Maciek90

Blokada tylnego mostu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jakub16    122

jak już to zwolnice z pochwą a nie same koło. Nie wiadomo czy masz w ogóle sprzęgło kłowe na półosi. Trzeba rozbierać nie ma wyjścia. Pedał i cięgno oczywiście będzie potrzebne jak masz dziurę w podłodze


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

prawdopodobnie sprzęgło zerwane, a ciegło ktos wyjął umyślnie, bo łatwiej przy sprzedaży powiedzieć że zerwało się cięgło i wyjął pedał, niż że blokada do remontu;]

 

a tak na marginesie-60' mają chyba najgorzej zrobioną blokadę we wszystkich ursusach:P


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ahme racja

już c 330 ma o niebo lepiej rozwiązana blokade

c 360 ma blokade do niczego podobną to bubel jak nic jest do d*p.....


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam na blokade w c360. RP 1971 a robione nic przy niej nie było, a pługu zawsze na blokadzie jadę. Przedłużyłem sobie tę dzwignię (do wysokości siedzenia) i teraz ręką blokade mogę sobie włączać.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Oto i zdjęcie:

 

pa140628.th.jpg


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej nie odskakuje?


Masz problem lub pytanie? Pisz na pw pomogę :)
Ursus 4514 + StalTech 3*35 + agrofactory 2,8 m + wywrotka D83 10t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

musisz odkręcić prawą zwolnicę bez tego się nie dobierzesz, ale może spróbuj wyregulować pret który idzie od nóżki do mostu u mnie tak było że wyrobił się pręt wciskając nie działała ale kilka obrotów śróby rzymskiej i jest malina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek123    0

Może ktoś zna jakiś dobry sposób na założenie cięgna (tego pręta:) ) i zabezpieczenie w blokadzie bez zdejmowania zwolnicy?? ręka nie wchodzi w otwór. Dzisiaj mi się odbezpieczyła i lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak ktoś ma małą rękę to założy ale przez otwór po zaczepie hamulca ręcznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja teraz mam ten sam problem. Inaczej nie da rady jak odkręcać koło i zwolnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek123    0

Już założyłem, prosta sprawa. Zdjąć zwolnicę i wszystko OK:) Tylko miałem mały wypadek, traktor bez koła się przewrócił i mi rękę przygniótł, dobrze że nic poważnego się nie stało i tylko boli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luczyk    0

A w mojej 60ce naciągnąłem ten naciąg ale działa tylko przez chwilę i zaraz wyskakuje i znów trzeba deptać i jak orałem to na stojąco, bo stałem na blokadzie i działały 2 koła B) Dzięki temu zaorałem w jeden dzień 2ha na 2 biegu z dwoma skibami, a bez blokady bym nie zaorał 2ha, bo mokro i dziury kopał ciągle B) A wy swoimi 60kami ile zaorzecie z iloma skibami i na jakim biegu na dzień? Myślałem żeby orać 3 biegiem ale silnik dopiero 200mtg po remoncie i mi go szkoda jeszcze katować B) i Co myślicie, że u mnie z tą blokadą może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dwuskibowy ORZEŁ podorywka i orka na trzecim biegu 1600 do 2000 obr w zależności od sytuacji. Teren górzysty za dużo rzeczy ma wpływ na tempo pracy. Nie da się jednoznacznie określić w ile zrobisz hektar. Blokada przerobiona na dzwignię od ręcznego hamulca, bez puszczania gazu wbijasz prawą ręką. Chodzi rewelacyjnie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luczyk    0

Powtórzę może pytanie B) A u mnie z blokadą to co może być jeszcze nie tak? Opisywałem już wcześniej co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odkręć kawałek podłogi z prawej strony koło skrzynki akumulatora i zobacz czy nie wygina się mocowanie pedału blokady. Poza tym mógł puścić spaw na dzwigni osi w pokrywce w tylnym moście lub przekręcać się klin na widełkach. Ale to się nie zdarza jeśli klin jest oryginalny.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luczyk    0

Nic się nie wygina B) Blokada działa ale trzeba stać na niej bo po ok. 2 obrotach koła wyskakuje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Może się za słabo zazębiać. Ale licz się z tym że stać na niej trzeba zawsze i przy większym oporze i tek wyskoczy. To po prostu taki patent.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotreksdc    6

Mam problem z blokadą w ursusie c360. Przeglądając tematy związane z blokadami wyczytałem coś o sprężynie, tylko nie wiem gdzie ona się znajduje. Bo jest taka sprawa, że pedał od blokady nie odskakuje do końca, a po wciśnięciu koła blokuje tylko częściowo i czuć jak odbija do góry.

Proszę, jeśli wiecie coś na ten temat to piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bolo12121
      Panowie co może być przyczyną stukania w zwolnicy np przy ruszaniu z miejsca do tyłu lub do przodu ale tylko pod obciążeniem np z załadowaną przyczepą słychać takie stuknięcie dodam jeszcze ze na łączeniu pochwy i zwolnicy od czasu do czasu kapnie olej ??????
    • Przez Celownik07
      Dzień dobry,
      Dużo roboty jest z wymianą tych uszczelniaczy (14 i 17) w tylnym moście c355 ? mam wyciek od spodu w zaznaczonym miejscu (nie pamietam ktory to otwor dokładnie) i zastanawiam sie czy dużo jest przy tym dłubaniny, bo jakiegoś spektakularnego wycieki nie ma ale wolna chwilą chciałbym tam zajrzeć. Da rade samemu zwalić zwolnice/pochwe czy trzeba jakiegos pomagiera?
      Majac już to rozebrane warto cos sprawdzic/wymienić dodatkowo? 
       





    • Przez agrodara
      Witam.Mam od pewnego czasu problem polega on na tym że podczas ruszania piszczy i zgrzyta  w zwolnicicy dzieje się tak przez kilka metrów póżniej cicho macie jakieś przypuszczenia co może się tam dziać  .Pozdrwaiam
    • Przez jerry4424
      Cześć nadszedł czas na zmianę przewodow chlodnicy w mojej siuntce jakiej marki są teraz najlepsze , żeby wytrzymało trochę ,a nie ciekło po tygodniu ?
    • Przez TheAgroTV
      Witam pacjent c360 tylne lewe koło . A mianowicie jest bardzo duży luz w kole podczas szarpania za koło jedną ręką słychać stukanie i luz, w czerwcu były zmieniane 2 łożyska na wale koła i nakrętki zostały dokręcone do oporu wtedy jeszcze nie było takiego luzu jak teraz i przed wymianą łożysk był raczej mniejszy luz. W czym mam szukać przyczyny? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj