Markant5698

Siewnik poznaniak 2,7m

Polecane posty

Markant5698    0

Witam niedawno zakupiłem siewnik poznaniak 2,7 metra i mam do was kilka pytań ogólnie będę po raz pierwszy w życiu używał siewnika.Stąd bierze się kilka pytań jaki optymalny bieg w ciągniku podczas siania ,jak głęboko ustawić lejki,dodam że siewnik będzie pracował przy Ursusie c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

albo na 3 albo na 4
lekki ustawisz na polu to zobaczysz jak w glebę wchodzi może akurat jest w sam raz
nie zapomnij o próbie kręconej a o tym jest sporo na forum opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Ta czwartym biegiem 60? Kogos niezle pogrzalo najlepiej sobie trojeczką jezdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

3 spokojnie wystarczy, a próbe kręcona można zrobić dla orientacji bo i tak będzie mieć przełamanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

No to chyba mnie pogrzało. Jak 60 się sialo czasem to tylko w zasadzie pierwszy przejazd, albo na nierównych kawałkach 3. Spokojnie 4 da radę. Zwłaszcza jak dłuższe kawałki. Nikt mu nie każe przeciez ta 4 z pedałem w podlodze jechac. Wszystko zależy jakie ma chłopak pole. Jak długie, równe to naprawdę 4 waszym zdaniem za szybka? U nas górki i nawet jak 7011 się sialo, to 4biegiem a jest szybszy od 60tki.
Fakt, że będzie sial pierwszy raz, to będzie mu wygodniej 3ka, ale jak się trochę obstuka, to co za problem ta4ka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    55

jeśli masz gorzyste działki to należy rozkręcić bardziej cieglo aby siewnik był pochylony trochę bardziej do tyłu ale bez przesady, tabelę wysiewu powinien zawierać jak siać i na którym ząbku winien być ustawiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A masz poznaniaka z dociskiem ciezarkami czy na sprezyny?? jak na sprezyny to siewnik ustawiasz tak zeby byl poziomo na ziemi a docisk regulujesz korba, ktora wiecej albo mniej dociska. Bieg to tak jak koledzy pisza.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4249

U nas tabela wysiewu miała się nijak do ilości wywiewanego zboża. W Poznaniaku bez próby kręconej raczej ciężko będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

W tym na mechanicznej skrzyni z dokładnością wysiewu różnie bywa ten z olejowa skrzynia jest dokładniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

sprawdz jakie masz koła w tym poznaniaku bo może ktoś założył jakieś wyższe i trzeba będzie zweryfikować tabelę wysiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym na mechanicznej skrzyni z dokładnością wysiewu różnie bywa ten z olejowa skrzynia jest dokładniejszy

No na pewno.     :P  Sam to wymyśliłeś?    :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I koniecznie czy ma powietrze w kołach.     :P      Chociaż ciśnienie wbrew pozorom trzeba sprawdzić i musi być odpowiednie, inaczej będzie źle wysiewał.     :)   Ale żadne tabele, bo to loteria, tylko próba kręcona.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markant5698    0

Docisk.jest na sprężyny.koła w rym siewniku to r 16 pola większości mam na równi ale głównie są to pola długie ale takie kliniaste. Czyli najlepiej waszym zdaniem będzie jeździć na 3 tylko na full gaz czy tak gdzieś na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu jeździj "normalnie" . Te pytania to takie trochę z przedszkola .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3- ką, no gdzie full gaz w siewniku, około 1800 obr. starczy, no sam zobaczysz jak to idzie. Ja widzę że Ty chłopie nie martwisz się jak siać żeby dobrze posiać, tylko czy aby za wolno nie pojedziesz.     :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

Spokojnie 4 i 1500 obrotów, będzie idealnie, dużego obciążenia nie ma, po co piłować na 3 ? moim zdaniem jedna z niewielu maszyn w których nie trzeba piłować na obrotach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz że małe obroty na dużym biegu są szkodliwe dla silnika? wbrew pozorom po świeżej orce siewnik stawia wcale nie małe obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

a ja bym wolal 3 1200 obr zawsze to ciszej w kabinie jak przy 1800 a swoje i tak sie zasieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112

kto jak uważa , można siać i na 1 , zależy czy komuś czas pozwala czy nie, Sean uważasz że 1500 to są małe obroty dla silnika ? chyba są raczej optymalne. Od lat tak sieję i nie zauważyłem żeby coś niepokojącego się działo, mam jedną taką działkę że muszę siać na 3 bo po prostu ciągnik się topi w piachu i nie ma na to siły, wiadomo jak orka wykonana kilka dni wcześniej to rozumiem, ale jak trochę odleżała to nie widzę problemu. Ogólnie to trochę chora dyskusja, użytkownik chyba sam wie jakie ma warunki na polu i czy będzie się męczył czy nie ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Każdy sieje tak jak mu wygodnie pracować z maszyną. Jedni będą jeździć 3 w c360 inni 4 bo tak im lepiej/wygodniej. Więc kłótnia o to na którym biegu siać nie ma sensu. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Ja też kupiłem Poznaniak z dociskiem i zastanawiam się jak mocno docisk ma być dokrecony,wysiew się zgadza po próbie kreconej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj