Kajtek_1

Co za bizona ?

Polecane posty

Kajtek_1    13

Posiadam bizona z 82r w tym roku z powodu deszczowej pogody i zielska dał mi się we znaki ciągle się zapychał. Więc zapadła decyzja o wymianie na coś lepszego. Jestem zielony w temacie nigdy się nie interesowałem kombajnami co byście doradzili na +- 80h wraz z usługami fundusz to okolo 75000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

dominator 88 tylko chyba musisz trochę dołożyć bo 75tys to będzie wyjechały z lekką a po za tym do wydajna maszyna oszczędna prosta w obsłudze duża dostępność części do Claasa i nowych i uzywanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jakiś większy forsza możesz już mdw szukać, choć 80 ha to bez awarii obkosi 514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo2662    70

tylko do forsza to już z częściami coraz gorzej się robi, niektóre są od ręki dostępne na niektóre trzeba czekać a w żniwa jak wiadomo czas jest najważniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

MDV odpada problem z częściami. Co do zielska pole obok kosił sąsiad claasem dominatorem 44 i w takim samym zielsku mu lepiej szło jak mi bizonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

nie wiem jakiego masz bizonka , radził bym niebieskiego rekorda tyle że za 75 w dobrym stanie będzie trudno kupić to jedynie claas lub john deere 1075 ale części  drogie i w każdej agromie nie kupisz trzeba szukać jeździć a do bizonka tanie i łatwo dostępne tak że zastanów się bo to leciwe kombajny wymęczone przeważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

Claas dominator 96 za te pieniadze kupisz w dobrym stanie malo awaryjny czesci latwo dostepne bo jest ich multum przynajmniej u mnie. A w zielu idzie napewno lepiej niz bizon


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelKtm525    193

nie wiem jak w innych kombajnach ale u mnie jd 960 jak jest zielsko to zabije sito i nawet rozkladanie mlocarni niewiele pomaga tylko wyczysczenie .Ale na zielko najlepszy jest rundup 2 tyg przed koszeniem a nie lepszy kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jaki b ys nie miał kombajn, to w zielsku Ci nie pójdzie. Każdy się zapcha

Miałrm fahra M1300 i napęd bębna był na 3rzędowym łańcuchu - ciąłem u gościa na ekologii i na rozdzielaczu łanu zawiesiło mi się sporo zielska - przytulia itp, zagapiłem się i wciągnęło to na raz - zdusiło silnik aż kombajn zwolnił, przełknął i poszedł dalej, 16 sezonów go nie zapchałem. Dać 70 tys za kolejnego bizona to desperacja chyba.... Dominatory przereklamowane i zjechane jak VW passaty, JD, Laverda, DF - znajdziesz niezjechane w tych pieniądzach tylko nie licz na młode roczniki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Rozejrzyj się za JD 1075 ,prosty w obsłudze ,wszystkie części dostępne , a w sprawie wydajności do bizon rekord mu nie dorówna, i spalanie sporo niższe niż w bizonie ,

Wielką zaletą jest to że nie stoisz z nosem przy szybie aby zobaczyć co się dzieje na stole (hederze) tylko wygodnie siedzisz na fotelu , wiele by o JD wypisywać ,jak zamiana to na lepsze , Policz na OLX ile jest JD  a ile jest Claasów , kto ma JD nie chętnie się go pozbywa a jeśli musi to ponownie nabywa JD , 

Mam JD 970 , jak bym zmieniał też wybrał bym JD,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

A co myślicie o NH TC 56 znalazłem takiego na olx za 85 000. Ale się przyjrzę dokładniej JD 1075 bo ciekawa maszyna popytam w okolicy o części bo do bizona ZO56 mam 15 km od domu wszystkie części od ręki

Edytowano przez Kajtek_1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Jak masz części do bizona pod ręką , to po co szukasz innego kombajnu ? albo w żniwa remontujesz , albo kosisz i to masz przy JD.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Jeżeli kogoś stać na zakup kombajnu za 75 k to powinno go być stać na utrzymanie....sam miałem bizona i jak to bizon same problemy co z tego że części tanie jak trzeba kupować je tonami zamieniłem go na JD 1166 wydajność ta sama komfort pracy to niebo a ziemia i przez 4 sezony dołożyłem do niego może ze 2000 także ja polecam JD ewentualnie zadbanego New Hollanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajtek_1    13

Nowe części do bizona to porażka jakość plasteliny. Przykład nowe sprzęgiełko od napendu hedera popracowało 30 min i na zielsku się wytarło od zera założyłem stare i nowe sprężyny i chodzi bez zarzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kris148a
      Witam ,czy orientuje się ktoś jakim ciśnienie jest napełniony wyżej wymieniony akumulator hydrauliczny ?
    • Przez patrykc360
      Witam czy ktoś orientuje się gdzie można kupić lub czy jakiś producent na zamówienie zrobi klepisko oraz cepy  do bizona z040 .a może ktoś ma z tz. Starych zapasów😁😁
    • Przez YeLoN3
      Witam. Wiem tematow takich jest juz sporo ale odpowiedzi zadnej.
      Remontuje bizona i wymienilem pompe hydrauliczna, dzielnik strumienia i orbitrol. Problem jest taki ze krecac kierownica w prawo kola skrecaja w prawo, ale krecac kierownica w lewo kola tylko sie prosuja. Kierownica kreci sie o jeden obrot. Jezeli podniose tylna os to kola skrecaja sie normalnie. Jak zamienilem przewody przy silowniku sytuacja sie nie zmienila tez kola skrecaja w prawo tylko ze przy skrecie kierownicy w lewo a w druga strone kola sie tylko prostuja. Dzielnik strumienia zamienilem tak ze zamiast na rozdzielacze olej szedl na orbitrol nie pomoglo to tylko bardzo ciezko kierownica chodzila. Dodam jeszcze ze zwrotnice skrecaja lekko w rekach byly robione niedawno a silownik regenerowany teraz i jest prosty.
    • Przez beja
      Witam, Panowie jestem od niedawna posiadaczem Z050 i wiele częsci pasuje od Z056 ale niektóre np do hedera już nie. I tu moje pytanie czy macie jakiś namiar na sklep internetowy z częciami do Z050 ? W rolmaszu powiedzieli mi że na hurtowni już do nich nie ma.
    • Przez Majkel92
      Witam, 
      Prosze o poradę w sprawie montażu scinacza słomy w bizonie z050 która została zdemontowana z innego kombajnu.Nie wiem jaki jest to typ ani producent?
      Scinacz został zdemontowana bez ramy która przymocowana jest do kombajnu. Jeżeli ktokolwiek wie jaki to typ, gdzie ewentualnie można nabyć części potrzebne do montażu (jeżeli się jeszcze da) by zmontować to jak należy, lub posiada wiedzę jakich błędów niepopełnić podczas wykonania tej ramy, to proszę o informację😉. 
      Każda informacja się przyda. Będe ogromnie wdzięczny za pomoc.
      Załączam zdjęcia scinacza zamontowanego w kombajnie z którego był ściągnięty. 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj