Uziu92

Nowe Krajowe Agregaty Talerzowe z Hydropakiem - opinie, jakość wykonania, wady i zalety

Polecane posty

mfek3050    163

Agrolift ma ten niepodważalny plus że ma większy rozstaw talerzy co na pewno wpłynie na mniejsze prawdopodobieństwo zapchania. Jednak długość tego zestawu i masa może być trochę ponad siły mfa. Mój tolmet waży właśnie 1270 kg a właściwie tak jest napisane w tym ogłoszeniu: http://allegro.pl/agregat-talerzowy-uprawowy-tolmet-tytan-2-5-m-i7034532813.html a że nie mam tabliczki to się tego trzymam. No i dochodzi do tego poznaniak 480 kg + 150 kg ziarna czyli 630 kg to po obliczeniu całej masy zestawu wychodzi 1900 kg, i powiem szczerze że przy rozłożonym 600 kg z przodu w case to jeszcze jest przymało. Ile twój mf waży bez balastu?

Edytowano przez mfek3050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

Gdybyś potrzebował mam agromasza dwu letniego na zbyciu na talerzach 560 z walem Daszkowym i hydraulika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
Dnia 5.11.2017 o 20:51, Uziu92 napisał:

@Kos_pl brony własnie maja wieksze odstepy tak jak piszesz, niestety wersje z hydropakiem są już skompensowane i jest tego odstepu mniej.

@Zawał Tolmet przy janpolu na pewno wymiatał, a ile Ci powiedzieli za Tolmeta ? Mi diler powiedział za tego co ogladałem na placu tak jak stoi 14,5 tys do oddania, talerze 560 mm ekrany boczne, wał rurowy, podpory pod koła siewnika, nie miał jedynie regulacji belek, szerokosc oczywiscie 3m. Natomiast agro lift 12,5 tys netto 3m, rolex 3m 14,5 tys netto, oba w podstawowym wyposarzeniu.

To się zgadza mój dealer ma za Tolmeta w cenniku 14900zł - czyli podobnie. http://agromil.pl/tytan/742-agregat-talerzowy-tolmet-o-szer-25m.html nie targowałem z nim konkretnie bo sam jeszcze nie wiem co wybrać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

@mfek3050 tak, ta wersja dłuzsza ma wlasnie 20 cm wiecej, całkiem inna rama, jak masz tolmeta to wiesz o co mi chodzi, taka jakby podówjna, MFa kiedys wazylem przy sprzedazy zoboza to  ze mną bez balastu miał 6 ton z lekkim groszem jak dobrze pamiętam, z tym agroliftem dluzszym z poznaniakiem mysle ze jakos by to chodziło, ale tez planuje w koncu inny siewnik kupic i jak tak patrze te inne czy to zachodnie czy to polskie to juz waza wiecej jak poznaniak i oczywiscie 2x taki zasyp, wiec juz w takiej konfigurcji bedzie lipa, wtedy pewnie ze 150 koni bylo by potrzebne z konkretnym klocem z przodu zeby to chodziło. Nie ma co szaleć zeby w traktorze coś nie rymneło, MF nie ma ramy tak jak np: JD. Natomiast z tolmetem, który tez swoje wazy ale jednak jest krótszy, mysle ze i z innym ciezszym siewnikiem ciagnik da rade.  I raczej zdecyduje sie na tolmeta wlasnie z tego wzgledu. Jakbym mial jeszcze wiekszy ciagnik np. 150-160 koni to bym wybrał agro lifta, wtedy bym miał pewność ze to bedzie ze sobą jakos współpracowac, a nie się meczyc i nadwyrężać. A kolejna rzecz ktora przemawia za tolmetem to jego estetyka, masywnosc i wykonanie, z tych agregatów co ogladałem to tolmet na prawde robi robotę, byanjmniej wg mnie. Kukurydzy nie mam, mysle ze po sciernisku, ugorze czy rzepaczysku nie bedzie sie zapychał jakos masakrycznie, a nawet jeśli to jakos to przezyje, bo w sumie lepsze to niz ma mi  z wiekszym walnąć jakas obudowa lozysko czy polos w MF.

@szymek a ile sobie cenisz kolego ?

@Zawał musisz przemyslec , ale ja bym na Twoim miejscu konketnie ponegocjował, moze jeszcze uda sie urwac pare stówek, dolozylbys troche wiecej jak kosztują te inne  i mialbys fajny masywny agregat, w koncu na rok takiego czegos sie nie kupuje. Z resztą ogladałeś go i sam wiesz jak to jest wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

 

@Zawał musisz przemyslec , ale ja bym na Twoim miejscu konketnie ponegocjował, moze jeszcze uda sie urwac pare stówek, dolozylbys troche wiecej jak kosztują te inne  i mialbys fajny masywny agregat, w koncu na rok takiego czegos sie nie kupuje. Z resztą ogladałeś go i sam wiesz jak to jest wykonane.

Jestem zawsze zwolennikiem dołożenia "paru złotych" i zakupu czegoś konkretnego, ale..... Wchodzi jeszcze w grę mała ilość ha do zrobienia - rocznie ok. 15 - czyli ciągnik się nie zdąży dobrze rozgrzać :) Druga sprawa to ciężar. Tolmet bez patrzenia w specyfikację - na oko jest cięższy od pozostałych. Będę wieszał na starym "Forszu" - planuję mu wzmocnić podnośnik, ale i tak ryzyko jest czy reszta wytrzyma. Także generalnie skłaniam się w stronę czegoś lżejszego - mała ilość ha - tym bardziej że są to gleby raczej lekkie (5 przeliczeniowych na 20 fizycznych) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

rozumiem, w takim razie szukaj czegos lzejszego, Agrolifta moglbym Ci podpowiedziec, wykonanie spoko, 2 silowniki jedynie cena moglaby byc mniejsza, bo mysle ze mozna znalesc cos podobnego z 1000 zł taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do dyskusji i twierdzę Panowie że godnym polecenia jest talerzowy z Agromexu model Geronimo.  Użytkuje go od 5 lat ma o wiele większy kąt natarcia talerzy jak konkurencja przez co idzie mi jak kret w zięmię, jak było sucho to szło robić a sąsiedzi stali z robotą swoimi Staltechami czy Metalfachem. Piasty mam bezobsługowe spawane , hydropak wzmocniony 2 siłownikowy regulowany. Warto popatrzeć na targach na ustawienie talerzy jakie oferują producenci a o tym nie każdy powie. Cena też była do zaakceptowania.Polecam wał Packera.:)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

teraz juz praktycznie kazdy ma ten sam kąt, jeden od drugiego sciąga, te wszystkie co oglądałem pod tym wzgledem sie nie różniły, jedynie talerzami.

dzieki za opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1

Ten z Agromexu ma bardziej proste talerze - nie mają takiego łuku jak większość dlatego suporty mają pod innym kątem. Plus za wzmocnioną belkę do zaczepiania. Ponieważ jestem sam i nie mam pomocników do zaczepiania, tylko takie rozwiązanie u mnie wchodzi w grę. Również dziękuję za info :) Jutro zadzwonię jak u nich z cenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

jak zadzwonisz to napisz jak cenowo to u nich wyglada. Wlasnie moze byc ze producent dostosowywuje ten kąt do rodzaju montowanych talerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 ja mam na talerzach wypukłych takich co ma Lemken  i są bardzo żywotne, po tylu latach widać niewielkie zużycie, z tego co mi mówili przy zakupie w grę wchodziły takie proste włoskie ale jak wolałem te wypukłe i sami mi tak doradzili czego nie żałuję z perspektywy tylu lat.. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
3 minuty temu, Podlasiak28team napisał:

 ja mam na talerzach wypukłych takich co ma Lemken  i są bardzo żywotne, po tylu latach widać niewielkie zużycie, z tego co mi mówili przy zakupie w grę wchodziły takie proste włoskie ale jak wolałem te wypukłe i sami mi tak doradzili czego nie żałuję z perspektywy tylu lat.. 

No mi się też jakoś bardziej wypukłe "podobają" Dzięki za info. bo talerze ze zdjęcia brałem na minus. Zobaczę jutro jaka cena jest. Jeżeli nie szaleją to "flachę weselnej" Ci wiszę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163
5 godzin temu, Uziu92 napisał:

@mfek3050 tak, ta wersja dłuzsza ma wlasnie 20 cm wiecej, całkiem inna rama, jak masz tolmeta to wiesz o co mi chodzi, taka jakby podówjna, MFa kiedys wazylem przy sprzedazy zoboza to  ze mną bez balastu miał 6 ton z lekkim groszem jak dobrze pamiętam, z tym agroliftem dluzszym z poznaniakiem mysle ze jakos by to chodziło, ale tez planuje w koncu inny siewnik kupic i jak tak patrze te inne czy to zachodnie czy to polskie to juz waza wiecej jak poznaniak i oczywiscie 2x taki zasyp, wiec juz w takiej konfigurcji bedzie lipa, wtedy pewnie ze 150 koni bylo by potrzebne z konkretnym klocem z przodu zeby to chodziło. Nie ma co szaleć zeby w traktorze coś nie rymneło, MF nie ma ramy tak jak np: JD. Natomiast z tolmetem, który tez swoje wazy ale jednak jest krótszy, mysle ze i z innym ciezszym siewnikiem ciagnik da rade.  I raczej zdecyduje sie na tolmeta wlasnie z tego wzgledu. Jakbym mial jeszcze wiekszy ciagnik np. 150-160 koni to bym wybrał agro lifta, wtedy bym miał pewność ze to bedzie ze sobą jakos współpracowac, a nie się meczyc i nadwyrężać. A kolejna rzecz ktora przemawia za tolmetem to jego estetyka, masywnosc i wykonanie, z tych agregatów co ogladałem to tolmet na prawde robi robotę, byanjmniej wg mnie. Kukurydzy nie mam, mysle ze po sciernisku, ugorze czy rzepaczysku nie bedzie sie zapychał jakos masakrycznie, a nawet jeśli to jakos to przezyje, bo w sumie lepsze to niz ma mi  z wiekszym walnąć jakas obudowa lozysko czy polos w MF.

@szymek a ile sobie cenisz kolego ?

@Zawał musisz przemyslec , ale ja bym na Twoim miejscu konketnie ponegocjował, moze jeszcze uda sie urwac pare stówek, dolozylbys troche wiecej jak kosztują te inne  i mialbys fajny masywny agregat, w koncu na rok takiego czegos sie nie kupuje. Z resztą ogladałeś go i sam wiesz jak to jest wykonane.

Domyślam się o co chodzi z tą ramą. Dokładnie nie ma co przeciążać ciągnika bo można sobie biedy narobić. Nawet jeśli się zapcha to jego odetkanie jest kwestią max 10 sekund. Po kupie która powstała po podniesieniu agregatu normalnie przejeżdżam jakby jej w ogóle nie było i po niej nic nie zostaje. Chociaż nie wiem jakby to było na ugorze czy ściernisku po zbożu. Dobrze sobie wszystko przemyśl. To też jest fajna opcja: http://allegro.pl/agregat-talerzowy-grano-system-shark-shop-3-0m-i5702051633.html#thumb/1 powinien też mieć większy odstęp między rzędami talerzy ale ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

no tu ju cena konkretna, tyle ze ten ciągany, wlasnie ten agrolifta jest do tego podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
18 minut temu, mfek3050 napisał:

Domyślam się o co chodzi z tą ramą. Dokładnie nie ma co przeciążać ciągnika bo można sobie biedy narobić. Nawet jeśli się zapcha to jego odetkanie jest kwestią max 10 sekund. Po kupie która powstała po podniesieniu agregatu normalnie przejeżdżam jakby jej w ogóle nie było i po niej nic nie zostaje. Chociaż nie wiem jakby to było na ugorze czy ściernisku po zbożu. Dobrze sobie wszystko przemyśl. To też jest fajna opcja: http://allegro.pl/agregat-talerzowy-grano-system-shark-shop-3-0m-i5702051633.html#thumb/1 powinien też mieć większy odstęp między rzędami talerzy ale ta cena...

Kuzyn ma podobnego - Bajka. Aż miło popatrzeć jak tym robi :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
3 godziny temu, Podlasiak28team napisał:

Dołączam do dyskusji i twierdzę Panowie że godnym polecenia jest talerzowy z Agromexu model Geronimo.  Użytkuje go od 5 lat ma o wiele większy kąt natarcia talerzy jak konkurencja przez co idzie mi jak kret w zięmię, jak było sucho to szło robić a sąsiedzi stali z robotą swoimi Staltechami czy Metalfachem. Piasty mam bezobsługowe spawane , hydropak wzmocniony 2 siłownikowy regulowany. Warto popatrzeć na targach na ustawienie talerzy jakie oferują producenci a o tym nie każdy powie. Cena też była do zaakceptowania.Polecam wał Packera.:)

Budowę ma dosyć zwartą, ale w/g mnie siewnik powinien zachodzić bardziej na agregat. Bo przy takiej długości..... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

no siewnik słabo na siebie bierze.

I jest mocno oddalony od Packera. Chyba lepiej jest jak są skrobaki u góry wtedy można dać bliżej siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

w niektórych mocowanie siewnika mozna regulowac na fasolkach albo otworach ze bedzie dalej lub blizej, tu jest zrobione na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

i takimi szczegolami te agregaty sie roznia wlasnie. Mi za to takie talerze na drobnym wycieciu sie odwidziały jak zobaczylem egzemplarz testowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uziu wpadnij do mnie kiedyś jak będziesz w okolicy to zobaczysz na żywo co i jak.

jak zmienisz siewnik z poznaniaka na jakiś inny to licz się z tym że masa zestawu znacznie wzrośnie.

u mnie w galerii masz zdjęcia i opis pewnie widziałeś i czytałeś takze nie będę znów opisywał tylko pamiętaj że ja mam zestaw 2.5m przy 3m masa idzie sporo w górę a zasada dźwigni robi swoje.

także zapraszam do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

Ty masz tego agrolifta standardowego wlasnie, mi sie spodobał wlasnie ten dłuzszy, ale to co piszesz to zgadzam sie z tym w 100 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Według mnie te talerze z drobnymi ząbkami są do niczego po około 250 ha nie będzie ich jak będzie używana na słabszych glebach , nie polecam agromaxu kolega pokazywał mi że bez modyfikacji nie mógł zapiąć polskiego i zachodniego siewnika ... podejrzewam że user jest przedstawicielem agromaxu , jak napaliłeś się na ten kąt talerzy to bierz inter tech tyle że na zwykłych talerzach tych z głebokimi wcięciami ogólnie dobrymi firmami są tolmet , staltech (to samo co grano tyle że 50 kg masywniejsze i 300 zł tańsze ) , agrolift 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7886

inter tech to taka lipa ze szok, ogladałem to, nie kupiłbym tego na pewno. A co do talerzy to sie zgadzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez Mateusz321
      witam. kupuje bizona fahr m_750 i chciałbym sie dowiedziec o jego wadach i zaletach. oraz jaki jest dostep do czesci
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez indyczek87
      Witam poszukuje informacji na temat kombajnu MF 430. Wady, zalety, wydajność, opinie użytkowników.  Bardzo ciężko znaleźć informacje na temat akurat tego modelu więc za każdą wskazówkę z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj