Skocz do zawartości
Klimston

wysokie ładowanie c360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
c360
Klimston    5

witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam

DTaras    146

może w astrze miałeś pasek luźny...
Jak dobrze podłączyłeś a kontrolka ładowania niema 5W to zmień regulator. Z minusem wszystko dobrze?

Klimston    5

w astrze dobrze bo tam napinacz sam sie napina .kontrolka ma 2W . masa jest dobrze

Wiadomość z agroFakt.pl

KrzysiekC    10

U mnie podobne mam ładowanie 14,3-14,9 a od czasu do czasu jest 15 i to nie ważne jakie obroty czy wina może być reduktor. Dodam że alternator jest zwykły do szezdzesiadki

DTaras    146

regulator
albo multimetr
Możesz założyć kondensator bo masz kilka razy mniejsze obroty i regulator może świrować.

Klimston    5

zmienilem dzis alternator na bosch tez z astry f i ladowanie wacha sie od 12.7 do 14.8v zalezy od obrotów

bears    22

może w astrze miałeś pasek luźny...

Jak dobrze podłączyłeś a kontrolka ładowania niema 5W to zmień regulator. Z minusem wszystko dobrze?

Ciekawe co ma kontrolka ładowania do napięcia ładowania, ciekawe ciekawe.

U mnie podobne mam ładowanie 14,3-14,9 a od czasu do czasu jest 15 i to nie ważne jakie obroty czy wina może być reduktor. Dodam że alternator jest zwykły do szezdzesiadki

Reduktor to jest ale w skrzyni biegów

regulator

albo multimetr

Możesz założyć kondensator bo masz kilka razy mniejsze obroty i regulator może świrować.

Oddasz pieniądze autorowi jeśli wymieni regulator i nic się nie zmieni? Nie wiesz, więc się nie wypowiadaj.

zmienilem dzis alternator na bosch tez z astry f i ladowanie wacha sie od 12.7 do 14.8v zalezy od obrotów

witam załozyłem do swoje 60tki alternator firmy Delco 12v 100a z astry f i na wolnych obrotach ładowanie wynosi 13/13.6v a na wysokich 14.8/15.1v .w astrze ladowanie bylo 14v/14.5v nie wiem w czym jest przyczyna. pozdrawiam

Alternator Delco od Astry F ma napięcie ładowania w granicy 14.2V-15.2V i jest to norma w tych alternatorach. Z resztą te alternatory to wybitny badziew.

DTaras    146

to jest to delco na 6PK?
a Żarówka ma tyle że robi kuku regulatorowi.

Adi96    845

Sporo oświetleń masz że zakładasz  alternator o mocy 100 amper?

bears    22

to jest to delco na 6PK?

a Żarówka ma tyle że robi kuku regulatorowi.

Wytłumacz proszę w jaki sposób? Dlaczego?

Klimston    5

Kolo pasaka zmienilem z pk na kolo te z prądnicy .a 100amper zalozylem bo taki tam byl a teraz załozylem boscha i ma 70amper

DTaras    146

ano tak że prąd lampki wspomaga proces wzbudzania i zdarza się, że po wzbudzeniu ma w okolicy 15 i spada.
Zauważ, że w aucie miał dobrze tylko tam jako samowzbudny sprzęt wygenerował sobie przy odpowiednich obrotach wzbudzenie a tu ma kłopot..
Tak uważam. W Hitachi jest osobny przewód z zasilania np i ten alternator radzi sobie w małych obrotach również.
Taki ja mam na to pomysł - dfm nie podłączył niby nie powinno mieć wpływu ale czy to wiadomo? Może jakiś potencjał tam musi być i wcale nie mam racji...
regulator zmienić oczywiście na bez dfm - tego nie napisałem. Delco na zwykły pasek też by hulał ale jest słabszy. Założył jednak Boscha i naprawił sytuację...

bears    22

ano tak że prąd lampki wspomaga proces wzbudzania i zdarza się, że po wzbudzeniu ma w okolicy 15 i spada.

Zauważ, że w aucie miał dobrze tylko tam jako samowzbudny sprzęt wygenerował sobie przy odpowiednich obrotach wzbudzenie a tu ma kłopot..

Tak uważam. W Hitachi jest osobny przewód z zasilania np i ten alternator radzi sobie w małych obrotach również.

Taki ja mam na to pomysł - dfm nie podłączył niby nie powinno mieć wpływu ale czy to wiadomo? Może jakiś potencjał tam musi być i wcale nie mam racji...

regulator zmienić oczywiście na bez dfm - tego nie napisałem. Delco na zwykły pasek też by hulał ale jest słabszy. Założył jednak Boscha i naprawił sytuację...

Nic się nie zdarza, regulator pilnuje odpowiedniej wartości napięcia i tyle. Żarówka nie ma nic do rzeczy.

Powtarzam jeszcze raz że ten alternator ma taką wartość napięcia ładowania czyli 14.2V-15.2V, tak samo ładuje w samochodzie i tak został zaprojektowany. 

Proszę zajrzeć do książki z Astry F gdzie jest dokładnie wyszczególnione napięcie ładowania zależne od modelu alternatora w samochodzie a w przypadku tego alternatora jest tak jak napisałem wyżej.

DTaras    146

nie mam takiej książki ale nie spotkałem ołowiowego akumulatora napełnionego typowym elektrolitem, który powyżej 14,5 V dramatycznie nie zwiększy parowania.
Są problemy natomiast jak alternator ma zbyt niskie obroty.
Grunt, że doprowadził sprawę...

bears    22

nie mam takiej książki ale nie spotkałem ołowiowego akumulatora napełnionego typowym elektrolitem, który powyżej 14,5 V dramatycznie nie zwiększy parowania.

Są problemy natomiast jak alternator ma zbyt niskie obroty.

Grunt, że doprowadził sprawę...

Twoja niewiedza nie jest wyznacznikiem tego czy coś istnieje czy nie tym bardziej że różni producenci przyjmują różne napięcia ładowania.

Akumulator nie "paruje" a gazuje na wskutek rozkładu wody na tlen i wodór w procesie elektrolizy. Napięcie w samochodzie mogło być niższe ponieważ tam dochodzi nam dość spore obciążenie w postaci sterowników, świateł, wentylatorów i innych urządzeń których używa się na co dzień.

DTaras    146

przed momentem napisałeś, że regulator ma to wszystko ustalać...
Jeżeli przeszedłeś do szczegółów to wymień wszystkie gazy i co się dzieje z jonami bowiem coś do wody zostało dodane i już nie jest to woda.
Wracając do meritum jak to uregulowałeś gazowania co napisałem nie tak w kwestii tegoż zjawiska w funkcji napięcia ładowania?

bears    22

przed momentem napisałeś, że regulator ma to wszystko ustalać...

Jeżeli przeszedłeś do szczegółów to wymień wszystkie gazy i co się dzieje z jonami bowiem coś do wody zostało dodane i już nie jest to woda.

Wracając do meritum jak to uregulowałeś gazowania co napisałem nie tak w kwestii tegoż zjawiska w funkcji napięcia ładowania?

No bo ustala, przecież nie jest to sztywna wartość a pewien przedział o czym pisałem wyżej i podawałem konkretne dane. 

Po więcej informacji polecam poczytać jakąś książkę, nie mam etatu nauczyciela :)

DTaras    146

Jedynym usprawiedliwieniem napięcia ładowania 15 V jest mróz w okolicy -30 st. C.
Alternator po włączeniu wszelkich odbiorników powinien utrzymać ok 14 V i nie przekraczać 14,5 V w typowych warunkach.
Nie podejrzewam kompensacji temperatury w regulatorze bo to bez sensu dlatego pisałem o DFM.
Niestety nic o tym nie wiem oprócz tego że jest to prosta komunikacja z wykorzystaniem PWM.
Nie widziałem również astry z otwartym akumulatorem.
Ot moja niewiedza...

balcerek1    91

Jedno małe ale czy miernik dobrze pokazuję.Jak dla mnie debilny temat bo pomiar jest tylko jednym miernikiem a napięcie 15V nie zaszkodziło i nie zaszkodzi akumulatorowi o ile miernik dobrze pokazuję.

DTaras    146

Faktycznie bez sensu dyskutuję przecież już zrobione...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się