maroon

Co sądzicie o nowym rozporządzeniu dotyczącym bhp?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maroon    186

Z najbardziej absurdalnych rzeczy to chyba ta umywalka z bieżącą ciepłą  i zimną wodą  w pomieszczeniach przeznaczonych do utrzymywania zwierząt - przecież w niektórych miejscach jest to nierealne i niemożliwe do spełnienia A reszta to napisana chyba tylko po to aby coś napisać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Pewnie wytyczne unijne. Albo się komuś nudziło, że musiał w formie rozporządzenia dać instrukcje jak podchodzić do strusia..

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Zetorki, to ma az 4str. 2minuty z życiorysu i wszystko będziesz wiedział :)
Ps. Coś tam o koniach było

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie bede czytał , bo później spać człowiek nie może , tylko się zastanawia jak ślimakowi wytłumaczyć że jest rybą . :lol: :P;)

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Lepiej przeczytać, dostosować się, ewentualnie konia czy strusia sprzedać niż podczas kontroli wywalić gały i płacić kary.... Rolnicy w mojej okolicy ciepłą wodę mają już dawno tak jak płyty gnojowe itp, co innego hobbyści co z sentymentu trzymają krowę, 5 świnek i 20 kur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Pawel - racja Ale tylko jeśli masz na myśli tradycyjny budynek na działce uzbrojonej w okolicy innych zabudowań Ale przecież kontrolujący może potem uznać wiatę gdzieś daleko na polu dla bydła mięsnego za pomieszczenie inwentarskie I skoro to bzdurne rozporządzenie nie wyłącza takich przypadków to będzie miał rację A z drugiej strony można to uznać za kolejny mały krok w celu wyeliminowania tych jak ty to nazywasz hobbystów A to nie powinno mieć miejsca 

 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Rzeczywiście, ten pomysł z umywalką z ciepłą i zimną wodą w pomieszczeniu w którym  są zwierzęta jest jakiś chybiony, przecież część sanitarna do tej pory wymagała osobnego pomieszczenia w budynku inwentarskim. W jakim celu to ktoś wymyślił to nie mam pojęcia.

 

Edit, Jak to będzie się mieć do zwierząt utrzymywanych we wiatach, tam też ma być kącik z umywalką? blink.png

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

W rozporządzeniu znajduje się jakże wyczerpujący opis "w pomieszczeniach przeznaczonych do utrzymywania zwierząt, zwanych dalej pomieszczeniami inwentarskimi" I tyle w tym temacie Jak dla mnie to zwykły bubel prawny bo pod to co napisali można podciągnąć wszystko w zależności od wyobraźni tego kto to będzie później egzekwował Nie ma nawet jednego wyrazu który by wprowadzał jakieś szczególne przypadki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wiata w polu to schronienie przed czynnikami atmosferycznymi a nie budynek inwentarski, to tak jak by przystanek autobusowy nazwać domem  :) Bieżąca woda no i oświetlenie zapewniające możliwość obsługi - czyli prąd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Jeśli jesteś taki pewny to podaj jakieś źródło które w prawie wyczerpująco opisuje co to jest budynek inwentarski Wiem że na logikę to masz rację ale problem tkwi w tym że jeśli ktoś sporządza podobne przepisy to powinien zadbać o to by nie było niedomówień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Ja temu i tak nie sprostam,  w oborze mam 3 pomieszczenia dla bydła i osobne jako izolatkę, wedle tego to wszędzie mam mieć kącik sanitarny. Naprawdę u mnie to już nie możliwe do spełnienia. Chyba że o to właśnie chodzi i tak chcą zwiększyć wpływy z nakładanych kar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A od kiedy to tak wszyscy zaczęli się przejmować od razu rozporządzeniem ministra rolnictwa w sprawie stosowania środków BHP w rolnictwie?

Zadałem sobie trud i przeczytałem dosyć dokładnie o co caman, było jedno, też były jakieś przepisy, teraz tamto jest zastąpione tym, bo przepisy jakieś tam BHP muszą być przecież. Przestańcie panikować o jakiś umywalkach, inne przepisy są nie mniej głupawe ale w mniemaniu urzędników niemniej ważne, jakby tak kontrolowali i karali zaraz, to wszyscy trzymaliby się tylko za kieszeń, nawet za brak osłony na wałku przekaźnika prawie wszystkich by upierd**ili, jeden z przepisów sugeruje że w nowo wybudowanych budynkach powinno być zmechanizowane zadawanie pasz i usuwania obornika, a kto mi kur*a zabroni taczką to robić, co wszyscy od razu mają tylko z pilotem chodzić? Także spokojnie z tą paniką na temat tych nieszczęsnych umywalek, PROBLEM MOŻE BYĆ JAK KTOŚ ZATRUDNIA PRACOWNIKÓW NAJEMNYCH legalnie, wtenczas trzeba liczyć się i z różnymi kontrolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

... gorzej że psia buda to też "pomieszczenie przeznaczone do utrzymywania zwierząt" a  jak pies nie jest stróżujący tylko pasterski to czarno widzę podciągnięcie tam ciepłej wody i zostawienie mu środków dezynfekcyjnych - zeżre jak nic.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

hehe gorzej jak ten pies zacznie stosowac te środki :P ,to już rolnik pogrzebany :D

A tak powaznie to te przepisy se moga w d..e wsadzić ,,fakt takie obwarowania byly juz wcześniej ,mając bydło mleczne wymógł był w celu utrzymania czystości w dojarni ,ale nakaż szedl ze strony weterynarii i miał ku temu uzasadnione potrzeby ,

w przypadku w.w. to absurd totalny ,po co komu myc się w tych umywalach skoro na kurkach pełno bakterii :P ,powiem więcej zaraz zaczną wymagac aby każdy rolnik miał przy sobie swój wlasny ręcznik :D :lol: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Te ich przepisy to wszystko o kant ch..a potłuc .Umywalka w oborze,może każda krowa swojąa mieć.
Jak miałem kontrole konowała to się czepil za brak tabliczek na drzwiach ,to ja mu na to ze ja wiem co gdzie mam i nie muszę sobie oznaczac,a po podwórku żadne wycieczki nie chodzą to pytam dla kogo te oznaczenia i niech mi powie jakie to praktyczne zastosowanie,nie umiał mi nic odpowiedzieć tylko się plus ze taki przepis,to ja do niego że przepis się wymyśla do czegoś żeby czemuś służył a nie bo się komuś co przy..a.
Tabliczek nie mam do tej pory .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trawers    168

a u mnie w budynku drzwi otwierają się do wewnątrz, więc pewnie jak się trafi jakaś tam kontrola to się będą pewnie czepiać, najwyżej powiem że tylko na taką wersję było mnie stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj