Polecane posty

dawid1983    1

witam mam taki problem na niskich obrotach silnika zalcza sie na krotko kontrolka cisnienia oleju skrzyni  i zalancza sie automatycznie naped i potym kontrolka pozniej sie nie zalancza od cisnienia i jest zalaczony tylko caly czas naped  prosze o pomoc

mariusz(ZDUN)    216

masło maślane poszukaj mechanika niech ci go pomierzy

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid1983    1

W trakcie jazdy gdy chce zredukowac biegi i ciagnik na wolnych obrotach pracuje to wtedy mrugnie miraz ta kontrolka i zalancza sie naped

DTaras    365

zapytam tu - ta chwila to 4 sekundy? Gasną kontrolki żółw zając? Jak tak to mi to wygląda na problem z czujnikiem obrotów silnika...

dawid1983    1

Kontrolki dzialaja poprawnie tylko w czssie jazdy kontrolka zapala sie na chwile izalancza mi naped
A ten czujni moze powodowac spadek cisnienia a jeszcze jedno przy predkosci 13 km rozlancza naped ale on caly czas ciagnie

DTaras    365

działa ok tylko elektrozawór moim zdaniem wymaga troski...
trzpień wewnętrzny elektrozaworu ma pracować bez przeszkód i na sprężynce a otwór i cały zawór wewnątrz musi być bez czarnego syfu. Płucząc go będziesz widział.

dawid1983    1

Ok dzieki jutro wymyje go tylko w czym go wymyc w benzynie czy w ropie
A jeszcze jedno jak go wyjme to go mam wymyc chodzi mi oto zeby nic w nim nie rozkrecac

DTaras    365

zdejmujesz cewkę i wykręcasz trzpień. Czyszczenie to zabawa bo jest to nierozbieralne. Ja używałem płynu do sprzęgieł WD 40 bo słomka pasuje do otworka. Trzeba pompować tym tłoczkiem i dużo cierpliwości.

mariusz(ZDUN)    216

No i urwał..........

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

dawid1983    1

dzisiaj w wolnej chwili wykrecilem te elektrozawory od   dolu do gory  i kolega mial racje wszystkie byly zasywione a jeden bodajze od napedu lub blogady  po wyczyszczeniu zacina sie raz lapie raz nie wiec wkrecilem go  na samom gore 1 i po przejasce nie zalancza sie kontrolka od cisnienia  czyli ten zawor ktory sie zacina to do wymiany tylko niewim od czego on jest na samej gorze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Scoti
      Witam mam problem nie wiem co robić zaraz wiosna a ciągnik stoi. Paręnaście dni temu odpaliłem ciagnik bo miałem gdzieś jechać lecz kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni sie nie zapalała dodam ze wcześniej sie paliła ,ale nie podczas wciskania sprzegła jak powinno byc tylko po przekreceniu kluczyka. Nie ma też zółwia i zająca nie dział napęd , blokada i WOM. Myślałem ze to czujnik ciśnienia oleju wiec go wymieniłem bo stary był dziwny na nowym to samo. Potem poszła diagnoza ze komputer padł i trzeba go sprawdzić tak wiec odkreciłem podjechałem do znajomego wkreciłem u niego działało ,ale wziąłem od niego komputer to u mnie nic nie działało. Przeczyściłem wszystkie elektrozawory , sprawdzałem bezpiecznki wszystko ok tak wiec  co może być na rzeczy ,że nie ma kontrolki żółwia zajaca napedu wałka i blokady ? z góry dziekuje za wszelkie chęci pomocy.
    • Przez dawid1983
      Witam ponownie  jestem po wymianie filtrow hydraulicznych i oleju hydraulicznego  i stwierdzilem ze na ten sezon wymienie olej w silniku w tamtym sezonie duzo nie przejechalem i ku mojemu zdziwieniu dzis zabralem sie za spuszczenie i co sie okazalo czarny jak smola a byl zalany turdus15w/40 niechce tego oleju moze poradzicie jaki wy zalewacie swoje mf-y
    • Przez Piotr0890
      Witam. Poszukuje katalogu części do mf 3080. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez sznajdik
      Czy po wymianie pompy mogą się zapowietrzyć hamulce?
      Czy odpowietrzając hamulce muszę odpowietrzyć też zawór hamulców do przyczep?
      Jak tak jaka jest kolejność czynności czy najpierw zawór później koła? i które pierwsze które drugie?
    • Przez MichalP
      Mam kilka pytań co do silnika w tym ciągniku może ktoś mi podpowie.
      1. Gdzie na silniku jest tabliczka żeby odczytać dokładnie  wersje silnika ? 
      2. Miska olejowa - odkręciłem wszystkie śruby  i mam problem od strony skrzyni odchodzi trzyma się od strony napędu. (odkręcone jest 24 śruby) czy   jest jakiś myk żeby tą  miskę zdjąć? 
      Dodam tylko że  moja ma uszy  gdzie na innych zdjęciach poglądowych  ich nie widzę.  Może ktoś dysponuje jakąś instrukcją serwisową do tego silnika 
      3. Jakiej  firmy kupować   tłoki i cylindry ? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.