Skocz do zawartości
News
krycha2000

Wybór siewnika Famarol czy Polonez.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krycha2000    0

Witam Was i proszę o poradę.

Zastanawiam się nad kupnem do mojego ursusa 1014 siewnika stopkowego Famarol lub Polonez. Siewnik chcem połączyć z agregatem biernym (wał strunowy, dwa rzędy zębów i wał packera). Nie wiem jaki siewnik wybrać i czy skompletować osobno czy razem. Zależy mi również na masie zestawu. Ponieważ moja 1014 nie ma tura z przodu. Na plus przemawia famarol bo waży tylko 400 kg.

Rocznie obsiewam 10 ha.

corrado    341

Na Twoim miejscu brał bym lżejszy siewnik, co do skompletowania z agregatem zależy co zaproponowano by Ci przy zakupie siewnika i w jakiej cenie.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez DawidWasik
      Witam mam pytanie jak ustawiacie swoje siewniki agromasz sr300 do siewu rzepaku na ziemie mozaikowate. Docisk i głębokość redlice stopkowe. Ponieważ posiadam jedną działkę 5 ha na której 1,5ha to piach 
    • Przez Arek39
      Mam problem z ustawieniem siewnika amazone ad 302 na redlicach talerzowych tzn. siewnik sieje rzepak za głęboko. W związku z powyższym postanowiłem wymienić ,,stopki" znajdujące się przy talerzach. Tylko nie wiem na jakiej wysokości mam je ustawić od powierzchni ziemi?  

• Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info
    • Przez dan02
      witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.