Uziu92

Nowe Krajowe Agregaty Talerzowe z Hydropakiem - opinie, jakość wykonania, wady i zalety

Polecane posty

akmaly    709

Ostatnio widziałem test Agro-Tom. Ciekawe rozwiązanie ( w zasadzie jak Lemken Rubin)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@uziu92 idą w ściernisku tak jak trzeba jedynie nie ma takich grud wyrwanych tylko równa powierzchnia. A w asfalt też idą bo przez przypadek jak przejeżdżałem przez szosę to zawadziłem o dźwignie i ruszyło asfalt. A co do wału to już wedle własnego uznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

dzieki za info, wał raczej wezmę rure, najwyzej w większą liczbą rur, wydaje mi sie ze bedzie najbardziej uniwersalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

Dzisiaj byłem u dilera na placu i oglądałem tolmeta i agro masza, stały obok siebie, oba 3 metrowe, agromasz drozszy o 500 zł, po za tym wszystko na korzyść tolmeta, wykonanie o wiele solidniejsze, grubsza rama, grubszy materiał, talerze na trójkątach, w agromaszu na wałeczkach, w tolmecie grubsze siłowniki do hydropaku, wał rurowy w obydwu był, ten z tolmetu solidniejszy, w srodku wzmocniony profilem, rury zaślepione blachą, w agromaszu plastikowymi zaślepkami, w tolmecie kazda sruba zabezpieczona plastikowym kapturkiem, ogilnie konstrukcja duzo solidniejsza i lepiej wykonana. Tolmet mial podpory pod koła siewnika, w agromaszu nie byl, ale moze to jest  w opcji. Ogolnie Tolmet w tym porównaniu wypadł lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

nie powiem Ci bo na tabliczkach tych maszyn nie było wagi wybitej, tylko numery seryjne i model, trzeba by było poszukać na stronach producentów.

 

A może jest na forum jakiś uzytkownik agregatu AGRO TOM  i ARMASZ i podzieliłby się opinia ?

Tolmet nawet przypadł mi do gustu ale ma jeden minus jak dla mnie, ma strasznie mały rozstaw pomiędzy talerzami, dosłownie na 2 palce.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
Dnia 26.10.2017 o 22:04, Uziu92 napisał:

Tolmet nawet przypadł mi do gustu ale ma jeden minus jak dla mnie, ma strasznie mały rozstaw pomiędzy talerzami, dosłownie na 2 palce.

Masz na myśli odstęp między rzędami talerzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

tak, chodzi mi właśnie o to, tego tolmeta co oglądałem miał talerze 560 i miedzy pierwszym i drugim rzedem było odstepu moze na 2-3 palce.

 

 

boje się tego,  zeby nie zapychało się tak jak u kolegi.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Mam talerzówkę grano 3 m i też się bałem zapychania no i zapychało się ale tylko przez kilkadziesiąt hektarów , wycięcia w talerzach zaokrągliły się  i z łatwością gubi się słoma i inne resztki nawet kukurydza po dzikach dobrze  szła   


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Mam nadzieję że i u mnie też tak będzie, chociaż to nie jest jakoś strasznie uciążliwe, bo to kwestia 10 sekund i po sprawie a po kupie śladu nie ma, ale było by wygodniej bez zatrzymywania się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Zaobserwowałem że wycięcia w talerzu są na tyle głębokie że wychodząc z ziemi są niczym haczyk i muszą ciągnąć słomę itp. a że to właśnie ta strona wycięcia która wyciąga słomę to atakuje ziemię więc szybko się ściera ,, to raczej kwestia czasu i będzie git

Pozdrawiam

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
Dnia 25.09.2017 o 11:23, withanight napisał:

Ze względu na jakość piast, nie polecę Janpola.

A co się z nimi dzieje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

kolego ja juz w sieci tez znalazłem sporo negatywów o Janpolu, nie tylko o talerzowym, o innych maszynach tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

kolego ja juz w sieci tez znalazłem sporo negatywów o Janpolu, nie tylko o talerzowym, o innych maszynach tez.

No też się natknąłem :( Szkoda bo cena w miarę, ale jakby się to miało sypać to lepiej nie. Teraz mam na celowniku Agro Bartona. Drożej, ale znajomy ma 2 szt. i chwali. Dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

lepiej dać te pare zł wiecej, niz pozniej zbierac po polu czesci albo ma sie rozłazić jak plastelina. O tym co piszesz nie słyszałem.

 

EDIT: znalazłem, cena 12.900, jeden siłownik w hydropaku, dla mnie to akurat minus, po za tym zobacz sobie armasz, cena 12,500 za 3 metry, 2 silowniki w hydropaku, jak bym mógł go gdzies obejrzec i "podotykac" to powaznie bym go rozważał, bo na zdjeciach to wszystko ładne, ale nie ma u mnie w okolicy dilera, ani zadnych ogłoszen zeby gdzies stały.

Edytowano przez Uziu92
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1

Tak, tylko że ja chcę talerzowy z Packerem - to drożej wychodzi. Znajomy ma dwa, jak pisałem - jeden bez talerzy (cynki) z wałem rurowym, drugi talerzowy z Packerem. Z tego z Packerem jest bardziej zadowolony. Znajomy chwali, bo niby zrobił nim 200 ha i nic się nie dzieje. Chwalił serwis, bo raz przywalił w korzeń i coś zgiął. Dostał element bezproblemowo za przyzwoite pieniądze bez narzutów. Co do siłowników też mi się tak wydaje, że lepiej dwa - ramka może być wtedy słabsza i co za tym idzie lżejsza. Co do bujania siewnikiem to może nie być różnicy, bo tłoki są na jednym wężu, także i tak będą się "pompowały", chyba żeby dać zawory przy każdym i na transport drogowy je "zblokować". Takie kombinacje pewnie lepiej zastąpić "podstawkami" pod koła siewnika. Ten Armasz ma dobrą cenę, https://www.olx.pl/oferta/agregat-talerzowy-scierniskowy-z-hydropakiem-armasz-CID757-IDe0NXp.html#528551a262 ale ciekawe czy z "ołowiu" nie robi - nie ma jak zbadać - chyba że ktoś z tego już korzysta. Dziwne są też talerze z małymi wycięciami. U nikogo takich nie widziałem.

Mój okoliczny dealer zaproponował mi Grano System, ale jak powiedział cenę 18 490 to "siadłem" - fakt z packerem z rury 600. Trochę czasu jest, ale sam nie wiem co wybrać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

małe wyciecie na talerzach ma jeszcze agro lift i agro tom na pewno. Jutro jak nie bedzie lało to jadę obejrzeć agro lifta. Co do armasza to tu masz cennik. Za pakera chca 1000 zł wiec 3 metrowy wyszedłby Ciebie 13,5 tys, ale własnie nie ma gdzie tego obejrzeć i porównać do innych, tak jak mi udało sie obejrzeć tolmeta i agro masza, stały obok siebie i różnica była duża.

tu masz link z cenikiem armasz : http://www.armasz.pl/cennik/cennik.html

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

Jak na coś sie zdecydujesz, albo uda cos Ci sie obejrzec to napisz, chetnie poznam Twoją opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1
1 minutę temu, Uziu92 napisał:

Jak na coś sie zdecydujesz, albo uda cos Ci sie obejrzec to napisz, chetnie poznam Twoją opinie ;)

i z wzajemnością :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

Jutro wlasnie jak nie bedzie padac mocno to mam zamiar podjechać obejrzec agro lifta, jak sam zapewne czytałeś, to ma nawet dobre opinie, ale wlasnie najlepiej obejrzeć na żywo.  Tolmeta ktorego ogladałem - podobał mi się, wykonanie solidne, jedyne co mi sie nie spodobało to odstęp pomiedzy rzedami talerzy, strasznie mały i jak tak ogladam zdjecia w sieci innych producentów to niektorzy maja tak "na oko" wikeszy odstep, ale to tez zalezy od talerzy bo jak beda 510 to odstep bedzie automatycznie wiekszy jak przy talerzach 560. Dla niektórych to mzoe byc plus bo agregat bardziej zwarty, mniej bedzie cisnął na ciągnik, ale znowu wada to ze moze sie zpaychac w niektórych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez Mateusz321
      witam. kupuje bizona fahr m_750 i chciałbym sie dowiedziec o jego wadach i zaletach. oraz jaki jest dostep do czesci
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez indyczek87
      Witam poszukuje informacji na temat kombajnu MF 430. Wady, zalety, wydajność, opinie użytkowników.  Bardzo ciężko znaleźć informacje na temat akurat tego modelu więc za każdą wskazówkę z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj