szymon15

silnik w ładowaczu obornika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon15    1

Witam, mam pewien ładowacz obornika chyba "made in stodoła" http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/12260..._223_140137.jpg -- mniej więcej coś takiego mam przy tym silnik siłowy chyba 2kw niedawno to przytwierdziłem do podłoża i wszystko działa tnz. silnik sie obraca wyciąga całe widelce "gnoju" ale nie spuszcza na duł i pojawie się problem, chciałbym zrobić jakiś zmieniacz obrotów silnika(tak jak jest w wiertarce)ale ni mam pojecia jak to zrobić;)

 

Pomóżcie!! pozdrawiam:)


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawcio88    0

wystarczy że będziesz zmieniał kolejność faz doprowadzonych do silnika, wówczas raz silnik będzie kręcił się w lewo raz w prawo, nie orientuje się za bardzo ale może są nawet dostępne gotowe takie włączniki trójfazowe, które pozwalają raz silnik włączyć w jedną stronę a raz w drugą, musiałbyś się popytać w hurtowniach elektrycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Oczywiście że są włączniki trójfazowe do silników z przełączeniem na lewe/prawe obroty. A najprostrza zasada jak zmienic obroty w silniku wystarczy zamienić kolejność dwóch przewodów z fazą (jeden zostaje na miejscu) i mamy obroty przeciwne do tych co były ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Wystarczy zmienić kabel ale przecierz nie będzie za każdym podniesieniem ich przekladać. Tylko musi poszukać w sklepie takiego przełącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mackov    6

[chłopie kup w pierwszym lepszym elektrycznym taki przełoncznik znajdziesz i nawet bylejaki psełdo elektryk ci to podłonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon15    1

Dzięki, jutro popołudniu jadę do sklepu elektrycznego to poszukam bo od środy zaczynamy opróżniać obornik i by się przydało to zrobić:P

Pozdrawiam:)


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Jako że jestem właścicielem i operatorem tegoż sprzętu to zrób tak jak kolega wyżej pisał kup taki przełącznik (najlepiej taki że trzymasz to idzie prąd puszczasz nie idzie, jest bezpieczny) a co do podłączenia podepnie to każdy kto ma chociaż jakieś podstawowe pojecie o tym a może będzie jakiś schemat.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Pytanie z innej paki jak poruszasz się tym ładowaczem na boki (jaki silnik czy ręcznie ), na jakiej zasadzie działają widły i ogólnie jak się sprawauje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Czesc.

Mysle ze mas 3 wyjscia:

1. Najprostrze. Kupujesz wlacznik L-0-P 16A. Zapinacz na przewodzie i juz dziala. Zamienia 2 fazy ze soba.

2. Z uzyciem przelacznika L-0-P i stycznika . Kierunek obrotow istalacz naprzelaczniku, a dodatkowym przyciskiem zalaczasz stycznik. Dobre o tyle, ze w rece masz tylko 1 wlacznik na cinkiem dlugim przewodzie.

3. Robisz sterowanie tylko za pomoca 2 przyciskow i 2 stycznikow. Dla bezpieczenstwa masz w rece jedynie skrzyneczke z dwoma przyciskami najlepiej wtedy sterowani estycznikow zromin na 24V , lub 12V. Najmniejsze prawdopodobienstwo porazenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ja takie zastosowanie miałem w wyciagarce na budowie made in stodoła wyciagarka przytwierdzona do ściany na ceowniku a na nim winda na rolkach i silnik na głównym wale napedowym nasadzony bęben hamulcowy od 360 z taśmą i taśma do dźwigni własnie taki przełącznik przy silniku i jazda. Hamulec potrzebny był aby przytrzymać kiedy dwie taczki z masą były w górze bo po wyłaczeniu silnika ciężar windy powodował że silnik samoczynnie kręcił się w drugą str i winda opadała. Fajna sprawa podczas zalewania stropów na kilku kondygnacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Pytanie z innej paki jak poruszasz się tym ładowaczem na boki (jaki silnik czy ręcznie ), na jakiej zasadzie działają widły i ogólnie jak się sprawauje.

Ogólnie na moje potrzeby jest dobry, wiadomo cyklop lepszy ale cyklop to wydatek ok 8tys a nie trzech stów. U mnie całe urządzenie jest zamontowane na piaście od jakiegoś stara i obraca się ręcznie (bardzo lekko). Widły działają dokładnie jak na tym zdjęciu jak chcesz to mogę zrobić fote bo za parę dni wożę makaron.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Jak byś mógł pstryknij parę fotek tego ładowacza.

 

PS: jak masz zrobioną wciągarkę silnik z hamulcem czy silnik z jakąś przekładnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zrobię kilka zdjęć to zobaczysz, a silnik ma przekładnie i niema żadnego hamulca.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ładowacz o podobnej zasadzie działania działa u mnie, produkt fabryczny, był zamontowany w 1975r. Do przełączania obrotów wykorzystano układ dwuch styczników(taka mała szafka sterująca z dwoma przyciskami dół -góra. Jedyny minus to dwie osoby do obsługi, bo jedna musi sporo się nabiegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcio    3

tesz mam taki tylko mnialem dośc szarpania sie stymi widlami i worzenia czały tydzień obornika i kupiłem unhz 750 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
Jak byś mógł pstryknij parę fotek tego ładowacza.

Podaj maila to wyśle kilka fot. Tutaj jest nawet taki fabryczny.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj