Skocz do zawartości
News
dobruchowskiYT

Brochard Dragon Junior 13t czy Dragon 2001 - 14t

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brochard

Witam. Zamierzam kupić rozrzutnik obornika w przedziale 13-14ton i nasuwa się pytanie. Czy lepiej kupić tańszy o 40 tyś junior czy lepiej dopłacić i kupić większy dragon 2001. Wyposażenie w podstawie jest prawie takie same, lecz myślę że ciągnik 140 koni z 13 tonowym mógłby się nudzić, a 14 tonowy jest większy gabarytowo i teoretycznie wchodzi tą tonę więcej, ale jak to obornik wejdzie pewnie jeszcze więcej.  I czy ciągnik 140 koni dałby radę na dołkach uciągnąć 14-stke ? Następne pytanie czy cyklop sięgnie na ten większy ? Ma ktoś może jeden z tych rozrzutników? Jeśli ktoś posiada któryś z wymienionych to bardzo proszę o jakąś opinie ;) Interesują mnie tylko opinie i odpowiedzi na moje pytania, na reszte uwag nie odpowiadam. Pozdrawiam serdecznie.

Karol445    38

cyklopem to będziesz dwa dni ładował takiego. Pomyśl o ładowarce a ostatecznie ciągnik z duzym turem i duże widły

powiedziałem żeby się powstrzymać od głupich komentarzy. Ładowarka będzie ale jeszcze nie teraz ani za rok ani za dwa. Jak ktoś ma wprawę to moment załaduje, u nas ciężarówke z ziemniakami 28 ton kładziemy w 45-50 min więc nie ma tragedii.

Wiadomość z agroFakt.pl

corrado    359

Czy ciągnik 140 da radę ? Wszystko zależy od warunków jakie będą panować. W ciężkich warunkach 140 kucy będzie miało co robić z Juniorem, a w miarę dogodnych bez problemu poradzi sobie z Dragonem. Więc zadaj sobie pytanie jakie masz pola na które będziesz wywozić materiał. Dragon jest sam w sobie cięższy i bardziej złożony. Więc generalnie trzeba wyjść z tego czy chcesz mieć więcej bajeru czy prostą konstrukcję rozrzutnika. Co do załadunku cyklop da radę jak wiadomo podnosi na około 4m więc odpowiedz jest prosta będzie musiał wysoko podnieść ale da radę. Myślę że w godzinę może trochę dłużej go załaduje. Pomimo tego że ładujesz ciężarówkę w 50min, obornik jest cięższy i trzeba go wyrwać z pryzmy więc struktura ładunku jest inna. Każdy radzi sobie jak może. 

• Like 1

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

zamówienie złożone na dragona 2001 14 t ;)
Z załadunkiem nie schodzi tak długo, ładowałem forsznita to moze z 30 min maks

Patryk1222    35

Cyklop podnosi wysoko także da radę załadować.

Weź sobie ogromne koła szerokie będzie się lepiej jeździć a na polu zawsze to lżej

Miastek    22

Mój znajomy ma Dragona 2001 ale chyba 15 tonowego i ciaga NH T6050RC tylko po miesiącu musiał czipować New Holland bo niedawał rady i podkrecił na 185 km tylko że na brocharda wchodzi tak naprawdę +/- 17 ton i jego jest na tandemie układ zawieszenia osi boogie

Arek    137

W okolicy jest firma usługowa, mają dwa jentalie 14t jeden z jd a drugi z fendtem 818 oba po 180km i w obu podnosili moc na 200km bo miały ciężko.

W optymalnych warunkach 140km jakoś pojedzie ale nie będzie to komfortowa praca.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rsiejka
      Witam. Wiem że jest dużo różnych tematów tego typu. Rozwarzam zakup polskiego rozrzutnika jednoosiowego i przerobic go na przyczepe i tu zaczyna sie problem. Domyslam się, że nie ma on 2m szerokości skrzyni więc tu mam pytanie do Was czy jest sens kupic kilka metrow profila/ceownika takiego żeby poszerzyc go na 2m i 5-10cm. Oczywiście adapter, przekładnia, wałek i łancuchy nie sa mi potrzebne. Czy to wogole jest płacalne zakup, poszerzenie i jakas farba czy darowac sobie i nakupic więcej materiału i samemu wyspawac wszystko od podstaw. Przypuszczam że paka ma okolo 1,8m woec trzeba by kupic ceownik/profil 14cm. Do tego pewnie jakos trzeba rozsunać oś. Jest to możlise czy cięcie i spawanie znowu? Przyczepa o ktorej myśle bedzie potrzebna do wożenia skrzyniopalet o wymiarach 1m/1.2/0.8m wys. Załadunek bedzie się odbywał od boku więc burty nie są mi zbytnio potrzebne. Ile ton moze wytrzymac oryginalna konstrukcja na zdrowych oponach 11? Jedna skrzyniopaleta z towarem to okolo 250-300 kg a chciałbym zabierać 12 sztuk. Jeszcze jedno. Czy ltpś ma może chwile wolnego czasu i mogłby mi podac wymiary tego rozrzutnika? Chodzi mi o wysokość na podłogi od ziemi, szerokośc paki, długość paki i najważniejsze, jaka jest odleglość od przedniej burty do osi i od osi do konca paki. Potrzebne jest mi to do tego,że skrzynia załadowane od boku ma 1.2m. Czy wyda to tak ze bedzie od burty do osi 2.4m a od osi do konca 1.2? Dziekuje za wszyskie odpowiedzi. Każda informacja jest przydatna
    • Przez Smoka
      Co powiecie o rozrzutnikach Knapik czy są dobre ?

• Przez Sokol2
      Witam, kilka lat temu kupilem nowy rozrzutnik metal fachu 10t z hamulcami hydraulicznymi poniewaz posiadałem wtedy mf 3080 bez pneumatyki... dopłaciłem za te hamulce cos ok 2500zł (tak faktycznie to sie zastanawiam za co ta dopłata)... fregusona sprzedałem kupiłem nht5 z pneumatyka a rozrzutnik został  z hydraulicznymi... Jak tanio rozwiązac ten problem bo bez hamulcy przy takim obciażeniu to na górach nie ciekawie... zastanawiam sie czy można podłaczyć te hamulce normalnie do traktora pod wyjscie na hydraulike i w razie czego wajchą zachamować?? Czy idzie to jakoś tanio przerobić na pneumatyke czy trzeba cały zestaw kupowac?? A może ktos chciał by sie zamienic na takie hamulce??stan bdb jak nowe
    • Przez quxfrix
      Witam
      Mam następujący problem ze swoim rozrzutnikiem obornika:Gdy narzucę pełen rozrzutnik obornika to wiatraki się obracają a rozrzutnik nie przesówa tego obornika a co za tym idzie nie rozrzuca tego co na nim jest.Gdy zrzucę z niego 2/3 obornika to on przesówa i resztę rozrzuca. Dodam jeszcze że rozrzutnik ma z 25 lat i jest dwuosiowy.Proszę wszystkch o pomoc w rozwiązaniu tego problemu gdyż ja na ten temat jestem zupełnie zielony a najwyższy czas zrobić co z tym obornikiem .Z góry dziękuje za wszelką pomoc
    • Przez Dany9587
      Witam. Mam problem z łancuchem w rozrzutniku(Polski dwu osiowy) a mianowicie zrywa/spada i go potem rwie na zebatce miał ktos doczynienia kiedys z czyms takim? Chodz mi o łancuch napedu podajnika obornika- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e715880b678b0991.html Ps. Łancuch był prawidłowo naciagniety co sie wiaze z tym ze z tego powodu nie mogł spac. Dodam tez ze na polu zmieliło mi nowy a w domu zalozyłem stary i efekt był identyczny. Czekam na wszelkie odpowiedzi... Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.