AgaW

zatrudnienie pracownika w gospodarstwie

Polecane posty

AgaW    0

Witam,

chciałabym się dowiedzieć jak to jest z zatrudnianiem pracownika w gospodarstwie. Zatrudnienie na umowę o pracę zgodnie z kodeksem pracy w sezonie jest nierealne jeżeli chodzi o ilość godzin czyli 40h/tydzień i 5 dni w tyg. Jak podejść do tematu legalnie ale optymalnie, jeżeli chodzi o koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Legalnie ale optymalnie to chyba tylko umowa o dzielo. Na zleceniu musisz wpisac minimum 13 zl/h brutto i rozliczac sie z tego, mozesz co prawda kombinowac z iloscia godzin ale to slabe jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaW    0

Umowa o dzieło raczej nie przejdzie, bo nie będzie konkretnego "dzieła".
Myślałam o normalnej umowie o pracę, ale tam muszę pilnować 40h/tydzień i 5dni w tyg a tego w sezonie nie dotrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

A kto Ci to sprawdzi ?? Jezeli osoba, ktora chcesz zatrudnic, jest chociaz troche rozgarnieta w razie jakiejs kontroli sama mowi, ze pracuje dziennie tyle i tyle godzin, przez tyle i tyle dni w tygodniu. Dokladnie tak jak jest dla Ciebie korzystnie.

Wiem, ze z dzielem jest problem to moze zlecenie bedzie Cie mniej "kosztowalo". Rozliczasz sie z VAT ?? Moze w Twoim biurze rachunkowym ktos cos podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgaW    0

Nie rozliczam się z VATu.
Biura rachunkowego nie mam. Miałam nadzieję, że tu mi ktoś coś podpowie. W sumie listę obecności muszę i tak mieć. Będą podpisy to kto to sprawdzi. Może to jest jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez kuba24051
      witam. ciotka chce wydzierżawić mi dzialkę rolną na której znajduje się jej gospodarstwo (dzialka ok 6ha i na kilku arach gosp.). jak to rozwiazac? chcialbym podpisac umowe na 10 lat i brac doplaty.
    • Przez RolPro10
      ///
    • Przez krisz98
      Witam, chciałbym się doradzić w sprawie założenia małego gospodarstwa. Chcą hodować bydło rasy hereford. Mam 5 ha łąki, chce zrobić wiatę, łąkę ogrodzić siatką, siano i kiszonkę będę robił sam z łąk brata, który ich nie użytkuje. Chce kupić dwie krowy z cielakami, czy powie mi ktoś jak jest z dopłatami nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych środków. Te krowy to będzie tylko taki dodatek, ponieważ pracuję.  
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj