Skocz do zawartości
master20002

Czyszczenie i remont zbiornika na gnojówkę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
master20002    161

Witam. Czy ktoś zna firmę z Podkarpacia lub okolic, która czyści zbiorniki na gnojowke szamba itd? Nic nie mogę znaleźć w necie więc pytam tu. A o co chodzi, płyta na zbiorniku o pojemności ok 40 m3 mi się zaczęła kruszyć i przydałoby się ją skuc i wyczyścić to co tam nalecialo i naleci przy skuwaniu. Nie chcę żeby powtórzyła się przykra sytuacja z przed kilku lat ze prawie cała rodzina wytopila się w gnojowie i dlatego szukam takich fachowców.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Sean    417

Witam. Czy ktoś zna firmę z Podkarpacia lub okolic, która czyści zbiorniki na gnojowke szamba itd? Nic nie mogę znaleźć w necie więc pytam tu. A o co chodzi, płyta na zbiorniku o pojemności ok 40 m3 mi się zaczęła kruszyć i przydałoby się ją skuc i wyczyścić to co tam nalecialo i naleci przy skuwaniu. Nie chcę żeby powtórzyła się przykra sytuacja z przed kilku lat ze prawie cała rodzina wytopila się w gnojowie i dlatego szukam takich fachowców.

Słuszna decyzja, co prawda nie znam takiej firmy, ale nawet niech Ci się nie śni samemu tam wchodzić, nawet maska p. gaz nic nie pomoże.

Tam trzeba specjalne kombinezony.

Czasami człowiek sądzi że ujrzał już dno ludzkiej głupoty,     :) 

ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się,

że ta studnia jednak nie ma dna.      ;) 

STEPHEN KING

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    161

Wiem że nie gnojowa jest największym zagrożeniem tylko gazy tam zgromadzone. Mam nadzieję że ktoś zna taką firmę lub kozystal z usług np przy czyszczeniu przydomowej kanalizacji.
Sebe - tak cały strop chcę zwalić i wylać na nowo. Przy okazji przeglądnąć syfony i ogólnie to podremontowac. Po 30 latach użytkowania należy się.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

sebe1033    65

to niewiem co ty kombinujesz chcesz wyczyścić najpierw szambo z namółu a potem zwalic strop to chyba 2 firmy potrzebne jedna od czyszczenia a druga do skucia i budowy

A sam nie dasz rady ale bez wchodzenia do środka tzn wlać wody zamieszać i beczką wyciągać , zależy jaki to ma wymiary bo tak czy inaczej jak będziesz kuć to wszystko spadnie do szamba , są przecież młoty na koparkach i nikt nie musi po tym chodzić

A nie wiem aż tak się wali nie można wylać na tym starym drugiego stropu za wysoko będzie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damian86
      Witam. Mam pytanie jakie sa osiagniecia finansowe przy obsadzie 20 krow mlecznych i 20 opasow. Jakie sa zyski? Czy jest mozliwosc osiagniecia zysku w wysokosci7 tys miesiecznie?
    • Przez petroszz
      Witam
      Jestem w trakcie budowy obory na opasy na głębokiej ściółce ale mimo to chcę zrobić zbiornik i po jednej kratce  na dwa kojce odprowadzającej gnojówkę. Po co mi zbiornik przy głębokiej ściółce?  Takie zabezpieczenie w razie katastrofy wodnej w budynku i do odprowadzenia wody po myciu kojców.    I tu pojawia się moje pytanie, gdzie umiejscowić zbiornik? Pod stołem paszowym? Pod podjazdami? Nie mam za bardzo miejsca w koło obory żeby wyłączyć miejsce pod zbiornik bo albo będą tam okólniki albo podjazd albo przejazd do innych budynków.  

• Przez RafZielak
      Witam.

UWAGA ... bardzo długie wywody więc nie czytajcie jeśli nie lubicie. :-P

W gospodarstwie w którym pomagam czy też próbuje pomagać dotychczas kiszonka z kukurydzy była składowana najtańszym, ale i mało wygodnym (w szczególności w momencie tworzenia i ubijania pryzm) sposobem czyli w pryzmach wyłożonych od spodu i przykrytych z wierzchu folią kiszonkarską. Technologia jest znana i tu wielkiej rewolucji nikt nie wymyśli, ale ... zamiast bawić się w podrzucanie obrywających się podczas ubijania ścian, zamiast uważania na to by nie wyjść poza dolną folię, zamiast ryzykowania spadnięcia ciągnikiem z pryzmy powstała idea by pobudować "pseudo-siloss", a w zasadzie ze względów oszczędnościowych tylko ich boczne ściany. I tu pojawiają się pytania do osób które mają silosy, planują budować, znają temat i są w stanie coś doradzić. :-) Wiem, że powinno to być fachowo zaprojektowane, fachowo zrobione, zgodnie z normami, zasadami itp. itd. ale wszyscy dobrze wiemy jak to jest w rolnictwie. :-)

Co najlepiej sprawdza się do budowy ścian oporowych?

Opiszę może swoje przemyślenia i pomysł jaki mam i będę wdzięczny za wszelką konstruktywną krytykę.
      Potrzebujemy dwóch długich na około 30 metrów ścian wewnętrznych silosu w sumie 3 komorowego. Zewnętrzne boki póki co będą tworzone tak jak dotychczas. Chcielibyśmy by owe ściany wewnętrzne miały około 1,5 metra wysokości nad ziemią. Co sądzicie o zbudowaniu tych ścian z pustaków szalunkowych rozmiaru 50x20x25 zalanych betonem klasy B30 (C25/30) i zbrojonych w poziomie co 25 cm i w pionie co 1 m drutem fi16 związanymi na łączeniach by utworzyły swego rodzaju siatkę wewnątrz ściany? Ile w ziemię powinna być wkopana taka ściana by trzymała pion mimo naporu kiszonki na wysokości 1,5 metra? Czy 1 metr pod ziemią wystarczy do 1,5 metra nad ziemią? Co prawda kukurydza ładowana byłaby w czasie ugniatania równo po obu stronach i w momencie załadunku nie obawiam się o ścianę, ale później, w miarę wybierania poszczególnych pryzm jednak na te ściany działałyby jakieś siły.

Pozdrawiam
      Rafał
    • Przez 1994szymon
      Siema!!! Mam dwa silosy bina(30t każdy). Mam zamiar w niedługim czasie dokupić jeszcze jeden (od 45 do 60t). BIN to porządna firma z tradycjami i jestem do niej przekonany jednak ostatnio obejrzałem stronę silosów Michał. Są tam silosy z lejem. To by było dobre rozwiązanie, jednak nie podaje ona ceny(chyba że się dobrze nie przyjrzałem ). Chciałbym się dowiedzieć jak są wykonane, z jakich materiałów (chodzi mi konkretnie o opinie właścicieli bo na stronie mogą sobie pisać co chcą ).

P.S
      Jeżeli chodzi o lej to mi nie robi większej różnicy czy wewn. czy zewn.
    • Przez dszywala
      Witam,
      Sprawa ma się tak:
      Jestem rolnikiem, mam  działkę rolną  na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.
      Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni musze jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 3 działki dalej.
      Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.
      Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?

W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:
      Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:
      1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne
      2)przeznaczenie dopuszczalne pod:
      a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.

Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...

pozdrawiam