dobruchowskiYT

Brochard Dragon Junior 13t czy Dragon 2001 - 14t

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dobruchowskiYT    182

Witam. Zamierzam kupić rozrzutnik obornika w przedziale 13-14ton i nasuwa się pytanie. Czy lepiej kupić tańszy o 40 tyś junior czy lepiej dopłacić i kupić większy dragon 2001. Wyposażenie w podstawie jest prawie takie same, lecz myślę że ciągnik 140 koni z 13 tonowym mógłby się nudzić, a 14 tonowy jest większy gabarytowo i teoretycznie wchodzi tą tonę więcej, ale jak to obornik wejdzie pewnie jeszcze więcej.  I czy ciągnik 140 koni dałby radę na dołkach uciągnąć 14-stke ? Następne pytanie czy cyklop sięgnie na ten większy ? Ma ktoś może jeden z tych rozrzutników? Jeśli ktoś posiada któryś z wymienionych to bardzo proszę o jakąś opinie ;) Interesują mnie tylko opinie i odpowiedzi na moje pytania, na reszte uwag nie odpowiadam. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

cyklopem to będziesz dwa dni ładował takiego. Pomyśl o ładowarce a ostatecznie ciągnik z duzym turem i duże widły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobruchowskiYT    182

powiedziałem żeby się powstrzymać od głupich komentarzy. Ładowarka będzie ale jeszcze nie teraz ani za rok ani za dwa. Jak ktoś ma wprawę to moment załaduje, u nas ciężarówke z ziemniakami 28 ton kładziemy w 45-50 min więc nie ma tragedii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czy ciągnik 140 da radę ? Wszystko zależy od warunków jakie będą panować. W ciężkich warunkach 140 kucy będzie miało co robić z Juniorem, a w miarę dogodnych bez problemu poradzi sobie z Dragonem. Więc zadaj sobie pytanie jakie masz pola na które będziesz wywozić materiał. Dragon jest sam w sobie cięższy i bardziej złożony. Więc generalnie trzeba wyjść z tego czy chcesz mieć więcej bajeru czy prostą konstrukcję rozrzutnika. Co do załadunku cyklop da radę jak wiadomo podnosi na około 4m więc odpowiedz jest prosta będzie musiał wysoko podnieść ale da radę. Myślę że w godzinę może trochę dłużej go załaduje. Pomimo tego że ładujesz ciężarówkę w 50min, obornik jest cięższy i trzeba go wyrwać z pryzmy więc struktura ładunku jest inna. Każdy radzi sobie jak może. 

  • Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Cyklop podnosi wysoko także da radę załadować.

Weź sobie ogromne koła szerokie będzie się lepiej jeździć a na polu zawsze to lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miastek    35

Mój znajomy ma Dragona 2001 ale chyba 15 tonowego i ciaga NH T6050RC tylko po miesiącu musiał czipować New Holland bo niedawał rady i podkrecił na 185 km tylko że na brocharda wchodzi tak naprawdę +/- 17 ton i jego jest na tandemie układ zawieszenia osi boogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

W okolicy jest firma usługowa, mają dwa jentalie 14t jeden z jd a drugi z fendtem 818 oba po 180km i w obu podnosili moc na 200km bo miały ciężko.

W optymalnych warunkach 140km jakoś pojedzie ale nie będzie to komfortowa praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj