haharo

Sieczkarnia Mengele F5600 przezbrajanie do sianokiszonki

Polecane posty

haharo    0

  Sieczkarnia zapycha się, prawdopodobnie zbyt zostrzone gniotowniki, między którym jest już zbyt duża szczelina. Części do mengele są już dość drogie a na szybko trudno je dostać. Kukurydza jeszcze dosyć młoda. Pytanie: czy można siekać qq bez gniotowników, tak jak przy siekaniu trawy? Dodam, że rozumiem, że musi być przemielona, ale moje pytanie odnosi się do tego, czy sieczkarnia będzie w stanie podać sieczkę z qq do wentylatora bez pośrednictwa walców gniotących?

Pozdrawiam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez gniotownikow to zmarnowanie paszy. kombinuj coś na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haharo    0

 Gniotowniki były ostrzone i założone tak jak to zastaliśmy. Czy ułożenie ostrzy gniotownika ma wpływ na prace sieczkarni? C

zy ktoś mógł je założyć kiedyś na odwrót?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

bez gniotownika to pójdzie jak nie wiem jak zielona ziarno miekkie to tego wyżej nie słuchaj jakiś gimbus bez gniotownika zmarnowanie paszy smiech ;) u nas jadą jaguary krone bez gniotownika i nikt nie płacze jak zielona to bez gniotownika pójdzie i to zobaczysz jak maszyna wtedy ma lekko]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

Jak zielone błoto kosi to może i tak robi ale chyba tylko u siebie. U nas takim krążownikiem  to by za miedze nikt go nie wpuścił, ja osobiście się nie spotkałem aby ktoś kosił kukurydze bez gniotowników maszyną która jest w nie wyposażona ii to jeszcze usługowo.  Ceny części do Mengeli swoje kosztują ale do innych marek tez nie taniej bo jedno tańsze drugie nie. .Walce to masz praktycznie dostępne od ręki tylko wiadomo że koszt wymiany nie jest mały i taka wymiana sporo kosztuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barolo_92    0

Pioter 03 co ty chrzanisz za przeproszeniem hehe śmiać mi się chce .Ty chcesz mi powiedzieć że tymi jaguarami .kronowkami itd nie rozkladaja gniotownikow aby mniej paliwa spalic? Puknij się w czoło i się nie wypowiadaj jak nie masz pojęcia . Gniotowniki mają poskladane wszystko ok a potem krowy sraja całymi ziarnami:) taka folozofia kosiarza .weźmie mniej za hektar od wszystkich A za to stowe co opuści komuś A ktoś się polaszczy spieprzy całą pasze :) co do tematu .to wyjmij te gniotowniki jeden lepszy zostaw A drugi dokup dużo jest używanych dobrych .tylko trzeba się pokrecic na olx.A części do mmengele jest dużo nawet bardzo dużo .I nie są wcałe droższe od clasa czy nh czy jd .to tylko wasze głupie przekonanie bo płacicie za markę A nie za jakość .Mengele to dobra maszyna i jak jest dobra to żaden class nie zrobi takiej sieczki jak właśnie mengele .pozdrawiam osoby które g.......wiedzą A podniecają się tylko i wyłącznie tym że u niego na polu np kosi na usłudze class nowy A świeczkę robi gorsza niż ja na ladzie .elo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1439

I po co ten 8-mio miesięczny odkop? Sprzedać jakąś mengelkę chcesz czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj