feliksio

Mniejszy wysiew na ścieżkach Amazone D9

Polecane posty

feliksio    2

Witam. Zostałem posiadaczem Amazone D9 - używany. Siewnik jest bogato wyposażony. Posiada m.in. wysiew regulowany za pomocą siłownika elektrycznego z komputera. Problem polega na tym że w czasie robienia ścieżki technologicznej (0) komputer zmniejsza ilość wysiewanego ziarna o około 24kg/ha.
Gdy ścieżki nie są robione wysiew jest taki jaki zaprogramowałem. Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje i czy można to jakoś wyłączyć. Niestety nic w instrukcji o tym nie mogę znaleźć.

post-20871-0-58386100-1505641215_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak ze wysiewa taka dawke na ha przez to ze sa załączone ścieżki? gdy zasiejesz hektar z włączonymi ścieżkami to norma wysiewu bedzie zmniejszona o 24 kg. Takie jest moje zdanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

Mi się wydaje że tak powinno byc. Poprostu po wyłączeniu 4 sekcji na ścieżki ilość nasion spada o te 24kg na ha. Poprostu nasiona nie lecą przez te 4 rurki i komputer tak to czyta. Na pozostałych rurkach ilość wysiewu się nie zmienia. Nie wiem czy zrozumiale to napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Tak też myślałem i było by tak gdy by komputer nie zmniejszał dawki wysiewu na skali skrzyni bezstopniowej. Na wyświetlaczu pojawia się zmniejszona dawka o 24kg/ha i na skali zmienia wysiew o kilka kresek w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Myślałem trochę o tym ale nie robiłem. Postaram się jeszcze dziś to zrobić i dam odpowiedź. Dziex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Niestety. Próba robiona przy włączonej ścieżce i tak nie pomogło. Tzn gdy ustawiłem na 0 czyli ścieżka i włączyłem sekcje robienia próby to i tak automatycznie odłączyło ścieżki i wałek ścieżek się normalnie obracał. I co tu wymyślić innego....

Edytowano przez feliksio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliksio    2

Problem rozwiązany.
Opiszę przyczynę, może kiedyś komuś się przyda.
Przyczyną okazały się zle ustawienia komputera względem siewnika. Komputera amados III-S nadaje się do siewników z różnym wyposażeniem, również pneumatycznych. Dlatego komputer należy odpowiednio skonfigurować do danego wyposażenia siewnika. W ustawieniach komp miał wpisane by obniżać o 17% dawkę wysiewu podczas ścieżek przejazdowych. Zmianę należy dokonać w sekcji 5 pod przyciskiem MOD.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj