Uziu92

Nowe Krajowe Agregaty Talerzowe z Hydropakiem - opinie, jakość wykonania, wady i zalety

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Uziu92    7973

Witam.

Zakładam nowy temat dotyczący krajowych agregatów talerzowych z hydropakiem, co prawda jest kilka tematów dotyczących konkretnych producentów, ale za wiele tam nie ma, a jak wiadomo sprzęt ten producenci co raz to poprawiają lub wprowadzają nowości, wiec myślę że temat się przyda wielu rolnikom stojącym przed wyborem nowej maszyny.

 

A więc proszę o opinie posiadaczy, osób które widziały jak pracuje i jak jest wykonana dana maszyna, czy to może gdzieś na targach czy u sąsiada. Piszcie jakie macie agregaty, czy polecacie czy nie.

 

Z firm, które mi wyskoczyły w ogłoszeniach w rozsądnych pieniądzach mogę wymienić : TOLMET, EURO MASZ, AGROLIFT, ROLEX, STRUMYK, BATYRA, ARMASZ, JANPOL i wiele wiele innych. Może ktoś ma jeszcze jakiś inny niech pisze opinie, a może ktoś poleca coś czego nie wymieniłem w rozsądnych pieniądzach także śmiało pisać.

 

O tolmecie i agrolifcie można wyszukać na forum sporo pozytywnych opini, znowu o euromaszu czytałem że słabo.

Kolejna sprawa to wyposażenie, są na talerzach 510 i 560 mm, z jednym siłownikiem i z dwoma do hydropaku, różne wały, i teraz pytanie jak skonfigurować agregat żeby był jak najbardziej uniwersalny, aby można było nim śmiało też robić uprawy pożniwne, ugory, poplony itp.

Sam miałem kupować gruber ale... no właśnie, taki agregat byłby bardziej uniwersalny.

 

Piszcie panowie i panie, czekam na Wasze opinie.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Posiadam od 2015 roku agregat talerzowy Euro Masz 3,0 m talerze 560 mm z wałem rurowym. Można powiedzieć, że garażowany na bieżąco a mimo to farba zaczyna się łuszczyć, odchodzić z ramy. Ogólnie wykonanie tego agregatu jest jak najbardziej na plus (pomijając malowanie). Minusem jest to że każdy talerz trzeba smarować pojedynczo, ale da się to jakoś przeżyć. Problem był natomiast z podczepieniem do tego agregatu siewnika Poznaniak. Trzeba było hydropak trochę przerobić żeby móc go podczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

Ja mam agregat Bomet Herkules 2,5 m. Posiada bezobsługowe łożyska SKF, talerze jakieś włoskie Fi 510 ze stali borowej, hydropak na 2 siłowniki oraz wał rurowy. Według mnie jest bardzo solidny, z porządnego materiału o czym świadczy masa 1245 kg. Jestem bardzo zadowolony. Robiłem nim ściernie i poprostu rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Dodam, że mój Euro Masz ma hydropak na dwa siłownika dzięki czemu siewnik w pozycji transportowej jest stabilny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaffa    31

Rolex 3m, fi 560, wał rurowy, hydropak, uchylne skrajne talerze, wygodne zapinanie w standardzie do ścierniska idealny. Idzie kupić w cenie netto jak ktoś nie potrzebuje faktury. Test z zaczepionym poznaniakiem zakończony porażką - pomimo ekranów bocznych talerze i tak zasypywały zasiane pole; do siewnika wg mnie potrzeba agregatu talerzowego z regulowaną agresywnością natarcia talerzy. 

Edytowano przez jaffa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

a moze jest jeszcze uzytkownik tolmeta i agrolifta, ktory by sie podzielił swoją opinią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a moze jest jeszcze uzytkownik tolmeta i agrolifta, ktory by sie podzielił swoją opinią ?

 

mam tolmeta tytan 3m agregat masywny przez co strasznie ciężki, hydropak w porównaniu do reszty słaby siewnikiem buja mocno przy rozłożonym na boki, po roku pękła główna rama hydropaku ale wymienili na gwarancji na nową na szczęście siewnik nie spadł na ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

dzwoniłem dzis do grano system, za 2 siłowniki w hydropaku dopłata, wiec raczej odpada, szukam czegoś co w standardzie ma 2.

A jest moze ktoś kto ma armasza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Rolex 3m, fi 560, wał rurowy, hydropak, uchylne skrajne talerze, wygodne zapinanie w standardzie do ścierniska idealny. Idzie kupić w cenie netto jak ktoś nie potrzebuje faktury. Test z zaczepionym poznaniakiem zakończony porażką - pomimo ekranów bocznych talerze i tak zasypywały zasiane pole; do siewnika wg mnie potrzeba agregatu talerzowego z regulowaną agresywnością natarcia talerzy. 

 

Jeśli chcesz tym siać to musisz przerobić ekrany boczne na obrotowe ( jak krój w pługu ). Druga sprawa to skrajne talerze ( te co przerzucają Ci przez ekrany ) powinny mieć mniejszą średnicę. Po takiej modyfikacji będziesz mógł siać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja mam tolmet tylko że zębowy czyli polon, ale hydropak jest ten sam dwu siłownikowy. Agregat spięty z siewnikiem Kongskilde EcoLine 3, u mnie nic się nie buja na hydropaku, ale każdy nawrót zawsze robię powoli, do malowania nie mam żadnych zastrzeżeń, ładnie się trzyma. To że coś dużo waży nie znaczy że jest z dobrego materiału, u mnie problemów nie ma jak dotąd, co roku obsiewa się nim 30 ha i jeszcze robi solo pod inne uprawy. Mam wał packera, jest dużej średnicy, ładnie pracuje, uwagi mam jedynie do skrobaków, mam tak lekkie ziemie że kilka jest wygiętych w drugą stronę :P

Edytowano przez STIG0013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam agrolifta 2.5m na talerzach 560 wał rurowy hydropak na 2 siłownikach. Masa 1150kg. Ścierniska to bajka do roboty. Z siewnikiem agromaszu z pełną skrzynią nie buja na boki czy na złożonym czy rozłożonym.
Ugory czy nieużytki jakieś tnie i miesza elegancko.
Mam go już 3 rok i zero problemów nawet farba się trzyma i nie odłazi.
A hydropak na 2 siłowniki był w standardzie a większe talerze dostałem gratis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

Posiadam agrolifta 2.5m na talerzach 560 wał rurowy hydropak na 2 siłownikach. Masa 1150kg. Ścierniska to bajka do roboty. Z siewnikiem agromaszu z pełną skrzynią nie buja na boki czy na złożonym czy rozłożonym.

Ugory czy nieużytki jakieś tnie i miesza elegancko.

Mam go już 3 rok i zero problemów nawet farba się trzyma i nie odłazi.

A hydropak na 2 siłowniki był w standardzie a większe talerze dostałem gratis.

 

masz talerze z mniejszym wycięciem czy z większym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dzwoniłem dzis do grano system, za 2 siłowniki w hydropaku dopłata, wiec raczej odpada, szukam czegoś co w standardzie ma 2.

A jest moze ktoś kto ma armasza ?

Nie rozumiem Waszych obaw co do hydro-paku z jednym siłownikiem ,mit o stabilności podczas transportu to bzdura ,jesli sama rama nośna jest odpowiednio wykonana to spokojnie jeden silownik wystarczy nawet bez podpór pod koła siewnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

mozliwe ze tak jest, ale na logike biorąc to jak cos jest wnoszone 2 silownikami podparte w 2 punktach, a 1 w 1 punkcie to jest inne przełozenie siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

co do sil dzialających na hydro-pak to sie zgodze ,ale na stabilność po złożeniu nie ma wplywu żadnego ,chyba że zrobiony jest z plaskowników i odchudzony na maksa ,temat mam przerobiony  ,odpowiedni przekrój profila ,grubość jego ścian to podstawa ,

Robię agregaty od lat i nie twierdze ze lepiej jak wiodące firmy,ale swoje wiem z praktyki

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

to na pewno, ale jakie sa hydropaki to kazdy widzi i znajac zycie stal na nich nie ma nic wspolnego z konstrukcyjną, bujnie czy zarzuci i pogiętę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

mnie również ciekawi dlaczego producenci robiąc hydro-pak nie stawiają na jego maksymalne zlozenie ,co z tego ze uniesie siewnik ku górze,skoro i tak nie wciąga go nad agregat ,tylko pozostaje daleko w tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluszna uwaga z tym hydropakiem ze moglby sie chowac nad agregat. sporo pomogloby to :). Ja z mojej strony moge polecic AGROmasz. mam 3m do tego amazone d7 super. talerze 560. duzy wal packera. mega zaleta wedlug mnie to to.... ze talerze sa bezobslugowe maja lozyska samochodowe kryte. mam sporo kamieni na polu jak narazie nic sie z nim nie dzieje. jak talerzuje sciernisko to jezdze 10-12km/h. cena jaka dalem za niego to 16 tys. hydropak oczywiscie na dwoch silownikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Agro masz jako ścierniskowy bardzo fajny użytkowałem go ,bardzo lekko idzie w ściernisku ,choć co do łozysk to cuda się dzieją ten co ja miałem bez usterek ,natomiast sąsiad mial takiego samego i w sezonie kilka talerzy zbierał bo łozyska siadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onczyono    0

Batyra - tzw. Gepard (2010r.). Porażka - łożyska, piasty itd.. Ujebało się nawet mocowanie "wieżyczki". Se jade i se jade, a tu nagle "łup".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7973

idą w ścierń tak samo jak te z większym ?

Wał polecacie rurowy jako najbadziej uniwersalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez Mateusz321
      witam. kupuje bizona fahr m_750 i chciałbym sie dowiedziec o jego wadach i zaletach. oraz jaki jest dostep do czesci
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez indyczek87
      Witam poszukuje informacji na temat kombajnu MF 430. Wady, zalety, wydajność, opinie użytkowników.  Bardzo ciężko znaleźć informacje na temat akurat tego modelu więc za każdą wskazówkę z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj