Gość Luke16

Co dalej z gospodarstwami?

Polecane posty

Gość   
Gość

Marko-kolo, wolność przy krowach??? Zmień kolego leki. Gdzie wy mieszkacie? Być może w waszych stronach jest lipa z pracą, a jeśli jest, to za najniższą krajową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiElwaro    155

a twoja żona już tak :lol:


Marko-kolo, wolność przy krowach??? Zmień kolego leki. Gdzie wy mieszkacie? Być może w waszych stronach jest lipa z pracą, a jeśli jest, to za najniższą krajową.

nie chodzi tylko o krowy tylko o całokształt gospodarstw,,ja w niedziele moge po chlać i z poniedziałku nikt mnie z roboty nie wy***rdoli jak będe zawiany albo się spóznie...pozatym trzeba lubić co się robi jak niekturzy lubią dostawać opi***ol od szefa i być poganiani prosze bardzo a ja lubie jak posieje i mi rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łee , słabe , bez polotu . Bardziej się postaraj . :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zastanów się . Co mogło zaboleć ? W tym nie było nic , co mogło kogoś ruszyć . :P Buziaczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to już wasze problemy i ty musisz z tym żyć . :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gadacie, jakby rodzice trzymali was pół życia w szufladzie. Rozejrzyjcie się trochę, zachwalacie to rolnictwo, jakby nie wiem jaka kasa z tego była. Nie powtarzajcie frazesów o szefie itp. Uwierzcie, gdy masz fach w ręku to zarabiasz dobrą kasę. A wy tylko krowy i gospo. Widocznie nic innego nie potraficie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiElwaro    155

Gadacie, jakby rodzice trzymali was pół życia w szufladzie. Rozejrzyjcie się trochę, zachwalacie to rolnictwo, jakby nie wiem jaka kasa z tego była. Nie powtarzajcie frazesów o szefie itp. Uwierzcie, gdy masz fach w ręku to zarabiasz dobrą kasę. A wy tylko krowy i gospo. Widocznie nic innego nie potraficie robić.

a czego ja nie umiem,nie jedno bym lepiej zrobił niż pseudofachowcy co niby potrafią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Gadacie, jakby rodzice trzymali was pół życia w szufladzie. Rozejrzyjcie się trochę, zachwalacie to rolnictwo, jakby nie wiem jaka kasa z tego była. Nie powtarzajcie frazesów o szefie itp. Uwierzcie, gdy masz fach w ręku to zarabiasz dobrą kasę. A wy tylko krowy i gospo. Widocznie nic innego nie potraficie robić.

Nie koniecznie. Żona jest po studiach i co? Pracę znalazła w Biedronce i znam masę takich ludzi którzy mają fach w ręku i robią na magazynie. Ja odkąd szkołę skończyłem poszedłem do roboty i dopiero nie dawno z roboty wróciłem bo pracuje często dłużej od nie jednego rolnika świątek, piątek i niedziela, ale lubię to co robię mimo że grzebanie w d*p... krów szczytem marzeń nikogo nie jest i jeżeli za tą samą robotę mogę brać znacznie więcej niż płacił mi mój były szef to czemu mam nie robić tego na własną rękę? Jeżeli nie miałbym żadnej innej alternatywy kuźwa za hodowlę jedwabników bym się zabrał a nie siedział z tyłkiem przed telewizorem. Ja się żadnej pracy nie boję no może oprócz pracy przy koniach xD tym bardziej przy krowach gdzie wypłata jest co miesiąc a przy dobrej wydajności do szczęścia potrzeba ok 20 krów z wydajnością ok. 10 tyś kg mleka i pilnować, pilnować i jeszcze raz pilnować. Moi rodzice narobili masę błędów kiedy ja byłem jeszcze gnojkiem i kiedy "dowodziła" babcia tego nie tamtego też nie. Ten inseminator za drogi, weterynarz też i skończyło się tym że krowy w szczycie laktacji dawały po 10 litrów mleka :/ wypadek samochodowy, brat i ja połamani w szpitalu, potem 9 sztuk bydła zabił nam piorun (wszystkie na wycieleniu, zwarcie w instalacji elektrycznej), pożar stodoły - jak zobaczyłem na ile była ubezpieczona to mało co zawału nie dostałem 20 tyś zł (też zasługa babci bo po co tyle płacić). Po tym problemy alkoholowe ojca - załamanie nerwowe i jakoś trzeba było się z tego podnieść. Wiadomo kredyty też jakieś są. Ale życie toczy się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat weterynarze zarabiają godnie. Fakt, to służba, ciężka praca jak cholera, ale chociaż wypłata sensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Nie znam aktualnie nikogo kto pracuje za najniższą krajową, codziennie widzę ogłoszenia ze szukają do pracy na magazyn, 3500-3800 brutto. Nie musisz nawet po polsku mówić, liczy się sztuka. I tak na jednym z magazynow który obsługuje 85% obsady to Ukraińcy, 5% hindusi, 5% jakieś skosnookie, i paru Polaków do ogarnięcia tego tłumu. Na daną chwile nawet w biedronce kobitki zarabiają coś koło 2300zl do reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiElwaro    155

w biedronce ostatnio słyszałem rozmowe kasjerek to po 2600 albo 2800 im wyszło ale tam jest zapieerdol tyle ludzi że szok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Akurat weterynarze zarabiają godnie. Fakt, to służba, ciężka praca jak cholera, ale chociaż wypłata sensowna.

Na ubojniach to i owszem zarabiają i po 8 tyś zł a na dużych kokosów nie zarobisz, co najwyżej na koniach gdzie stawki niekiedy idą w tysiącach.

 

bratrolnika gdzie tak zarabiają w Biedronce? Chcesz zrzut ekranu z wypłaty mojej żony? Więcej niż 1830zl nie zarobiła i to po premiach... 2 lata pracy. Kierownicy zarabiają 2800zl. A na rękę z 3500zl brutto to 2500zl netto... A i jeszcze jedno szwagier pracuje właśnie na magazynie ma na rękę 2000zl i umowa zlecenie. Teściowa pracowała kiedyś w Gillette, zatrudnienie przez biuro 8zl na rękę i jeszcze na godzinach oszukiwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiElwaro    155

karwa słyszałem sam rozmowe dwóch typiar i mówiły takie kwoty,,,nawet na tej lubelszczyznie z kim nie gadam to coś tam zarabiają ,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

Żona tez pracowała 8lat w biedronce, w zeszła niedziele rozmawiała z koleżankami, tyle teraz mają wypłaty. Jak wcześniej moja robiła to tez więcej jak 1700 nie dostała. U nas na daną chwile głód pracowników, nie ma ludzi, tak jak pisałem, na magazynach przyjmują od reki, stawki jak pisałem powyżej. Ludzi autobusami z pod Radomia przywożą 100km, żeby było kom plan wykonać. Brat był ostatnio po ukraincow na kombajn do ziemniaków, za 12zl/h nie chcieli przyjść, bo na bolku nisko się siedzi i się kurzy, oni wola na grimme kopać, tacy wybredni, a 10lat temu za 3zl/h 12 godzin siedzieli w polu i po rękach całował ze robota jest

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Z Ukraińcami to jest gruba historia bo za 3 tyś zł nie chcą pracować. A co do braku pracowników, fakt gdzie nie spojrzeć masę ogłoszeń, w każdym markecie ogłoszenie, u nas na tablicy ogłoszeń na bloku IKEA, magazyny, meble full...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Ukraincy to sie smieją z Polaków ze sie mają za niby takich nowoczesnych i prozachodnich a za takie grosze za.....ją  :D

i mają racje ...

oni jak jada do PL to maja w głowach ze tu bedą po 5 tys zł zarabiac bo tu jest Unia i zachód, a tu jest nedza a nie zachód  :D

dlatego tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28749

rozmawiałem ostatnio z kierownikiem na jednej hali, rozmawia z każdym z ukraińców którzy u nich pracują, każdemu który musi wrócić na Ukrainę dokładają na odchodne do pensji żeby tylko do nich wrócił bo ludzi nie ma do pracy , każdy z nich obiecuje że wróci, bo ma z tego pieniądze, a prawda jest taka że biorą kasę, a potem jadą od razu na zachód, podobno na kilkadziesiąt osób na daną chwilę wrócił jeden. Choć ja im się nie dziwię, i tak daleko od domu, i tak musi kawał jechać, więc lepiej zarobić 3tys. Euro niż 3tys.zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj