Uziu92

Nowe Krajowe Agregaty Talerzowe z Hydropakiem - opinie, jakość wykonania, wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek933    5394

Daszek też mogę polecić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
Dnia 24.05.2018 o 11:18, Prezesszef napisał:

Witam. Dołączę się z pytaniem. Szukam agregatu talerzowego i po przeczytaniu tego postu biorę pod uwagę tolmet, staltech, i agrolift. Czy wał packera rzeczywiście nie radzi sobie na lekkich glebach? Przeważnie u mnie piachy. Słyszałem że się zapycha, jeździ ktoś packerem po takich ziemiach? Co byłoby ewentualnie alternatywą do tego wału, croskil, daszkowy? bo narazie jestem bardziej przekonany do wałów które pracują "wzdłuż".

HEY! Ja mam packera i piachy że "głowa mała" :) Nie widzę problemów. Dłuuugo wahałem się jaki agregat kupić, obejrzałem masę filmików i zostało na 3 metrowym agregacie talerzowym z packerem firmy Metanga. Kupiłem wiosną - ma na koncie niewiele, bo ok. 10ha z siewnikiem i ok 15ha sam. Generalnie nie mam się do czego uczepić. Jesienią chcę zrobić filmik - praca z siewnikiem na hydropaku. Miałem ok. 2ha pola blisko jeziora na którym nic nie dało się zasiać. Wczoraj zjeździłem to agregatem. Jestem zadowolony, że się udało prawie bez zapchnięcia talerzy. Zapraszam na filmik. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prezesszef    2
Dnia 1.08.2018 o 14:42, Zawał napisał:

HEY! Ja mam packera i piachy że "głowa mała" :) Nie widzę problemów. Dłuuugo wahałem się jaki agregat kupić, obejrzałem masę filmików i zostało na 3 metrowym agregacie talerzowym z packerem firmy Metanga. Kupiłem wiosną - ma na koncie niewiele, bo ok. 10ha z siewnikiem i ok 15ha sam. Generalnie nie mam się do czego uczepić. Jesienią chcę zrobić filmik - praca z siewnikiem na hydropaku. Miałem ok. 2ha pola blisko jeziora na którym nic nie dało się zasiać. Wczoraj zjeździłem to agregatem. Jestem zadowolony, że się udało prawie bez zapchnięcia talerzy. Zapraszam na filmik. 

 

 

Witam. U mnie zdecydowaliśmy się na tolmet z wałem rurowym. Póki co robiliśmy tylko sciernisko, na początku się zapychał ale wtedy gleba była dość wilgotna, na bardziej suchej idzie rewelacyjnie tylko musimy jeszcze spróbować przestawić belki z talerzami względem siebie, bo narazie talerze idą jeden za drugim i zostają takie delikatne bruzdy za nim. Fajny filmik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
Dnia 3.08.2018 o 10:17, Prezesszef napisał:

Witam. U mnie zdecydowaliśmy się na tolmet z wałem rurowym. Póki co robiliśmy tylko sciernisko, na początku się zapychał ale wtedy gleba była dość wilgotna, na bardziej suchej idzie rewelacyjnie tylko musimy jeszcze spróbować przestawić belki z talerzami względem siebie, bo narazie talerze idą jeden za drugim i zostają takie delikatne bruzdy za nim. Fajny filmik ;)

Dzięki. :) Wybrałem packera, bo u mnie priorytet to agregat do siewu, a w tym przypadku packer to w/g mnie dobre rozwiązanie. Rżysko też nim jechałem, bo nie chcę robić dodatkowych kosztów na rurowy. Po za filmikiem Metanga zapchała mi się kilka razy jak wjechałem w zielsko bardziej "powojowe", które owijało się na piaście talerzy. Nie był to duży problem - wystarczyło cofnąć i znowu jazda. Nie spodziewałem się że takie chaszcze załatwię w tak prosty sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Złożyłem wniosek na młodego rolnika na agregat talerzowy (prawdopodobnie grano) 3m z hydropackiem i siewnik poznaniak 420l 3m czy ursus 1224  da sobie radę z takim zestawem czy tylko 1614

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Nie wiem czy ma bo dopiero jest w planach kupno ;) i nie wiedziałem czy rozglądać się tylko za jakąś 16 czy te mniejsze też brać pod uwagę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Na wale oponowym na pewno. 

Waszym zdaniem lepsze Rolmako, Grano czy Unia? 

Do końca roku muszę coś wybrać i nie wiem co :/ wada Rolmako jest czas oczekiwania od pół roku wzwyż. Talerzowka z dyszlem i na wale oponowym 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Mam grano i producentowi bym nakopał w  D...  za niedopilnowanie malarzy w ich pracy, a jemu samemu za oszustwo jakim jest czas gwarancji, według naklejki na maszynie 3 lata a na karcie gwarancyjnej czarno na białym napisane jest że rok, no chyba że daje gwarancję ze dana naklejka sama się nie odklei xD , a tak poza tym agregat taki sam jak mu podobne.

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
ja sie zastanawiam nad tolmetem i landstal -przez zime sie zdecyduje zapewne -a co wy byście polecili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rolmako. Zdecydowanie. Jakością bije konkurencję na głowę - szczególnie jakość powłok lakierniczych. Zachód może się uczyć od nich. Niestety czas oczekiwania porażka :/ maja tyle zamówień, ze głowa mała. Większość jedzie do Niemiec lub płynie do USA


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wg mnie tak. Znam ludzi którzy tam kiedyś pracowali i w firmie w której później razem pracowaliśmy byli odpowiedzialni za modernizację lakierni proszkowej do standardów jak w Rolmako. Kuzyn czekał na swoją talerzowke 11 miesięcy. Ale jest na prawdę konkretny sprzęt. Tylko ma jeden mały mankament ale to nie z winy producenta. Maja talerze 560 mm z dużym wycięciem. Jak doprawia po do siewu to się robi trochę nieładnie i wg zbyt luźna jest ta glebą. Zdecydowanie lepiej pracują talerze 460 lub 510 mm po orce. Myślę, że po agregacie bezorkowym efekt byłby zdecydowane lepszy. No i w orce taki duży talerz stawia też opór. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Też wymyślasz z tymi talerzami, za 2 rzędami talerzy jest wał i on wystarczająco zagęszcza, poza tym talerze to wybór klienta a nie produkt producenya agregatu więc wybór jest, a Twoim konkretnym przypadku lepsze były by talerze typu P

Jak dla mnie to te różne firmy produkują jedynie ramy i ramiona sekcji no i wały, reszczę sami kupują

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tak wiem, to  nie jest  jakiś błąd w doborze talerzy, bo niby mają za głębokie wycięcia. Wiele agregatów ma takie w tym i mój i problemu nie widzę. P{o prostu w agregatach talerze zą rzadko i nie mogą pracować płyciutko tak na 5 cm, chcąc nie chcąc musi iść głębiej

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dokładnie. O to mi chodziło. Kwestia doboru talerzy. Podobno te z drobnym zębem lepiej radzą sobie po orce. Ta maszyna radzi sobie też i ze scierniskiem. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Więc jest rada dla tych co szukając agregatu,  zwracajcie uwagę na odpowiedni dla siebie dobór talerzy wału bo to robi robotę, a sprawa koloru ramy czy naklejki na maszynie to rzecz mniej istotna, chyba że jest się fanatykiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jeżeli rolmako robi talerzowki tak solidnie jak stoły do rzepaku to dziękuję


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez Mateusz321
      witam. kupuje bizona fahr m_750 i chciałbym sie dowiedziec o jego wadach i zaletach. oraz jaki jest dostep do czesci
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez indyczek87
      Witam poszukuje informacji na temat kombajnu MF 430. Wady, zalety, wydajność, opinie użytkowników.  Bardzo ciężko znaleźć informacje na temat akurat tego modelu więc za każdą wskazówkę z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj