Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil97

Rajdy WRC

Polecane posty

Kamil97    0

Interesujecie się?Ja sie zbytnio nie interesuje, ale czasem oglądam, i lubie ,,popatrzeć'' jak jeżdzą, nawet bardziej niż F1 ;].


-U-R-S-U-S- me love<3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

Bardzo lubie nawet od 2 sezonów teraz w moim mieście jest Rajd Orlen :) na który chodzę i co powiem ten smród spalonych opon i ogólnie dreszczyk tego głosu to coś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Najlepszy w tym wszystkim jest czerwony tłumik i ryk tych silników szczególnie jak schodzą z obrotów. A tak to czasem oglądnę :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Kiedys uwielbiałem oglądać na TV4 relację z rajdów. Makkinen, McRae, Sainz to byli moi ulubieni kierwocy rajdowi. Teraz przestałem się interesować rajdami. Wiele znakomitych załóg odeszło min. Subaru a był to moj ulubiony team w rajdach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dobre kilka lat temu interesowałem sie rajdami płaskimi, pamiętam że jakoś wtedy powstała klasa WRC i można było popatrzeć na relacje w trójkanałowej TV, i tyle ze mnie bo nawet prawka wtedy nie miałem :) Auta WRC fajne, mają raczej doładowane 4-cylindrowe dwulitrowe silniki i chodzą tak samo jak mój civic bez końcowego tłumika :)

 

Potem przerzuciłem zainteresowania na wyścigi na 1/4 mili dopóki odbywały sie w Białej, fajny show, przy niektórych samochodach tam startujących rajdówki WRC to słabiutkie popierduki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

To znaczy czy słabiutkie nie wiem czy takim samochodem z 1/4 mili w zakręt wchodziłbyś i to na szutrze np. ok. 160 km/h ? no chyba niee to jest inny typ samochodów, też lubię wyścigi na 1/4 mili,

 

a ja dam takie porównanie samochody z 1/4 mili nie dałyby rady bolidom f1 xD takie podobne porównanie do twojego hehe

 

Pozdro Wesołych Świąt... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8
Dobre kilka lat temu interesowałem sie rajdami płaskimi, pamiętam że jakoś wtedy powstała klasa WRC i można było popatrzeć na relacje w trójkanałowej TV, i tyle ze mnie bo nawet prawka wtedy nie miałem :) Auta WRC fajne, mają raczej doładowane 4-cylindrowe dwulitrowe silniki i chodzą tak samo jak mój civic bez końcowego tłumika :)

 

Potem przerzuciłem zainteresowania na wyścigi na 1/4 mili dopóki odbywały sie w Białej, fajny show, przy niektórych samochodach tam startujących rajdówki WRC to słabiutkie popierduki :)

 

I mi raz udało się do białej wybrać na 1/4 mili, chyba w 2005 roku to było, pamiętam wtedy padł pierwszy czas poniżej 10sek, a później miałem przejażdżkę 950konną suprą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
To znaczy czy słabiutkie nie wiem czy takim samochodem z 1/4 mili w zakręt wchodziłbyś i to na szutrze np. ok. 160 km/h ? no chyba niee to jest inny typ samochodów, też lubię wyścigi na 1/4 mili,

 

a ja dam takie porównanie samochody z 1/4 mili nie dałyby rady bolidom f1 xD takie podobne porównanie do twojego hehe

Słabiutkie w sensie mocy, WRC mają jakieś 350KM, bolidy F1 ok. 750KM, a auta na ćwiartke obecnie nawet grubo powyżej 1000KM

 

Przyspieszeniami F1 raczej przoduje, wynika to głównie z niskiej masy. Co do możliwości trakcyjnych samochodów na ćwiartke to gro z nich ma napęd na 4 koła, ba, sporo bazuje na autach typu Evo, Impreza... ale w tym przypadku nie służą do jeżdżenia po zakrętach. To jak skoki narciarskie i slalom gigant :)

 

I mi raz udało się do białej wybrać na 1/4 mili, chyba w 2005 roku to było, pamiętam wtedy padł pierwszy czas poniżej 10sek, a później miałem przejażdżkę 950konną suprą :)

Supra Dobrowolskiego pierwszy raz w BP była w 2004, robiła niezły show, najmocniejsze auto w Polsce wtedy to było, ale tak jak piszesz w 2005 pierwsze poniżej 10 sek. zeszło chyba S4 VTG, potem w 2006 Typhoon zrobił 9,36 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992
mysle, ze jednak dalyby rade :) choc w sumie nie pamietam jak czas ma bolid F1 na cwiartke

 

 

Powiem tylko tyle,że ma około 2,8-3,1 sek do setki a 5 sek do 200 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wyobraź sobie półciężarówke startującą do pierwszej setki szybciej niż bolid F1 :) Uwierz, bardzo interesujący widok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Bardzo lubię WRC a nienawidzę całego teamu Citroena jak by ciągle musieli wygrywać


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bolek1992   
Gość bolek1992

No takie życie poprostu umieja konstruować samochody i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2127

Ja lubię oglądać WRC, a kibicuje teamowi Forda


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

byłem na raz 1/4 mili w ułężu i było fajnie,ale na tyle starczy wole drift[mam nadzieje że dobrze napisałem a jak nie to domyślicie się o co chodzi]500 kucyków swoje robi i na dodatek liczy się dokładność,dzisiaj byłem w słomczynie na rallycross ,może ktoś był?

mam propozycje by zamieszczać daty rajdów o jakich ktoś słyszał.co o tym sądzicie ?

Edytowano przez mirek37

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez maroko
      Co sądzicie o losowaniu?
      Do grupy z nami trafiły poniższe zespoły.
       
      -Argentyna
      -Arabia saudyjska
      -Meksyk
      -Polska 
      Ja sądzę że grupa bardzo dobra. Chociaż we wcześniejszych MŚ też się cieszyliśmy a wyszło jak wyszło. Moim zdaniem zdecydowanie namieszamy
    • Przez MarcinPykuS
      Czy ktoś z was interesuje się tym sportem...??
      Lubicie oglądać mecze...??
      Może sami gracie na boiskach lub halach...??
      Jakim drożynom kibicujecie ( liga Polska i zagraniczna )...??
       
      W temacie tym możemy również obstawiać mecze Polskiej Reprezentacji ( kilka godzin przed meczem wpiszę np. POLSKA - PORTUGALIA i wtedy będziemy typować wynik tego meczu )...
       
      POZDRAWIAM...
    • Przez KarolT25
      Czy ktos gra w tenisa stolowego i jakie osiagal wyniki czy gral wjakis zawodach miedzynarodowych ?
    • Przez emilko
      Jestem początkującym biegaczem -na razie życiówka nie wygląda imponująco - 8,50 km w 60 min, ale jak na 100kg mojej wagi uważam, że jest całkiem nieźle. Ostatni wpadłem na pomysł, aby nie biegać po chodnikach i drogach asfaltowych tylko pobiec sobie po drogach polnych. W ten oto sposób będę mógł częściej kontrolować swoje uprawy. Piszcie jakie macie wyniki i jakie robicie postępy, może kiedyś spotkamy się na jakimś półmaratonie.
    • Przez silva
      Ciekawi mnie czy ktoś jeszcze kiedyś tańczył z Was gdzieś. Jeśli tak to gdzie i jakie osiągnięcia.
      Od ponad 2 lat tańczę salse a od ponad roku bachate może ktoś jest z tej kategorii. Mieliśmy kilka występów w klubach ale nic wielkiego.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj