 5000 problem z wysypem buraków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krisrol22    0

Witam. Mam taki problem że gdy uruchamiam wysyp w kombajnie nawet na pusto i bez podnoszenia zbiornika do góry po dwóch lub trzech  przejściach listew przez zbiornik zaczyna mi je ukosować na zawrotach i to na tyle mocno ze aż wyrywa mi śruby z listew lub rwie się ten długi łańcuch który napędza wysyp. Skracałem te łańcuchy w zbiorniku i liczyłem ogniwa równo też napinałem ten łańcuch  w ten sposób tez udawało i się  wyrównać listwy ale gdy tylko uruchamiałem wysyp dalej po kilku obrotach listwy się ukosowały . Na razie nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje i co jest do wymiany . Kombajn kopie normalnie do momentu jak chcę opróżnić zbiornik wtedy od razu rwie mi się łańcuch przez te opory lub nie daje rady wysypać . Może mieliście kiedyś podobny problem lub wiecie jak to naprawić.  Za każdy pomysł z góry dziękuję. :mellow:  

Sadek    446

Ilość ogniw musi być identyczna, lub są zużyte zębatki i przeciągnięty łańcuch. Mialem tak w rozrzutniku, łańcuch nowy a przeskakiwał po wymianie zębatek problem ustąpił. Może na jednej z zębatek klin się obciął?

krisrol22    0

Czyli czeka mnie wymiana łańcucha i zębatek. 

Mam jeszcze jedno pytanie czy  w kombajnach kleine na wszystkich zębatkach tych od wysypu muszą być kliny bo u mnie na trzech są a na jednej nie ma . Czy tak powinno być . Może ktoś posiada taki kombajn i mógłby sprawdzić  czy też tak ma. :unsure:

Wiadomość z agroFakt.pl

Sadek    446

Patrząc w katalog od neptuna to 3 koła mają wpusty a jedno nie ma, oczywiście na napędowym są 2 wpusty.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się