Skocz do zawartości
News
wolowik

Elektorzawory - opinie użytkowników

Polecane posty

wolowik    22

W niedługim czasie planuje zakup opryskiwacza. Ma to być solidna konstrukcja na wiele lat. Finansowanie ze środków własnych. I teraz pytanie czy warto do opryskiwacza brać elektrozawory czy raczej zostać przy zwykłych manualnych?

Wyminie plusy i minusy każdego z rozwiązań:

Elektrozawory:

+ szczelnie zamknięta kabina bez narażenia na wdychanie oprysku

+ łatwość zamykania sekcji i zaworu głównego

+ przyszłościowo można rozbudować opryskiwacz o komputer (może nawet z Navi :D )

+ łatwość ustawienia dawki oprysku

- koszt (w moim przypadku około 8tys netto)

- awaryjność? ewentualna kosztowna i czasochłonna naprawa

Zawory manualne

+ cena dużo niższa (w cenie elektrozaworu mogę dobrać inne wyposażenie  choćby znacznik pianowy, oświetlenie, kółka itp),

+ prostota obsługi i naprawy (łatwa dostępność części)

+ trwałość ?

-trudniejsza kalibracja opryskiwacza

- wymagająca gimnastyki, uchylonego okna z tyłu a co za tym idzie mało wygodne i narażenie na wdychanie oprysku...

- wymiana w przyszłości na elektrozawór przy rozbudowie opryskiwacza (o ile taka nastąpi) powoduje że obecny zawór będzie bezużyteczny

Czekam na podpowiedz czy warto?

Do admina niech poprawi nazwę tematu bo zrobiłem błąd. ;)

Edytowano przez wolowik

macin87    65

Nawet się nie zastanawiaj. Ja nie wziąłem na elektrozaworach i żałuje- tak to jest jak się chce przyoszczędzić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Ylwester
      Witam wszystkich
      Kupiłem taki opryskiwacz
      Z takim sterowaniem 
      Może ktoś by pomógł w kalibracji komputera

• Przez MarcinNH
      Siemka, mam taki opryskiwacz, chce przerobić belkę z 10 m na 12.5 żeby pasowało mi pod rozsiewacz i siewnik 2.5m to akurat nie jest trudne tylko głównym pytaniem jest to czy da się tutaj wymienić sekcje na te stało ciśnieniowe, czy trzeba już kupić cały kompletny zawór? Myśle tutaj nad 5 sekcjami. Co mi doradzicie ?

• Przez Mario5
      Witam chciałem się dowiedzieć ilu z was używa masek przy wykonywaniu oprysków na polu? Sam nie widziałem nikogo żeby pryskał w masce. Wiadomo jak ktoś ma nowy ciągnik i szczelną kabinę to to nie ma takiego dostępu do oprysku gorzej w starych ciągnikach. Jak używacie to jednorazowe czy jakieś lepsze?
    • Przez PaweJanczewski
      Witam! Pilnie potrzebuję instrukcję obsługi do opryskiwacza Tecnoma variotec gtc (ustawienia zaworów do poszczególnych czynności itp). Ustawienia komputera.Mile widziane wskazówki od ludzi eksploatujących takie cudeńko. Z góry dziękuję.
    • Przez Bambi14
      Witam, jaki jest potrzebny zaczep gorny do ciagnika zeby zaczepiac opryskiwacz 2 tys litrow? nie wiem jaki jest nacisk takiego opryskiwacza, aktualnie mam automatyczny na poduszkach amortyzujacych (taki jak w hl z tylu) to podejrzewam ze wcale sie do tego nie nadaje, czy taki z linku wystarczy? rockingery troche drogie na moje potrzeby...
      https://allegro.pl/hak-zaczepu-transportowego-mf-255-ursus-c-385-zeto-i5889031699.html

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.