Miro010

dosiewanie pszenżyta

Polecane posty

Miro010    10

Witam, mam pytanie, 21 września zasiałem pszenżyto jednak mój świeżo zakupiony siewnik hassia siał za mało ziarna ponieważ miał źle złożoną przekładnie przez co wysiew był ograniczony przez zbyt wolne obracanie się koł zębatych, dopiero wczoraj doszedłem  gdzie tkwił problem i teraz mam dylemat czy dosiewac ziarno które pozostało, ustaliłem że wysieje 200kg/ha a ostateczenie wysiał około 100kg/ha lub nawet mniej, ziarno już puściło pędy na około 1cm i boję się że zniszczę to co już wyrasta, proszę pilnie o radę bo jutro ostatecznie chciałbym dosiać ziarno i nie wiem co robić :( Dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Ja bym dosial jeszcze ze 150kg bo połowa tamtego myślę że napewno urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

gdy przeruszałem ręką ścieżki po siewniku ziarna puściły dolne pędy na około 2-3 cm a gorne srednio 1 cm i ciut więcej, dobra jutro atakuję i dosiewam bo dałem polifoskę 6 pod orkę i szkoda aby się ten nawóz zmarnował

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Chwila z tych 100kg jaka norma wyszla, bo jak okolo 250 to nic nie dosiewaj bedzie dobra obsada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

oj az tak nie sprawdzałem skupiłem się na odpowiedniej ilość na hektar, siewnik posiadam hassie 3m 19 redlic ale ale jednym polu gdzie mam 1,8 hektara wysiał jakieś 150kg wiec jakieś 65-75kg/ha by wychodziło że wysiał więc chyba mało troszkę 


pozatym już dzisiaj dosiałem większość wysiewa  115kg/ha maksymalnie 120kg, do tego dochodzi ziarno które co prawda jest ładne ale bywają słabsze ziarenka i nie wszystko może wykiełkować, zobaczymy po wschodach zostawiam jeden kawałek 30ar gdzie wysiałem niższą normę i zobaczę jak to będzie wyglądać 

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sie nie zastanawiaj , tylko siej jeszcze raz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

2 lata temu kupilem kwalifikat juliusa(pszenica) mialo wyjsc 170 a wyszlo 200 i na kawalek 60ar zostalo mi okolo 50kg nasion co dawalo obsade okolo 180 roslin na metr. Posialem ale nie pryskalem jesienia w razie potrzeby przesiewu. Z tego kawalka wyszlo 7,5 z ha a z tego gestego 6. Dlatego pytalem bo zboze ma niesamowite mozliwosci budowania plonu z wydawaloby sie gownianej obsady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

tylko że ja nie posiadałem kwalifikatu a to chyba różnica, bo zboze nie pierwszego sortu nie ma takich możliwości jak kwalifikat, wyszło teraz że wysiałem jakieś 180kg/ha wiec powinno być ok, biorę tez pod uwagę że nie wszystkie rośliny przeżyją zimę więc jak ostatecznie wyjdzie 160kg to będzie dobrze :) cieplym3 PW proszę :)

 

Całość dosiana przebronowana dzięki za dobre rady :)

Edytowano przez Miro010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj