Skocz do zawartości
News
AgaW

zatrudnienie pracownika w gospodarstwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AgaW    0

Witam,

chciałabym się dowiedzieć jak to jest z zatrudnianiem pracownika w gospodarstwie. Zatrudnienie na umowę o pracę zgodnie z kodeksem pracy w sezonie jest nierealne jeżeli chodzi o ilość godzin czyli 40h/tydzień i 5 dni w tyg. Jak podejść do tematu legalnie ale optymalnie, jeżeli chodzi o koszty.

Shaun    38

Legalnie ale optymalnie to chyba tylko umowa o dzielo. Na zleceniu musisz wpisac minimum 13 zl/h brutto i rozliczac sie z tego, mozesz co prawda kombinowac z iloscia godzin ale to slabe jest.

AgaW    0

Umowa o dzieło raczej nie przejdzie, bo nie będzie konkretnego "dzieła".
Myślałam o normalnej umowie o pracę, ale tam muszę pilnować 40h/tydzień i 5dni w tyg a tego w sezonie nie dotrzymam.

Wiadomość z agroFakt.pl

Shaun    38

A kto Ci to sprawdzi ?? Jezeli osoba, ktora chcesz zatrudnic, jest chociaz troche rozgarnieta w razie jakiejs kontroli sama mowi, ze pracuje dziennie tyle i tyle godzin, przez tyle i tyle dni w tygodniu. Dokladnie tak jak jest dla Ciebie korzystnie.

Wiem, ze z dzielem jest problem to moze zlecenie bedzie Cie mniej "kosztowalo". Rozliczasz sie z VAT ?? Moze w Twoim biurze rachunkowym ktos cos podpowie.

AgaW    0

Nie rozliczam się z VATu.
Biura rachunkowego nie mam. Miałam nadzieję, że tu mi ktoś coś podpowie. W sumie listę obecności muszę i tak mieć. Będą podpisy to kto to sprawdzi. Może to jest jakieś rozwiązanie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez HolmerTerraDos
      Witam, mam pytanie: Jestem uczniem szkoły zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających, i jako pracownik młodociany mam już płacone składki do ZUS-u, a za 3 lata mój wuj przechodzi na emeryturę i zapewne przepiszę mi gospodarstwo. I moje pytanie jest takie: czy można jednocześnie być ubezpieczonym w ZUS-ie, pracować na umowę o pracę i prowadzić gospodarstwo bo już 3 lata będę miał płacone składki, oraz czy mógłbym także starać się o dofinansowania np. do maszyn lub do materiału siewnego ?
    • Przez sobek112
      Zastanawiam się między john deere 6170m, a john deere 7730. Seria 6 nówka, seria 7 jest z 2010r i ma około 2 tys mtg. 
      W tym momencie obrabiam MF 8140, który pracuję na 250 ha. Ciągnik do ciężkiej pracy orka, głębosz. 
      A więc tak jak w temacie który ciągnik według Was byłby lepszym rozwiązaniem?
    • Przez Smitty
      Witam!
      Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem AF chciałbym się z wszystkimi przywitać.
      Więc sprawa wygląda tak:
      Posiadam gospodarstwo 4 ha (3 ornego (klasa III i IV) i 1 łąk z czego te łąki są bardzo zaniedbane)
      Z maszyn posiadam:
      Ursus C-360
      Pług 2 skibowy
      Siewnik konny przerobiony oczywiście na zaczep do ciągnika
      Rozsiewacz Lej
      Przyczepę 
      Śrutownik Bąk z silnikiem

Budynki:
      Stodoła z 2 sklepiskami 
      Chlew z kojcami dla świń i kojcami dla krów.
      Nad Chlewem znajduje się jeszcze 1 sklepisko i magazyn na słomę i siano

Zwierzęta:
      Posiadam kury (25 szt) i króliki (10 szt) ale to tylko tak dla hobby

Moje pytania brzmią:
      Jak rozwinąć to gospodarstwo?
      W jakim kierunku dobrze jest się rozwijać?
      Co dokupić do parku maszynowego?

Z góry dziękuje za wszelkie rady i proszę o powstrzymanie się od pisania postów typu: Lepiej oddaj to w dzierżawę albo sprzedaj!
      Mam duże a wręcz bardzo duże chęci do rozwinięcia gospodarstwa.
      Jeśli to zły dział proszę o przeniesienie.

Pozdrawiam
    • Przez RobertG93
      Witam Wszystkich
      Jestem studentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Aktualnie jest to VII semestr i jest w trakcie pisania pracy inżynierskiej.
      Aktualnie mam problem z jednym zagadnieniem. Czym się różni gospodarstwo indywidualne od gospodarstwa rodzinnego? Nigdzie na internecie nie znalazłem "porównania". 

Jedyne co udało mi się odszukać:

"1. Za gospodarstwo rodzinne uważa się gospodarstwo rolne:
      1) prowadzone przez rolnika indywidualnego oraz
      2) w którym łączna powierzchnia użytków rolnych jest nie większa niż 300 ha."

Natomiast gospodarstwo indywidualne:

"Gospodarstwo rolne użytkowane przez osobę fizyczną.

Dodatkowe wyjaśnienia metodologiczne:
      Gospodarstwa indywidualne obejmują:
      gospodarstwa o powierzchni 1 ha i więcej użytków rolnych,"

Na pierwszy rzut oka oba gospodarstwa są tym samym.
      Czy gospodarstwa indywidualne są ograniczone powierzchnia użytków rolnych do 300ha?

pozdrawiam

• Przez wroobelek
      Witam od paru lat jestem właścicielem gospodarstwa ok 9h, chciałbym się dowiedzieć czy w sytuacji kiedy pracuję i jestem ubezpieczony w ZUS mogę skorzystać z jakiejkolwiek dotacji np na modernizację budynków lub jakiejkolwiek innej, z góry dziękuję za odpowiedź.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.