dziki97

Ciężki agregat uprawowy Agro Tom czy Agro Masz?

Polecane posty

dziki97    0

Jaki polecali byście agregat do ciągnika 100 km zastanawiam się nad 3 metrowym agregatem UAC z Agro Masz http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=uprawa&podkategoria=AUC&tab=opis  lub Agro Tom http://www.agro-tom.eu/kompaktowy-agregat-uprawowy-up/ . Maci jakieś doświadczenie z tymi agregatami ? Agro Tom ma trzy wały i więcej zębów  lecz wydaje mi się ze jest delikatniejszy. Agro Masz ma solidniejszą konstrukcje ale tylko dwa wały. Co polecacie ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

ja też do 100 konnego chcę jakiś ala kompaktor. Mi wydaje się najmasywniejszy wicher z expomu. Sama waga 1540 kg robi wrażenie. POdane przez was są zdecydowanie lżejsze. Boję się tylko że 3 metrowy będzie za ciężki i zastanawiam się nad 2,5 metrowym.  Jednakże 3 m nasze ciągniki powinny pociągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Agromasz wazy 1,8 tony i jest naprawdę masywny.
Chociaż tak szczerze to 100 koni ma co w nim robic, No ale znow jak małżowinę z glina gdzie zawsze były grupy po zwykłym agregacie to ru jest ładnie porozbijane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiek45    24

Agro Tom czy Agro Masz również mają 1500 kg przy 3 m więc nie są lżejsze, Agro Masz jedynie przy podwójnym corskillu będzie cięższy od pozostałych.
crosskillu*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

No ja mam na podwójnym. Na początku były z nim problemy bo agromasz za słabe łożyska dawał i nie wytrzymywały, ale w ramach akcji dali mi naprawczej dali mi 14 sztuk mocniejszych łożysk ze jakby coś sie działo. W sumie jak założyłem te mocniejsze to juz drugi spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Ja posiadam Agro Toma. Polecam do 100 konnego ciągnika będzie okiej. Ostatnio kuzyn pożyczył do zetora forterra 80 koni czy jakoś tak i dawał radę całkiem nieźle. Miałem podobny dylemat przed zakupem między Agro Tom, Agro Masz i expom który odpadł na samym poczatku. Agro Masz może i masywie wygląda ale chyba tylko wygląda rozmawiałem z nie jednym użytkownikiem maszyn tego producenta i w każdej był jakiś minus i pękające ramy często spotykane. Pad wybór na Agro Toma i nie żałuję. Agro Tom ma też podwójne crosscil chociaż ja uważam lepszy pojedynczy.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja posiadam Agro Toma. Polecam do 100 konnego ciągnika będzie okiej. Ostatnio kuzyn pożyczył do zetora forterra 80 koni czy jakoś tak i dawał radę całkiem nieźle. Miałem podobny dylemat przed zakupem między Agro Tom, Agro Masz i expom który odpadł na samym poczatku. Agro Masz może i masywie wygląda ale chyba tylko wygląda rozmawiałem z nie jednym użytkownikiem maszyn tego producenta i w każdej był jakiś minus i pękające ramy często spotykane. Pad wybór na Agro Toma i nie żałuję. Agro Tom ma też podwójne crosscil chociaż ja uważam lepszy pojedynczy.

 

Miłosz dlaczego odrzuciłeś expoma, bo nieukrywam chyba na niego postawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Oglądałem kiedyś na targach i jak już kiedyś pisałem słabo wg mnie wygląda tzn. nie ciekawie obrobiony, byle jakie spawy a druga to wujek na expoma co prawda zwykły uprawowy i wg mnie bardzo słabo wypada w kilku miejscach już po pękał, lubi się wyginac a przeciazony nie jest napewno. Także wiele nie rozwazalem i nie brałem dalej pod uwagę. To jest moje zdanie ale może coś się zmieniło.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj