Skocz do zawartości
News
AgaW

zatrudnienie pracownika w gospodarstwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AgaW    0

Witam,

chciałabym się dowiedzieć jak to jest z zatrudnianiem pracownika w gospodarstwie. Zatrudnienie na umowę o pracę zgodnie z kodeksem pracy w sezonie jest nierealne jeżeli chodzi o ilość godzin czyli 40h/tydzień i 5 dni w tyg. Jak podejść do tematu legalnie ale optymalnie, jeżeli chodzi o koszty.

Shaun    23

Legalnie ale optymalnie to chyba tylko umowa o dzielo. Na zleceniu musisz wpisac minimum 13 zl/h brutto i rozliczac sie z tego, mozesz co prawda kombinowac z iloscia godzin ale to slabe jest.

AgaW    0

Umowa o dzieło raczej nie przejdzie, bo nie będzie konkretnego "dzieła".
Myślałam o normalnej umowie o pracę, ale tam muszę pilnować 40h/tydzień i 5dni w tyg a tego w sezonie nie dotrzymam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Shaun    23

A kto Ci to sprawdzi ?? Jezeli osoba, ktora chcesz zatrudnic, jest chociaz troche rozgarnieta w razie jakiejs kontroli sama mowi, ze pracuje dziennie tyle i tyle godzin, przez tyle i tyle dni w tygodniu. Dokladnie tak jak jest dla Ciebie korzystnie.

Wiem, ze z dzielem jest problem to moze zlecenie bedzie Cie mniej "kosztowalo". Rozliczasz sie z VAT ?? Moze w Twoim biurze rachunkowym ktos cos podpowie.

AgaW    0

Nie rozliczam się z VATu.
Biura rachunkowego nie mam. Miałam nadzieję, że tu mi ktoś coś podpowie. W sumie listę obecności muszę i tak mieć. Będą podpisy to kto to sprawdzi. Może to jest jakieś rozwiązanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Patryczek96
      Witam, w tym roku przejąłem gospodarstwo rolne od mojego ojca o powierzchni 14ha (gleby od II-V) i planuję zabrać się porządnie za uprawę zbóż, zrezygnowałem z hodowli trzody. Od wielu lat mój ojciec uprawiał;
      -jęczmień
      -pszenżyto
      -pszenice ozima oraz jarą.
      Zboża uprawiane były "byle jak", ciął po kosztach, większość dopłat do pola było przeznaczane na "życie codzienne", zabiegi były skromne,a mianowicie wszystko opierało się na jednym zabiegu, ewentualnie na dwóch, o ile pozwalały na to fundusze.
      Podstawowy zabieg to: herbicyd + insol3 1l + 10kg mocznika. Ewentualnie czasami w kolejnym zabiegu był stosowany fungicyd, lecz bardzo rzadko. Nawóz przedsiewnie, oraz druga dawka N podczas krzewienia i na tym wszystkim kończyła się pielęgnacja zboża. Raz na ok.3 lata kupowaliśmy zboże kwalifikowane z centrali nasiennej na max. 5ha, tak to materiał siewny był nasz lub kupiony od sąsiada.. Od przyszłego roku, całe dopłaty będą przeznaczane na gospodarstwo, chciałbym  uprawiać to samo co ojciec, lecz bardziej się do tego przyłożyć. Zboże będzie sprzedawane na bieżąco, ze zbytem nie będzie żadnego problemu. Posiadam taki park maszynowy;
      -Massey Ferguson 3060
      -Władimiriec T-25A (tylko do opryskiwacza)
      -pług zagonowy 4-skibowy
      -brona talerzowa tol-met 2,5m (będzie za 3tyg. u mnie na podwórku)
      -Agregat uprawowo-siewny 2.5
      -siewnik poznaniak 2.5m
      -przyczepa 3t.
      -opryskiwacz 300l 10m
      Od dobrego znajomego pożyczam rozsiewacz BOGBALLE 1t oraz pożycza mi kombajn SUPER, tylko do niego leje i kosze.
      Mam również możliwość wzięcia w dzierżawę 10ha w jednym kawałku, na dość dobrej ziemi IIIA
      Chciałbym was prosić o rady jak zabrać się za ta gospodarkę, aby doprowadzić ją do należytego stanu. 
      -Jakie odmiany?
      -Jakie poplony?
      -Jakie zbiegi?
      -Jakie zmianowanie zbóż?

Ps. W razie gdyby temat był w niewłaściwym miejscu proszę o przeniesienie,

Z góry dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam, Patryk

• Przez gofiaczek
      Przeglądając forum nie znalazłam takiego tematu,a myślę że może niektórym się przydać
      Mianowicie chodzi mi o posiadanie dzieci (i ciążę) przez rolników.
      Tak wiem rolnik człowiek jak człowiek i dzieckiem zajmuje się jak każdy, jednak specyficzny czas pracy utrudnia trochę spędzanie czasu z dzieckiem.
      Czy i w jakim wieku zabieraliście swoje pociechy do obory albo w pole? Jesteście zwolennikami chowania dzieci przed całym światem czy, żeby ubrudziło sobie rączki?
      Ktoś pomagał się zajmować dzieckiem czy posłaliście do żłobka/przedszkola.

Czy Panie pracowałyście w jakikolwiek sposób w gospodarstwie po tym jak dowiedziałyście się o ciąży? (chodzi mi o ciążę przebiegającą prawidłowo) Jeśli tak to co? Co na waszą sytuacje zalecił wam lekarz prowadzący?
      Pytania kieruję zarówno do Pań jak i Panów
    • Przez marcin1160
      Cześć wszystkim.

Szukam używanego ciągnika w przedziale mocy 120-150 KM.
      Ma to być II ciągnik do gospodarstwa.

Budżet do 130 000 zł

Zastanawiam się pomiędzy John Deerem 6620 PQ, a Renault Ares 696.

Macie może lepsze propzycje, lub jakieś ciekawe oferty na oku? Być może ktoś z was ma na sprzedaż coś odpowiadającego moim wymaganiom.

Dajcie znać co i jak.
      Pozdrawiam.
    • Przez Tomek42
        Na pewno wiele osób ma gospodarstwo lub zajmuje się uprawą lub hodowlą  a jednocześnie pracuje zawodowo lub dorywczo , jak łączycie jedno z drugim , jak dzielicie finanse z tych dziedzin . 

No więc ja pierwszy może bo oprócz gospodarstwa które nie jest jednak duże  prowadzę działalność gospodarczą od ponad 20 lat o profilu leśnym i handlowym , często dokładam do upraw zwłaszcza przy sadzeniu czy siewie , potem się zwraca a nie raz niestety nie ale lubie coś robić w polu jednak ciężko by było jakby innego zajęcia nie było.   Jak to jest u was? czym się jeszcze zajmujecie oprócz roli ? 
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.