Majes897

Problem z podnośnikiem 7745

Polecane posty

Majes897    0

Witam. Dziś podczas orki po dłuższej pracy podnośnik zaczął mieć problemy z unoszeniem. Na koniec, gdy już robiłem poprzyczniak ledwie co już poradził pług 3 skibowy ( likwidacja ugoru na górach, żeby później nie było dlaczego tylko 3 skiby ). Zauważyłem również że jak już na koniec chciałem podnieść to tak jak by podnośnik próbował unieść ( tak jak by unosił lekko i opuszczał ). Olej jest, stan się zgadza. Co może być tego powodem ? Dodam że pompa była wymieniana rok temu.

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Mógł się zaciąć zawór bezpieczeństwa w podnośniku i olej idzie na przelew a nie w tłok. Czy olej w skrzyni biegów nie był zmieniany na innej gęstości?

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Dziś został dolany w połowie pracy olej gdyż trochę było mało. Czy ten zawór sam może odpuścić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Olej był dolany taki sam jak był w skrzyni? Jeśli się przyciął zawór to raczej nie wróci do swojej pierwotnej pozycji, a nawet jeśli by jakimś cudem wrócił to jak kiedyś się zatnie w pozycji, że cały olej pójdzie na przelew to nic nie podniesiesz. Zobacz jutro rano jak będzie podnosił ten pług. A masz może manometr aby sprawdzić ciśnienie na wyjściach hydraulicznych?

Edytowano przez Piotr6991z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Gdybyś zmierzył ciśnienie na wyjściach hydraulicznych to można by wykluczyć pompę hydrauliczną i zawór bezpieczeństwa od pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Jutro rano sprawdzę jak z podnoszeniem... Pompa hydrauliczna była wymieniana rok temu, więc wątpię żeby to była pompa tym bardziej że dbamy o olej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

kolego a przy tłoku od podnośnika było coś robione? ja miałem taki przypadek że na tłoku pierścienie były już zużyte i też nie chciał podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

przyczyny moga byc rozne-ale zawor to bym na koncu obstawial. 

pompa-wlaczasz kiprowanie bez podpietego weza,jak slychac  roznice to znaczy ze pompa dobra.

na poczatek wymien uszczelnienia w silowniku pomocniczym i tloku podnosnika, wymien filtr i wyczysc magnetyczny

jak nie pomoze to tylko wymiana rozdzielacza- najprostsza diagnoza rozdzielacza- pada nagle, wszystko ok i probujesz podniesc a tu koniec, czasami jak chwile ostygnie to podniesie 1 czy 2 razy ale potem nawet na pusto i zimny nie dziala.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Jak podnośnik wczoraj jeszcze z ledwością unosił tak dziś już w ogóle nie podnosi. Przekaźnik jak włączę na dole, nie ważne że dźwignia ( po lewej stronie od kierowcy, obok ręcznego)  od przekaźnika jest na dole czy u góry to chodzi... jestem w trakcie spuszczania oleju, sprawdzimy pompę i zobaczymy co dalej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

walek wom-u zawsze sie kreci, chwyc go reka gdy nie jest wlaczony wtedy stanie......

jak sprawdzisz czy pompa jest dobra- zawieziesz do zakladu i zaplacisz czy jak ???  , jak naprawisz to napisz co bylo-moze ktos skorzysta i poczyta zanim rozbierze pol ciagnika B) .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majes897    0

Okazało się że była to wina pompy, lecz tutaj dziwna sytuacja.  Rozkręciłem starą pompę, patrzę nigdzie nie jest zatarta. Uszczelniacze też wszystkie nawet nie ruszone więc się zdziwiłem ( sam pracuję w sklepie rolniczym, sprawdzanie pomp mam na porządku dziennym ). 

Okazało się również że rozdzielacz się zacina i dlatego były takie drgania na początku. Więc w najbliższych dniach będę jeszcze regenerował rozdzielacz.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam Majes897

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

takie sprawdzenie pompy i rozdzielacza da sie zrobic na na ladzie w sklepie czy macie  jakis serwis ??? sam niedawno regenerowalem rozdzielacz w wydawalo sie w renomowanej firmie i kiepsko dziala, a mam nastepny do roboty-jak masz dobra firme to daj namiarB|.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemyslaw89
      Witam, proszę o pomoc w analizie problemu. Ciągnik to Deutz Fahr Agroplus 100:
      1. Wałek po włączeniu dźwigni na 540 lub 1000 kręci się - ale nie ma siły żeby napędzić jakąkolwiek maszynę.
      2. Na wyświetlaczu obroty WOM wskazywane są cały czas, wydawałoby się poprawnie.
      3. Na cewkę elektrozaworu nie dochodzi napięcie - po podaniu bezpośrednio - elektrozawór cyka, z tym że WOM dalej nie ciągnie, tylko się luźno kręci.
      4. Przycisk w kabinie sprawny, kontrolka się zapala, sprawdzony elektrycznie, podmieniony - przedni napęd załącza.
      5. Przyciski na błotnikach wcale nie reagują pomimo przyciskania/przytrzymywania.
       
      Pierwsze podpięcie WOM po zakupie i okazuje się coś nie tak. Macie Panowie jakieś pomysły?
      Sprawa elektryczna? Hydrauliczna? Czy raczej mechaniczna?
      Za wszystkie pomysły i sugestie teraz z góry dziękuję😃 !!
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez Janek147
      Witajcie. 
      Od niedawna jestem posiadaczem sama explorera 70. I zauważyłem ze podnośnik samoczynnie zaczyna się podnosić. Ramiona razem z dźwignia. 
      W ciągniku wymieniłem wszystkie oleje. 
      Jak uważacie jest to jakaś awaria czy moje złe ustawienie czegoś. Spotkał się z was z takim przypadkiem. 
    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez Gospodarz18882
      Tak jak w temacie, podnośnik opuszcza po zgaszeniu ciągnika, po 5 minutach cięgna są już w dolnej pozycji. I z ciężarem i bez. Po rozebraniu siłownika na tłoku jest tylko jedna uszczelka i jej stan jest jak na zdjęciu, może być ona przyczyną? z tego co widzę można ją kupić tylko zamawiając z włoch.





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj