Skocz do zawartości
News
Damiano604

Usługi rolnicze nie mając gospodarstwa.

Polecane posty

Damiano604    0

Witam, tak jak podałem w temacie, chce zająć się usługami rolniczymi, posiadam maszyny, lecz nie posiadam gospodarstwa rolnego. Czy jest jaka kolwiek możliwość aby mógł starać się o dofinansowanie? 

sadek9    29

Z tego co pamiętam to na takie coś można było dostać ale trzebabyło mieć działalność gospodarczą w typie usług dla rolników zdaje się że od dwóch lat bo miałem taką działalność ale mi nie szło więc zrezygnowałem bo te nasze zusy podatki i cała reszta mnie zabijała a raczej ludzie robiący na czarno bez podatków

pimper21    52

dokładnie u nas np. nie znajdziesz firmy która wystawia fakturę czyli nie ma firmy tylko jedzie na czarno bez odprowadzania podatków, dajmy na to założysz firmę, to i cenę będziesz musiał podnieść żeby coś z tego mieć, czyli logiczne że większość rolników weźmie tego na czarno bo taniej...

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Wiadomość z agroFakt.pl

mds212    156

A dziwisz się? Jak ktoś nie jest na wacie i mu faktura niepotrzebna to oczywiste że woli zapłacić 300 zł niż np 370

Damiano604    0

W mojej okolicy nie ma na czarno, jeden próbował uslugi na czarno i juz prawie gospodarstwa sie pozbył (urzad skarbowy go wykonczyl).

pimper21    52

nie wiem jak jest u was ale w mojej okolicy nie raz był przepadek że ktoś tam zgłosił. Gadka jest prosta właściciel sieczkarni powiedział ze to w ramach pomocy sasiedzkiej i tyle to samo powie klient i jest po sprawie...

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

AlaCapone    5000

To tylko UTOPIA.

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Sprawdź w Kalendarzu Rolnika, co ciekawego wydarzy się w Bednarach i którzy użytkownicy AgroFoto.pl będą na Agro Show 2014

http://www.agrofoto..../212-agro-show/

A wiec tak jak w tamtym roku to i w tym zakładam temat na Agroshow Bednary 2014.

Chciał bym się dowiedzieć kto będzie, i czy robimy jakieś spotkania?

Jak wiadomo, ja juz sie szykuje i prawdopodobnie wpadnę razem z ekipa z Anglii Bede we wszystkie 3 dni.

http://www.agroshow.eu/agroshow/
    • Przez Zbysiu
      Dyskusja o cenach podstawowych usług rolnych w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72473-ceny-uslug-rolnych-2013/
      Wątek o cenach w poprzednich latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2151-ceny-uslug-rolniczych/

jak przedstawiają się ceny zbioru trawy przyczepą samozbierającą? jak to liczą od przyczepy czy z godziny?
    • Przez krzeski
      Witam
      Poszukuje firmy ktora przyjmuje maszyny rolnicze i ciagniki w rozliczenie moze zna ktos?
      Badz handlarza ktory skupuje takie rzeczy.
    • Przez VanGalleK720
      Witam!
      Zastanawiam się, czy nie pójść do technikum rolniczego po gimnazjum (3 klasa).
      Gospodarstwo przepisze mi wujek i tata, łącznie będzie to 5ha ziemii, i zabudowania pod hodowlę trzody na 7-9 sztuk dorosłych.
      Sprzęt to:
      - Władek ,
      - Pług 2 skibowy ,
      - Kultywator 2,1m + wałek ,
      - Brony trójki ,
      - Kopaczka do ziemniaków dwurzędowa ,
      - Sadzarka do ziemniaków dwurzędowa ,
      - Obsypnik do ziemniaków 5 rzędowy ,
      - Rozsiewacz "Lej"
      - Opryskiwacz 600l
      - Siewnik konny (do Władka)
      Myślę o rozwijaniu gospodarstwa, powoli.
      Dopłaty oczywiście wchodzą w grę.
      Pozdrawiam.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Czy może ktoś mi pomóc w rozpoznaniu tych maszyn rolniczych? Poproszę o nazwy, będę bardzo wdzięczna
      1.
      2.
      3.
      4.
      5.
      6.
      7.
      8.
      9.
      10.
      11.